filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Nowy firmware do k20...?
Jest nowy firmware do k20 v1.03 przez moment był 1.02 ale poszedłem na fajke i już po powrocie sie nie załapałem... piszą że poprawili SR Acha....
http://www.pentax.jp/engl...ad_digital.html
 

Esco  Dołączył: 14 Paź 2007
Firmware
No proszę, jednak coś się dzieje wokół K20D. Ciekaw jestem, co poza SR poprawia nowy firmware, nie chce mi się wierzyć żeby poprawiali tylko jedną funkcję, która z resztą nie sprawiała (przynajmniej mnie) żadnych problemów.
Pozdrawiam
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Zainstalowany, ale nie mam czasu sprawdzić czy cokolwiek się zmieniło ;-)
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
na takie cus do k10 to raczej nie możemy co liczyć :) (ten sam moduł:D)

ech
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
matth napisał/a:
Zainstalowany, ale nie mam czasu sprawdzić czy cokolwiek się zmieniło


U mnie też. W sumie ważne, że aparat dalej działa ;-)
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Sprawdźcie może dali program " biała kartka " ;)
Jedyne czego oczekuję to auto dostosowanie korekcji AF do ustawienia WB , choć bez tego można żyć .
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
gezeb napisał/a:
Jedyne czego oczekuję to auto dostosowanie korekcji AF do ustawienia WB


W ogóle bez autofokusa też można żyć, podobnie jak bez stabilizacji ;-)

Ty chcialbyś mieć lepszy a-f, ktoś inny lepszą stabilizację ;-)
 

Palacz  Dołączył: 12 Gru 2008
zainstalowane :mrgreen: ....ale czy stabilazacja działa lepiej to sam nie wiem...tak czy siak przy czasie 1/6-1/10 i ogniskowej 75mm zdjecia wychodzą wystarczająco ostro, szczególnie w porównaniu do tych z wyłączoną sr
 

tanthalos  Dołączył: 04 Gru 2008
hej, zrobiłem test na szybko. Na ogniskowej 100 mm bez stabilizacji mialem ruszone zdjęcie od 1/10. Z włączoną stabilizacją pierwsze ruszone zdjęcie to 1/8.
Po zainstalowaniu 1.03 delikatnie ruszone mam 1/5 sek, chociaż sądząc po charakterystyce dałoby się zrobić to zdjęcie ostre idealnie.

Ogólnie firmware działa:)
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
Coś tylko się nie spieszą z czymkolwiek do k200d...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
renko napisał/a:
Coś tylko się nie spieszą z czymkolwiek do k200d...

może jest idealny :?:
 
mirekw11  Dołączył: 09 Lis 2008
opiszon napisał/a:
renko napisał/a:
Coś tylko się nie spieszą z czymkolwiek do k200d...

może jest idealny :?:

Najpierw muszą podrasować starszego brata, w następnej kolejności przyjdzie czas na dopieszczenie K-dwusetki :mrgreen: . Chyba że wcześniej odkryją jakieś niedociągnięcie w K-Mce :-P
 

Esco  Dołączył: 14 Paź 2007
Firmware
Na forum DPreview pojawiły się posty, których autorzy twierdzą, że przy okazji AF również im przyspieszył. W trudnych warunkach oświetleniowych również mniej błądzi. Ciekawa sprawa...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Esco napisał/a:
przy okazji AF również im przyspieszył. W trudnych warunkach oświetleniowych również mniej błądzi

albo efekt placebo, albo wrzucili poprawioną implementację algorytmu znaną z K-m
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Esco napisał/a:
Na forum DPreview pojawiły się posty, których autorzy twierdzą, że przy okazji AF również im przyspieszył. W trudnych warunkach oświetleniowych również mniej błądzi. Ciekawa sprawa...

przyznam, że ja tego nie mogę do końca potwierdzić (może nie zwracałem na to uwagi, bo dla mnie AF jest OK) . Na pewno szybciej łapie stabilizację. Nie sprawdzałem na innych szkłach, bo dzisiaj bawię się DA*55 1.4. Może jednak podepnę i ocenię jak to wygląda na 50-135.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Esco, Zapewne tak bardzo tego chcą/pragną, że im sie wydaje szybszy.
Takie placebo ;-)

Ale ja nie jestem testerem i nie zwrócę uwagi na szybszy AF o ułamek sek :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MacRayers, no chyba że tylko śrubokręt przyspieszył ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
opiszon napisał/a:
albo efekt placebo, albo wrzucili poprawioną implementację algorytmu znaną z K-m

raczej nie, bo potafi czasem poprawić na końcu (a K-mka nie ma tych maleńkich kroczków). Jeżeli działa szybciej - to OK. Na pewno szybciej łapie stabilizację.

[ Dodano: 2009-04-09, 21:31 ]
opiszon napisał/a:
MacRayers, no chyba że tylko śrubokręt przyspieszył ;-)

no to może być pentaksowe podejście - wchodzą w SDM only ale poprawiają śrubokręt :P
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Ale w nowym firmware dalej jest język polski?
Bałem się, że mogli wyciąć i jeszcze nie instalowałem.
Pozdrawiam
Mirek
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Mirek napisał/a:
Ale w nowym firmware dalej jest język polski?

Jest.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach