matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Doktor_Vincent, nie pij tyle to łatwiej będziesz w guziory trafiał ;-)

Co do klu wypowiedzi to.. zgadzam się :->
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Doktor_Vincent napisał/a:
Ogólnie Jakoś zakodowałem sobie w głowie że potrafisz dużo więcej
właśnie nie mam pojęcia dlaczego tak sobie zakodowałeś.

Doktor_Vincent napisał/a:
wydaje mi się, że robisz je trochę na siłę, trochę od niechcenie, że jak byś wyluzował i patrzył na "ramy" fotograficzne i dał się "ponieść" były by to arcydzieła.
naprawdę myślisz że znasz mnie na tyle dobrze żeby pisać takie rzeczy?

Doktor_Vincent napisał/a:
Pisanie tego postu zajęło mi prawie 3h więc chyba następnym razem nie będę się brał za ocenianie. :-B
dopóki oceniasz same zdjęcia a nie moją kondycję fotograficzną (w oparciu o jakieś swoje wyobrażenia) to jest jak najbardziej ok. ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
naprawdę myślisz że znasz mnie na tyle dobrze żeby pisać takie rzeczy?

Eldred, Kolego drogi, więcej luzu....
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Może zbyt ostro to zabrzmiało ale napisałem to jak najbardziej na luzie. :->
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
Eldred, nie martw się, ciebie zacznę oceniać po 30 latach znajomości lub takiej też ilości piwa.
Cóż nadal jesteś dla mnie fotograficznym guru, dokładniej to tylko osobiście.
 

osanna  Dołączyła: 07 Wrz 2009
56 i 61 rządzą. Kolorystycznie.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Takie dwa niewinne portreciki, ciekaw jestem opinii.
63.

64.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
64 mi się podoba, szkoda tylko, że obydwa oczka nie załapały się w go.
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Eldred

Modelka przecudnej urody. Mistrzostwo (rzemieślnicze) fotografującego bez zarzutu, jednak nr 64. widzę ciaśniej kadrowany. Za dużo przestrzeniu po prawej stronie, no i może dodać troszeczkę dołu jak w nr. 63. Pozdrawiam!

 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
imho z dwóch ostatnich 63.

:-P
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Na 63 skóra była ruszana? Wygląda trochę sztucznie.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
63.Skóra wygląda sztucznie co jeszcze potęguje błyszczący nos.To światło sprawia wrażenie zbyt ostrego.
64.Nieład włosów nie stwarza pozytywnego wrażenia.Sprowadzenie do BW nie podoba mi się,łapie jakiś zafarb.Światło jak wyżej,lewy policzek to w większości jednorodna plama bez szczegółów.
Modelka super.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Nazwany, dzięki, rzeczywiście teraz to widzę że na 64 jest trochę za dużo miejsca u dołu.

Stachu, niestety światło boczne i aktualne warunki modelki wymusiły użycie programu portrait proffesional, starałem się nie przesadzić, ale tak na prawdę to taki efekt można uzyskać jeśli się ma na sesji kosmetyczkę, więc chyba nie jest aż tak tragicznie?

dany, starałem sie nie przepalić i chyba mi się udało, ale rzeczywiście trzeba będzie zastanowić sie nad użyciem pudru następnym razem ;-)

No a co do światła w drugim, mam tego zdjęcia trzy wersje, nie mam pojęcia którą zostawić, najbardziej podoba mi się ta sepiowa a mam jeszcze takie:




[ Dodano: 2009-10-20, 21:09 ]
White, wiem wiem, ale czy to aż tak przeszkadza? to zdjęcie było robione w domu, więc mała go pomogła mi pozbyć się niepotrzebnego tła.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Ostatni w kolorze zdecydowanie najlepiej wygląda.Z oczami przegiąłeś.Z ustami też.To ma być subtelniejsze ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dany, usta dokładnie tak wyglądały jak na tym zdjęciu w kolorze, a z oczami to już kwestia tła, musiałem odjąć nieco kolorów które tam były (bo nie pasowały) i wpłynęło to na całe zdjęcie, efekt może dziwny, ale zachowałem ta wersję na wszelki wypadek.

[ Dodano: 2009-10-20, 21:19 ]
z tych trzech zdjęć najmniej prawdziwie wyszło własnie to sepiowe, bo nie dość że bardzo jasne, to jeszcze usta są tam rozjaśnione, co powoduje tą subtelność o której piszesz.
Oryginalnie było to najbliższe wersji kolorowej i dlatego właśnie tą najsubtelniejszą (sepiową) wybrałem do pokazania.
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
o technikaliach już koledzy napisali. mi na tych zdjęciach brakuje poezji jeśli wiesz co mam na myśli (bo opisać nie umiem).

Magda zdecydowanie powinna częściej stawać przed obiektywem!
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
To ma być przyjemna fotografia czy wierna reprodukcja?Jestem za kolorem po poprawieniu oczu i uspokojeniu ust.

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
callistratis, wiem o co Ci chodzi, ale z ta poezją będzie ciężko w taką pogodę, światło jest raczej dołujące, ale ciekawa sugestia i będę w tym kierunku próbował dalej, dzięki ;-)

[ Dodano: 2009-10-20, 21:23 ]
dany, wiem o co Ci chodzi, dlatego początkowo wrzuciłem tylko tą najsubtelniejszą wersję, te dwa pokazałem tylko dla przykładu jak bardzo inne było to zdjęcie.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Eldred, imho kolor z 94, ale delikatnie bym oczy rozjaśnił, coby więcej blasku było.
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
Eldred napisał/a:
będzie ciężko w taką pogodę, światło jest raczej dołujące


masz piękne rozproszone światło

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach