dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Kompakty maja jedna, dosc istotna wade - dystorsje.

[ Dodano: 2008-02-06, 10:16 ]
Gwiazdor napisał/a:
To nie lepiej statyw i ISO 100?

To zalezy od tego, jak wygladaja przedmioty, i jaka jest ich liczba. Jesli jest duzo i sa dosc zroznicowane (kazdy wymaga troche innego kadru), to robienie ze statywu jest meczace i malo efektywne.
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
[ Dodano: 2008-02-06, 10:22 ]
Fafniak napisał/a:
sławol15, - jaka - tu ci nie pomoge
ale:
1 - musi miec dobra jkosc zdjec przy 400 ASA (masz swiatlo ciagle- to wany parametr)
2 - musi miec pelen manual
3 - modyfikowalne WB (najlepiej ustawialne w stopniach Kelvina)
4 - zapisywac w RAW
5 - ogniskowe (35-200) + macro
Jezeli to wszystko ma jako tako wygladac to kup 2/3 tla + mocowania pod te tla
lampami oswietl tlo i kolejnymi 2/3 lampami obiekt (tu ci dokladnei nie pomoge bo to trzeba widziec i ustawiac)


Panasonic FZ-50 :?: Rozmiarami ciut większy od K100D ;-)

[ Dodano: 2008-02-06, 10:25 ]
Sprawdzałem na Ceneo, cena waha się między 1541 zł a 2290 :->

Czyli w sumie jak K100D ;-)

[ Dodano: 2008-02-06, 10:26 ]
Jeszcze raz powtórzę:

W SUMIE JAK K100D ;-)
 
sławol15  Dołączył: 05 Lut 2008
Do żaba rozdzierlczość 600X800 lub 480X640 czy jakoś tak :-|

[ Dodano: 2008-02-06, 12:41 ]
Do samp aż wstyd się przyznać ale Canon A530, widziałem że Sony robią ostre zdjęcia.
Z drugiej strony może jednak lustro, tańsza puszka i lepsze szkło? Tak jak w pierwszym poście C400 i Sigma Macro? C400 kosztuje obecnie 1750, szkło Sigma 1150, a przy okazji ładne fotki można zrobić.
Może połknę bakcyla fotografi jakoś dziwnie mnie do tego ciągnie, a za kilka lat będzie można powwspominać przy ładnych fotkach :-D
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
ThomFoto napisał/a:
Kolega pytał o fotografię produktową. aukcje/internet.Do takich celów spokojnie wystarczy k100

Około pół roku temu było głośno na forum o pewnej wadzie K100 - chodzi o niezbyt wierne i trudne do korekty oddawanie barw pewnych materiałów głównie włókienniczych. Wnioski wciągnięto wtedy takie, że u źródła problemu leży zbyt słaby filtr IR zastosowany na matrycy tego modelu. Innymi słowy odradzam do takiego celu kupowanie K100.

[ Dodano: 2008-02-06, 19:41 ]
K10 nie ma tego problemu.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
najostrzejsze zdjęcia produktowe - obiektyw makro
do tej wielkości produktów jakaś 50tka, ewentualnie 70tka
Jest Pentax DFA 50/2.8 macro, są Sigmy 50/2.8 macro i 70/28 macro. Wszystkie bdb.
Aparat ma mniejsze znaczenie, większe, tak jak koledzy napisali, ma oświetlenie, blendy, parasolki, ewentualnie namiocik.
 
sławol15  Dołączył: 05 Lut 2008
Mój problem jest specyficzny niestety, czasami robę zdjęcia jednolitych rzeczy takich jak np. spodnie
A więc k100 odpada, mam do wyboru:
C 400D + dobre szkło Sigma 17-70 Macro,
lub
K10 z kitem, chyba że do tego jakieś niedrogie szkło makro ale jakie? :?:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
macro możesz kupić jakieś manualne - starsze, AF nie jest niezbędny do tego celu.
 
sławol15  Dołączył: 05 Lut 2008
manualne ale jakie, możesz podać jakiś przykład?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sławol15 napisał/a:
A więc k100 odpada, mam do wyboru:
C 400D + dobre szkło Sigma 17-70 Macro,
lub
K10 z kitem, chyba że do tego jakieś niedrogie szkło makro ale jakie? :?:
Równie dobrze możesz kupić K10 + Sigma 17-70. Do Pentaxa także jest.
Ale moim zdaniem, wystarczy jakiś zaawansowany kompakt.
 
sławol15  Dołączył: 05 Lut 2008
Do argawen
Pewnie że można Sigme do K10 ale to przekracz mój budżet ok 3000 zł, nie chcę wydawać pieniędzy na inny kompakt, wolę wydać raz a dobrze.
Choć mam rzeczywiście pewne obawy czy to nie przesada z tym lustrem, skoro kompakt zrobi prawie takie same zdjęcie (przy tej rozdzielczości oczywiście) :?:
Ale w internecie kupuje się oczami, i od fotki często zależy powodzenie tranzakcji, czyż nie tak?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sławol15 napisał/a:
Ale w internecie kupuje się oczami, i od fotki często zależy powodzenie tranzakcji, czyż nie tak?
Na pewno, ale kompaktem da się zrobić dobra fotkę. Dla mnie byłoby szkoda kasy na DSLR tylko do robienia fotek na potrzeby pokazania produktów w internecie. Jezeli jednak chcesz DSLR, to może weź także pod uwagę Olympusa.

Np. takiego.
 
sławol15  Dołączył: 05 Lut 2008
Przepraszam, już jestem, zaraz olka obejrzę, a tak dla przykładu wkleję dwie aukcje ze zdjeciami, może mi ktoś powie jakimi aparatami zostały zrobione, kompaktami?
oto pierwszy
http://www.allegro.pl/ite...597_roz_41.html

i drugi przykład:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=308513605

o taki fotki mi chodzi :lol:
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
sławol15 napisał/a:
może mi ktoś powie jakimi aparatami zostały zrobione, kompaktami?

Mogły być. Przecież to małe fotki są. Do takich fotek przyda się nie dSLR, a namiot bezcieniowy.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
argawen Olympus E-510 + obiektyw ZUIKO 14-42 + obiektyw ZUIKO 40-150
Cena: 2396,00 zł :shock: Nieźle.
 
sławol15  Dołączył: 05 Lut 2008
Aparat nie ma być tylko i wyłacznie do zdjęć na aukcje, jutro pojadę do sklepu i fizycznie zobaczę K10, może to mi pomoże, a może zdrowy rozsądek byłby tu najlepszy :idea:
Na początku planowałem Nikona 40D, potem zobaczyłem cene Canona 400D (niska) a potem te cholerne fora internetowe, i testy. Trzeba wyluzować
pozdrawiam :lol:
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
To czytanie tego forum Ci sprawy nie ulatwi - wrecz przeciwnie. Jak po jakims wyjezdzie siadam do forum to zawsze sie to konczy tak ze zaczynam planowanie zakupu jakiejs nowej zabawki fotograficznej :-/
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
sławol15 napisał/a:
Przepraszam, już jestem, zaraz olka obejrzę, a tak dla przykładu wkleję dwie aukcje ze zdjeciami, może mi ktoś powie jakimi aparatami zostały zrobione, kompaktami?
oto pierwszy
http://www.allegro.pl/ite...597_roz_41.html
i drugi przykład:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=308513605
o taki fotki mi chodzi :lol:


Przy odrobinie zaangazowania, jak zdobedziesz jeszcze troche wiedzy, troche pocwiczysz, to... nawet K100D zrobi Ci zdecydowanie lepsze zdjecia niz to co pokazales.
To kwestia pomyslu na oswietlenie i fantazji przy kompozycji tej martwej natury.

Fafniak chyba mowil o oswietleniu ciaglym. Pomysl takze o jakims statywie.

Tu bardziej chodzi o zdobycie jakiegos doswiadczenia i wiedzy, niz to, ktory konkretnie aparat kupisz.

Tak, zdjecia z aparatow Pentax mozna "obrabiac" w Photoshopie (i nie tylko). ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
Cena: 2396,00 zł :shock: Nieźle.
Prawda :-) . Bardzo fajna cena.
 
sławol15  Dołączył: 05 Lut 2008
Dzięki wszystkim którzy pochylili się nad moim tematem :-B :-B :-B

Po dogłębnej analizie postanowiłem zainestować w ..........................
program graficzny, a właściwie w książkę o nim.
A tak na marginesie to wrócę do lustrzanki na jesień. Z rad jakie uzyskałem na dzień dzisiejszy wybrałbym Olka (świetna polityka cenowa) w dual kicie. To najlepsza oferta dla początkujących,a wszelkie spory o systemy można wstawić między bajki. I tak zdjęcia zależą od tego który robi a nie od sprzętu, którego i tak nie jest w stanie wykorzystać w 50%

Tak czy siak dzięki :-B :-B :-B
 

Bartek Dziedzic  Dołączył: 04 Lut 2015
Zdjęcia produktom najlepiej robić na małej przysłonie od 8-11 na tych przysłonach nawet obiektywy kitowe powinny mieć dobrą ostrość. Do fotografii produktowej polecam statyw, który według mnie jest niezbędny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach