danpe_
[Usunięty]
[ analog] Problem z ricohem xr-x
no i maly zonk :(
kupilem od jednego z grupowiczow Ricoha XR-X, okazało się, że zwija za wcześnie filmy, tzn 24 klatki po 20 a 36 klatek po 30, zalepienie kodu DX nie pomaga, możliwe, że baterie padają i aparat głupieje, czy coś ze sprzęgiełkiem nawala?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a nie pomaga niezalepianie? Nigdy sie to nie zdarzało przy niezalepionym filmie - po zalepieniu owszem, bardzo rzadko, np na mrozie.
 
danpe_
[Usunięty]
jak nie zalepie to pokazuje na wyswietlaczu zewnetrznym ze z DX 36 klatek a zwija po 30... moze baterie padaja? nie bardzo chce mi sie do serwisu oddawac :D
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
hmm, to dla mnie nowość. Nie bylo takich problem?w :-/ Baterie sa prawie nowe, no ale spr?buj zmienic. Moze zle zakładasz film? ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak jeszcze używałem filmów, to ostatnie parę klatek i tak było na wiwat, żeby tylko skończyć i oddać do wołania 8-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zaraz, zaraz, to w *ist DS tak nie robisz - do końca? Można kartę wyciągnąć, jak się jej całej nie zapełniło?!?!?!
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
...no! komfort teraz jakby większy ;-)
 
danpe_
[Usunięty]
u mnie nie ma klatek na wiwat - jako studenta nie stac mnie na taka rozrzutnosc ;)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
w rzeczonym aparacie zdarzyło mi się dwukrotnie samozwinięcie filmu - za każdym razie, było to przy zalepionym kodzie DX, raz, przy wielkim zimnie, a drugi raz... chyba po samowyzwoleniu? i też cholernie zimno było.
Na szczęście, w labie znajduję zawsze życzliwe laboludki z magiczną maszynką do wyjmowania końcówek

Przy niezalepionym kodzie - nigdy.
 
danpe_
[Usunięty]
a mi sie dzieje przy _niezalepionym_ jak do tej pory zrobilem 3 filmy: 2 niezalepione i jeden zalepiony, za kazdym razem tak zwinelo :/
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
i zawsze w tym samym miejscu? glupia sprawa - nie wiem jak Ci pomoc :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach