sławol15  Dołączył: 05 Lut 2008
  Pentax 10D fotografia produktowa?
Ponieważ jestem nowy witam wszystkich. Mam pewne pytanie mam nadzieję że ktoś rzeczowo mi doradzi. :-|
Potrzebuję dobrego aparatu do zdjęć produktów na aukcjach internetowych. Chodzi o małe zdjęcia z dobrą ostrością. Dotychczas używałem kompaktu ale to za mało.
Zdjęcia robie w pomieszczeniu, do oświetlenia używam światła ciągłego z parasolek rozpraszajacych. Zdjęcia manekina - góra, lub mniejszych rzeczy wielkości paska, krawata, coś podobnego.
Brałem pod uwagę Canona 400d + Sigme 17-50/2.8 ale natknąłem sie na Pentaxa i powstał dylemat. :-B
Czy ten aparat z kitowym obiektywem byłby dobry do moich celów? Czy muszę na dzieńdobry zaopatrzyć się w inne szkło? Jest też pewne ograniczenie budżetowe. Zestaw z Canonem wyjdzie 3000 zł. Pentaxa 10d kupię z kitem za 2500 zł, jakie szkło jeszcze powinienem mieć?
Oprócz tego z pewnościa przyda się dobry aparat do innych zdjęć. Może połkne bakcyla?
To pierwsza moja lustrzanka jak już wyjdę w jakiś system to już go raczej nie zmienię chyba że mnie zawiedzie. A pentax jakoś mi się spodobał :lol:
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
zacytuje tekst jednego z kolegow z forum (bo przypadl mi do gustu) "kup canona!" :D
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
od robienia canonem bolą rece (400D) . z gripem trochę lepiej, ale wygląda jak transformers który nie zdążył się zmienić w betoniarke i takie ni to ni sio :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nightartist napisał/a:
"kup canona!"


chyba raczej Nikona d40x ?

mam nadzieję że o tym samym forum mówimy :)
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
opiszon, tak :D male przejezyczenie sie
 
maciu  Dołączył: 06 Sty 2008
guerilla napisał/a:
od robienia canonem bolą rece (400D) .


z powodu wagi? k10 lekka nie jest...
 
sławol15  Dołączył: 05 Lut 2008
 
C 400D jest mały, ale robi dobre zdjęcia, z dobrym obiektywem, choć w ręce leży przeciętnie, może to kwestia przyzwyczajenia? Jak już pisałem zaintrygował mnie k10...ale jak wypada obiektyw kitowy w ty aparacie w C 400D jest beznadziejny
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
sławol15, myślę, że K10D + kit 18-55 to świetny zestaw. A jeśli jakość obiektywu nie zadowoli Cię (w co wątpię), to dokupisz sobie na Allegro jakąkolwiek manualną 50-tkę za jakieś 200-300 zł. I będzie świetna (oczywiście, jeśli nie robisz zdjęć produktów o szczególnie pokaźnych gabarytach...)

W internecie można znaleźć recenzje 18-55 - tu jedna z nich, po angielsku - to jeden z lepszych kitów oferowanych na rynku.

 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
maciu, ale canon 400D jest tak mikrusowaty, że przy nieco tylko większych dłoniach niż przeciętne jest problem z wygodnym używaniem. Fotografowałem nim jakieś 4-5 godzin w lesie i pod koniec bolały mnie opuszki palców, bo mi się łapa na uchwycie porządnie nie mieściła i albo musiałem go mocno ściskać, albo silnie opierać palce na przedniej ściance, między uchwytem a obiektywem. I przy długich palcach umiejscowienie pokrętła "na górze" wywołały chęć napisania niepochlebnego listu do ichnich specjalistów od ergonomii.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
thrackan napisał/a:
maciu, ale canon 400D jest tak mikrusowaty, że przy nieco tylko większych dłoniach niż przeciętne jest problem z wygodnym używaniem. Fotografowałem nim jakieś 4-5 godzin w lesie i pod koniec bolały mnie opuszki palców, bo mi się łapa na uchwycie porządnie nie mieściła i albo musiałem go mocno ściskać, albo silnie opierać palce na przedniej ściance, między uchwytem a obiektywem. I przy długich palcach umiejscowienie pokrętła "na górze" wywołały chęć napisania niepochlebnego listu do ichnich specjalistów od ergonomii.


a jak podepniesz cięższe szkło, jak tokina 28-70 2.8 naprzykład, to odpada ci nadgarstek i kciuki. po prostu masakra:)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sławol15, - przepraszam ale po co ci aparat za 3000zl do fotografi produktowej ktora jak zrozumialem wykorzystujesz tylko w internecie ?
Lepiej kupic jakas hybryde z szalenie uniwerslanym szklem wbudowanym (pewnei do 1500zl zmiescisz sie ) a reszte wykorzystac na przyjemnosci.... ew. na zakup dobrego tla + dobrego oswietlenia.....
K10D nie jest ci potrzebne - to bedzie przerost formy nad trescia...(trescia potrzebna w internecie...)
 
sławol15  Dołączył: 05 Lut 2008
Samp napisał/a:
jakąkolwiek manualną 50-tkę za jakieś 200-300 zł. I będzie świetna (oczywiście, jeśli nie robisz zdjęć produktów o szczególnie pokaźnych gabarytach...)


Największe zdjęcie produktu to góra manekina np: bluza, albo spodnie leżące,

Mam trochę problem z angielskim, menu nie ma pl, ale przejrzałem instrukcje i wydaje mi się to do szybkiego opanowania, :-?

Czy pliki można obrabiać w Photoshop?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cytat
Czy pliki można obrabiać w Photoshop?
:shock:
sławol15 napisał/a:
menu nie ma pl
:shock:
Fafniak ma rację kup hybrydę szkoda niepotrzebnie wydawać wielkie pieniądze.
 
sławol15  Dołączył: 05 Lut 2008
Też zastanawiałem się nad hybrydą, ale jaką? Chodzio ostre zdjęcia :cry:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
sławol15 w jakiej rozdzielczości umieszczasz zdjęcia w sieci?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
sławol15 napisał/a:
ale jaką?

Np. Fuji S 9600, prawie lustrzanka.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Kolega pytał o fotografię produktową. aukcje/internet.Do takich celów spokojnie wystarczy k100 a róznicę lepiej przeznaczyć na lepsze szkło bo kitem za bardzo sie nie powalczy. zaryzykuje nawet stwierdzenie że fotki z k100 + kit moga sprawić więcej kłopotu niż te z kompakta używanego dotychczas./nie wiem co to za kompakt był/.
W skrócie. k100 + najlepsze możliwe do kupienia szkło na jakie pozwolą finanse. myślę żę SMC-D FA 100mm f/2.8 macro lub sigma 70 lub tamron 90.
koniecznie macro gdyż często trzeba uchwycić detale przedmiotu wystawianego na aukcji a tu już kit wysiada.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sławol15, - jaka - tu ci nie pomoge
ale:
1 - musi miec dobra jkosc zdjec przy 400 ASA (masz swiatlo ciagle- to wany parametr)
2 - musi miec pelen manual
3 - modyfikowalne WB (najlepiej ustawialne w stopniach Kelvina)
4 - zapisywac w RAW
5 - ogniskowe (35-200) + macro
Jezeli to wszystko ma jako tako wygladac to kup 2/3 tla + mocowania pod te tla
lampami oswietl tlo i kolejnymi 2/3 lampami obiekt (tu ci dokladnei nie pomoge bo to trzeba widziec i ustawiac)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Faktycznie,
rozwój wątku wskazuje na to, że K10D byłby zakupem ponad miarę.

Zerknij na Canony - to zawsze były porządne niskoszumowe kompakty. G9 czy A720 zdają się być sensownym kierunkiem...

Nie wiem, dlaczego miało by to być "za mało" do fotografii produktów na aukcje internetowe.
Jakich aparatów używałeś do tej pory?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Fafniak napisał/a:
1 - musi miec dobra jkosc zdjec przy 400 ASA (masz swiatlo ciagle- to wany parametr)
Do fotografii przedmiotów? To nie lepiej statyw i ISO 100? Wtedy nawet światło nie musi być żadne szczególne, jedynie ładnie rozproszone.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach