colnet  Dołączył: 04 Lip 2008
Debug mode Pentax K-7, próbował ktoś?
Zaciekawiony tą stroną:
http://www.pentax-hack.info/documents/debug.html

oraz tym filmem:
http://www.youtube.com/watch?v=nrWieDnm5oE

Spróbowałem sam wejść do trybu debug mode w k7. Procedura wydaje się bardzo prosta ale mi się nie udało... Wgrałem plik MODSET.474 na kartę pamięci na główną ścieżkę z tekstem utworzonym w notatniku [DEBUG_MODE EN] zakończonym poprzez wciśnięcie entera. Włączam aparat z wciśniętym przyciskiem MENU (próbowałem też DEL, EV -/+) i nic...
Teraz sam nie wiem czy ja coś robię źle czy z softem 1.02 to nie działa po prostu. Opis na stronie jest dla 1.01, więc może w tym tkwi problem?
Problemów z aparatem nie mam... ale chciałem zobaczyć jak to wygląda z ciekawości.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Ło matko, już w debugu K-7 grzebią... a nie lepiej iść robić fotki???
 
colnet  Dołączył: 04 Lip 2008
Jestem w domu na L4... więc wiesz... lipa, czasu za dużo mam.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Ale żeby aż tak? :-)
 
colnet  Dołączył: 04 Lip 2008
Oj... aż tak ;) Ciekawość... a może innym się na przyszłość przyda debug mod ;)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Ale po co wchodzić do debug mode w K7? Przecież ustawienie obiektywów możesz zrobić w menu???
A może uruchomić trybm 1080p 20fps? Albo 720p ale z 50fps? ;-)
Chociaż mi by wystarczył rozszerzony VGA, czyli takie 840x640, tyle że z 60fps. Czasami fajnie jest zwolnić trochę jakąś akcję. :mrgreen:
 
Pawelzqx  Dołączył: 22 Mar 2009
colnet, u mnie w Samie muszę odpalać z otworzoną klapką karty pamięci z i z wciśniętym menu. Może tak masz też w K7?
 
colnet  Dołączył: 04 Lip 2008
Niestety nie działa z otwartą klapką :/
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
colnet ja wchodzilem do debug menu w K-7 - da się spokojnie. Są tu gdzieś na forum zdjęcia i opis (opis zresztą z tej stronki, którą podałeś) ;-)

Na potwierdzenie, że się da :-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
andrusz napisał/a:
Na potwierdzenie, że się da


Ale PO CO?
Mało wam opcji w MENU ?
Co można tam ustawić? Ja bym chciał inne rozdzielczości w kręceniu filmów, albo więcej fps w 720p. Da się? jak nie, to nie mam po co tam wchodzić. :-P
 
colnet  Dołączył: 04 Lip 2008
andrusz a jaki soft miałeś jak uruchomiłeś debuga?
I klapka musi być otwarta?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
No i czy można wyłączyć dark frame na B ????
Jak tak, to wchodzę w to. ;-)
 
colnet  Dołączył: 04 Lip 2008
Udało mi się tam wejść na sofcie 1.02 - ogólnie nic ciekawego nie ma :mrgreen:
Problemem było brak otwartej klapki jednak ;-)

Ale wiem już jak działa ta korekta AF, pomogę kuzynowi problem z AF rozwiązać bo pomimo korekty korpusu w menu na +10 dalej miał jeszcze delikatne problemy z ostrzeniem.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
pawelek-79 napisał/a:
andrusz napisał/a:
Na potwierdzenie, że się da
Ale PO CO?

Przecież napisałem po co - żeby sprawdzić, czy się da :-P
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
colnet napisał/a:
pomimo korekty korpusu w menu na +10 dalej miał jeszcze delikatne problemy z ostrzeniem.

To w takim razie raczej szkło do korekty, bo jak wprowadzisz dodatkową korektę, to się jeszcze okaże, że z innymi szkłami nie będzie łapał właściwie ostrości.
Spróbuj z innymi szkłami dla pewności. Jeśli jest tak, jak mówię - nie łapie tylko z tym, to lepiej oddać do serwisu szkło niż aparat(ewentualnie samemu wprowadzać w aparacie dodatkową korektę).
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Tak jak napisał Colnet
1. Tworzymy na karcie plik MODSET.474
2. Przy pomocy notatnika/Total Commandera wpisujemy w nim linię
[DEBUG_MODE EN]
3 Wkładamy kartę do aparatu zostawiając otwarte " drzwiczki" -
4.Uruchamiamy body w wciśniętym przyciskiem Menu
Przez chwile mamy czarny ekran i pojawia sie w górnym lewym rogu napis " Debug mode" ( jeśli nie - wyłaczamy aparat i włączamy ponownie) i teraz w MENU pomiędzy sekcją "Ustawienia" i "Ustawienie niestandardowe" mamy możliwość pobawienia się paroma "bajerami "
5.Następnie na karcie( przy pomocy kompa) w pliku MODSET.474 zmieniamy [DEBUG_MODE EN] na [DEBUG_MODE DIS] i powtarzamy operację z uruchomieniem aparatu i naciśnięciem menu i po kłopocie.
Co ciekawe- tekst "debug mode" jest ciągle wyświetlane na ekranie ( w momencie gdy normalnie ekran jest czarny) i po naciśnięciu Menu( ze startem aparatu) pojawia się nam pełne info o wersji oprogramowania -w moim przypadku: DSP VER 1.02.0014 I CPU VER 1.02.0014.

Wszedłem - ustawiłem korektę AF na - 30 i wyszedłem ;)
Korektą można dojechać dosyć wysoko - na 150mikronów testowałem -ale pewnie i więcej się da ( do 200?)
 
colnet  Dołączył: 04 Lip 2008
pawelek-79, to nie wina szkła, z moim 50/1.4 i 85/1.4 ostrość ląduje bardzo daleko. Kuzyn używa tylko KITa, więc bardzo mu ta wada nie przeszkadza, ale na moich szkłach już jest problem.

Blesso, da się dojechać daleko, wchodzimy jeszcze raz i możemy przesunąć dalej, dla testu zajechałem na 250 :P
 
cezex  Dołączył: 01 Cze 2009
Mój K-7 ma rozkalibrowaną elektroniczną poziomicę. Czy w debug menu można ją skalibrować?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
cezex napisał/a:
Mój K-7 ma rozkalibrowaną elektroniczną poziomicę.

Mój niestety też. Wszystkie zdjęcia pochyla w jedną stronę. Dlatego ją wyłączyłem. Chociaż z drugiej strony, skoro zawsze jest takie samo pochylenie w jedną stronę, to można z batcha przy kopiowaniu plików od razu to poprawić.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Jedna jednostka korekty w menu aparatu to ile mikronów w menu serwisowym?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach