SoulSick  Dołączył: 10 Lip 2008
Wlasnie zamowilem matowke w Katzeye, do konca pazdziernika maja promocje - 10% rabatu, w polu "promo quote" wystarczy wpisac october
 
TomBombadil  Dołączył: 15 Maj 2008
Witam!
Przejrzałem tematy dotyczące matówek z klinem i rastrem i zdecydowałem się na zakup (w zasadzie nie mam problemu z wyborem firmy) - chodzi mi tylko o jedną informację: czy ktoś z Kolegów/Koleżanek robił zakupy tu: http://haodascreen.com/othercameras.aspx , albo tu: http://www.focusingscreen.com/index.php (ze wskazaniem na focusingscreen - a konkretnie: http://www.focusingscreen...oducts_id=334)? Jakie są faktyczne koszty zakupu? Czy jest to tylko cena produktu + koszt wysyłki, czy dochodzą jeszcze jakieś niespodzianki, typu cło, i nagle z ok. 60e robi się "trochę-dużo" więcej?
 

SoulSick  Dołączył: 10 Lip 2008
To ja sie podlacze pod pytanie ;) czy ktos moze orientacyjnie podac ile wynosi clo w UK, za matowke z USA (wartosc ok 180$)?
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
TomBombadil Zamawiałem właśnie tą matówkę (jak w stopce).
Przesyłka dochodzi w 4-7 dni.
Co do ceny to musisz uwzględnić przelicznik walut.
Co do cła to zależy. Mi doliczyli jakieś 55PLN kosztów celnych i temu podobnych. Liczone od wartości towaru z przesyłką. Ale to zależy od UC, bo ostatnio zamawiałem muszelkę, matówkę i wężyk do K100D i wszystko jako jedna paczka przyszło prosto do domu.

[ Dodano: 2008-10-17, 12:37 ]
Może na zachętę wrzucę co przychodzi w przesyłce :mrgreen:

[ Dodano: 2008-10-17, 13:00 ]
To co przysyła FocusingScreen

 
TomBombadil  Dołączył: 15 Maj 2008
JackDeJack, dzięki :-) Właśnie wysyłam zamówienie :-)
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Tak zapytam trochę off-topowo. Zadowoleni jestescie z tych matówek? Widzicie wyrazną poprawę w ilosci zdjec z manuali, na których jest zlapana dobrze ostrosc w porownaniu do zwyklej matówki?
Pytam, bo sam uzywalem przez 2 miechy matówki z klinem i szczerze powiedziawszy nie zauwazylem aby mi sie zwiekszyl odsetek udanych zdjęc. Wrecz mam wrazenie, ze sie zmniejszyl
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
może powiem inaczej..
robiąc zdjęcia z matówką z klinem dłuższy czas (właśnie jakieś 2 miesiące), kiedy na chwilę chwyciłem K200 z czystą matówką to na f 1.4 nie potrafiłem wyostrzyć w punkt, robiłem to totalnie na czuja
klin i mikroraster może nie daje 100% gwarancji przy każdym zdjęciu wyostrzenia w punkt, ale skutecznie przyśpiesza to ostrzenie. nie szuka się na ślepo punktu ostrości, z klinem widać kiedy on mniejwięcej nastąpi i to jest dla mnie wielka zaleta :-)
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Z matówką KatzEye poprawa jest znaczna. Tam, gdzie różnica między ostrym i nieostrym punktem na standardowej matówce w K10D była często niewidoczna, na nowej matówce widać ją dużo wyraźniej. Obraz na klinie jest nie tylko przeunięty, ale i rozszczepiony. Podobnie na powierzchni otaczającej klin i mikroraster - dużo łatwiej wychwycić moment kiedy ostrość "wskakuje".

kenzo, jeśli ostrzenie z klinem wychodzi Ci gorzej, niż poprzednio, to zrób sobie test na FF/BF, bo być może trzeba poprawić położenie matówki.
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
rjan, sprawdzałem, nie mam bf/ff matówki. Ostrzenie nie wychodzi mi gorzej, po prostu nie odczułem znaczącej poprawy. Z obiektami statycznymi nie miałem problemu z ostrzeniem, a przy ruchomych i tak zazwyczaj strzelam jak mam potwierdzenie ostrosci.
 
TomBombadil  Dołączył: 15 Maj 2008
Ja natomiast po tych 3 tygodniach użytkowania zauważyłem znaczącą poprawę. Jak już przyzwyczaiłem się do tej matówki, ostrzenie odbywa się szybciej i precyzyjniej:
Hakro napisał/a:
klin i mikroraster może nie daje 100% gwarancji przy każdym zdjęciu wyostrzenia w punkt, ale skutecznie przyśpiesza to ostrzenie. nie szuka się na ślepo punktu ostrości, z klinem widać kiedy on mniejwięcej nastąpi i to jest dla mnie wielka zaleta
 
WW  Dołączył: 13 Mar 2008
Witam!
Ile właściwie ta matówka kosztuje? Pytam, bo nie orientuję sie w tej amerykańskiej notacji cen. Na focusing creen widnieje cena NT$2,500, przesyłka do Polski NT$430. Czy to oznacza cenę 2 i pół $, czy 2500?! A przesyłka?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
2,500 oznacza 2500 dolarów :-)

tyle że nowych tajwańskich

a nie amerykańskich

[ Dodano: 2008-11-21, 11:11 ]
tu masz przeliczenie wartości na złotówki
http://www.google.com/sea...pln&btnG=Search
 
WW  Dołączył: 13 Mar 2008
opiszon napisał/a:
2,500 oznacza 2500 dolarów

tyle że nowych tajwańskich

a nie amerykańskich

...to trochę zmienia sprawę :-)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
opiszon napisał/a:
tu masz przeliczenie wartości na złotówki
http://www.google.com/sea...pln&btnG=Search
Tylko po co się męczyć z NT$ jak można na stronie (lewa dolna część - rozwijane menu) zmienić watutę :-P - podobnie zresztą jak język - i masz ojro czy nasze uesde
 
TomBombadil  Dołączył: 15 Maj 2008
W naszych złotówkach wyniosło mnie to 270.82 PLN :-)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Płaciłeś cło i opłaty, czy przyszła bez dodatków ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
espresso napisał/a:
w europie

jaaaasne ;-)
virtualvillagedeutschland.de napisał/a:

Adresse:
PO Box 093-005
Shanghai, China
200093
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jaka ta Europa rozległa :mrgreen:
 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
JackDeJack napisał/a:
Płaciłeś cło i opłaty

Na szczęście od 1 grudnia zmienią się przepisy i bez cła i vat'u będzie można kupować w krajach nie unijnych do 150E. Dzis to tylko 22E jeśli dobrze pamiętam.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
plwk napisał/a:
Jaka ta Europa rozległa

Bush i Putin kazali się zamrozić na 100 lat i jak już ich rozmrozili to postanowili zobaczyć jak wygląda świat po 100 latach.Więc idą ulicą i nagle Putin zobaczył, że na ziemi leży gazeta, więc ją podnosi i czyta.I nagle zaczyna się śmiać, wtedy się go Bush pyta:
-Czemu się śmiejesz?
Na to Putin:
-Tu piszą, że USA stało się państwem komunistycznym.
Na to zirytowany Bush wyrywa Putinowi gazetę i zaczyna ją też czytać, po chwili zaczyna się śmiać.Wtedy Putin się go pyta:
-Czemu się śmiejesz?
Na to Bush:
-Bo tu piszą, że wybuchły zamieszki na granicy polsko-chińskiej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach