yacek13  Dołączył: 07 Gru 2007
1. Podobno ładnie wyglądam z aparatem. :mrgreen:
2. Interesuję się sztuką malarską a malować się w życiu nie nauczę, więc jest to jakaś namiastka.
3. Lubię oglądać zdjęcia z przeszłości, więc trzeba je też robić.
4. Jeszcze parę powodów by się znalazło, np. taki, że dzięki temu poznałem wielu ciekawych ludzi...
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
yacek13 napisał/a:
1. Podobno ładnie wyglądam z aparatem. :mrgreen:


"panienki lecą na facetów z długimi lufami"
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
1. Lubię coś tworzyć - rysować, ani malować nie umiem, a chciałabym jakoś utrwalić piękno, które dostrzegam [droga przez mękę, bo okazuje się, że aparat widzi inaczej niż ja ;-) ].
2. Lubię się uczyć... A tej dziedziny można się uczyć całe życie [podobnie jak jazdy konnej]. Jak dołączymy jeszcze ciemnię... Mmmm... zajęcie na dłuuugie lata.
3. Jedno z moich wielu hobby.
 

Marek69  Dołączył: 19 Gru 2007
Moim konikiem jest słuchanie muzyczki i robienie zdjęc. Próbowałem kiedyś grac w kapelce ale po tym etapie prawie nic nie zostało. Więc teraz mam nadzieję coś innego po sobie zostawię (umierac nie zamierzam).
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
U mnie fotografia to jedna z wielu form zainteresowania otaczającym mnie światem. Często właśnie mająca na celu udokumentowanie tego co robię poza fotografią. Nie mam tego czegoś, co pozwoliłoby tworzyć fotografie ponadczasowe, zahaczające że tak powiem o sztukę. Robię zdjęcia, wkładam je do albumów i z przyjemnością wracam dzięki nim do fajnych chwil w moim życiu.
Grzesiek
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
bo nie ma nic bardziej dołującego.... :mrgreen:



;-)


a na poważnie, bo nic bardziej nie kreci jak własnoręcznie robienie zdjęć ( lustrzanką, zwykła cyfra tego nie odda ), od momentu jak się "chwyci" aparat, poprzez "pieszczenie" uhhmm ustawianie ostrości :mrgreen: , aż do podniecenia związanego z oczekiwaniem na zobaczenie rezultatów ( nie na lcd aparatu ;) ) :roll:

a może po prostu podświadomie, bo:
Grendel napisał/a:
yacek13 napisał/a:
1. Podobno ładnie wyglądam z aparatem. :mrgreen:


"panienki lecą na facetów z długimi lufami"

:evilsmile:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
przyszpilić to, co jest w nieustannej zmianie, zatrzymać się, wziąć oddech, wyrwać z kontekstu, nadać sens, opowiedzieć coś o sobie (nawet jeśli to banał ;-) )
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja przestalem, czekam na FF :lol: bo inaczej to nie dyrydy ...
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Jak niektórzy powyżej, zdjęcia robię bo nie umiem malować a chciał bym czasami uwiecznić jakieś widoki które mi osobiście się podobają a dzięki lustrzance mogę to zrobić w taki sposób jak ja to widzę.

By the way, nie wiem jak u innych ale mnie fotografia uspokaja i relaksuje... To by było tyle.
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
Grendel napisał/a:


"panienki lecą na facetów z długimi lufami"

dlatego te limitedy takie płaskie??
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
grohu napisał/a:
dlatego te limitedy takie płaskie??
Bo one właśnie do robienia zdjęć służą, a nie do rwania panienek :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
grohu napisał/a:
Grendel napisał/a:


"panienki lecą na facetów z długimi lufami"

dlatego te limitedy takie płaskie??

Można spokojnie fotografować bez obawy o sprzęt ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Cytat
"Fotografuję, żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało na zdjęciu"*

Ten przewrotny cytat dosc dobrze opisuje moja zabawe w robienie zdjec ;-)


*kto jest autorem? :->
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
dan napisał/a:
*kto jest autorem? :->


Jeden ze słynnych fotografów powiedział kiedyś: "Fotografuję, żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało na zdjęciu" (był to słynny "reporter uliczny" Garry Winogrand, przyp. red.). Nic dodać, nic ująć.

z felietonu Wojtka Tkaczyńskiego
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6234
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
grohu napisał/a:
Grendel napisał/a:


"panienki lecą na facetów z długimi lufami"

dlatego te limitedy takie płaskie??


ja tam gustuję w długich i grubych rurach (patrz stopka ;)) limitedy pancake to dla mięczaqf są ;)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Dzięki bardzo wszystkim za odzew.
Czym jest dla mnie fotografia? Sam sobie odpowiem, to próba zatrzymania czasu.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Fotografuję dlatego, że łatwiej się to robi niż maluje a i porządek w domu większy. Malowałem, bo zmusiła mnie do tego jakaś siła, która mówiła do mnie "patrz ile jest piękna, na tym świecie ile odcieni i kolorów obok których czasami przechodzimy obojętnie" A teraz już wiem, że nie tylko jest piękno, ale jest brzydota, ból i rozpacz. Jednak aby zobaczyć pewne rzeczy trzeba niejednokrotnie samemu cierpieć- cierpienie otwiera oczy!
 
cinekk1  Dołączył: 17 Lut 2008
Zainteresowałem się fotografią jakieś dwa lata temu. Dopadł mnie straszny życiowy i zawodowy kryzys i trzeba chyba było poszukać jakiegoś azylu. I pojawił się w moich rękach Panasonic FZ-30. Mam 39 lat. Uprawiam zawód artystyczny, ale związany z pracą w grupie i mimo,że mówi się o artystach: ludzie wolnego zawodu, to często nie jest to zupełną prawdą. Jestem aktorem i przez ostatnie 10 lat pracowałem w teatrze, w powiatowym mieście z powiatową mentalnością. Bardzo dołujące zajęcie. Od kilku miesięcy mieszkam we Wrocławiu i szukam jakiejś nowej drogi. W zawodzie, życiu...Robienie zdjęć, to jedyne przyjemne i dające zadowolenie zajęcie w moich ostatnich latach. Kiedyś uczyłem się rysunku, chodziłem na rzeźbę, pracowałem w teatrze lalkowym i głównie interesowało mnie mówienie formą, obrazem. Fotografia to taki skondensowany sposób mówienia jednym obrazkiem. No i jest to zajęcie nadające się do wykonywania samodzielnie. Teatr to zespół. To ludzie z którymi ciężko żyć i pracować. Robienie zdjęć to wytchnienie i odpoczynek, ale i wielka twórcza męka. I tak być powinno. A pan moderator, jak chodził czasem do teatru, to pewnie mnie pamięta. A jak nie chodził, to nawet lepiej. Pozdrawiam.
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
grohu napisał/a:
-Lubie robić zdjęcia kobietom :evilsmile:

też to lubię!
 
natalis  Dołączyła: 28 Wrz 2007
- bo trzeba spełniać swoje marzenia... chociaż te niektóre...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach