Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
[ Eldred ] moje zdjęcia
Witam!

To mój pierwszy raz w tym dziale, liczę na konstruktywną krytykę :->
Na pierwszy rzut, zdjęcia z miasta, powoli zaczynam łapać klimat fotografii ulicznej, aczkolwiek jest to dla mnie nadal niesamowicie emocjonujące i stresujące a jednocześnie fantastyczne przeżycie.

Zdjęcia miejskie

Zdjęcia są ponumerowane.
Pozdrawiam
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Podobają mi się 4 i 5. 25 było by super, gdyby nie ucięte nogi.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ehh fakt, robiłem pięćdziesiątką i zabrakło mi kąta, a chciałem tych ludzi złapać zanim uciekną (^_^)
 
Karipu  Dołączył: 03 Lut 2008
25 i 26 mi się podobają :-)
W 26 zdjęciu na pewno się ktoś doczepi do tej wystającej gałęzi z prawej strony na górze kadru ;-)
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Dodany do 'ulubionych' :mrgreen:
 
rpg  Dołączył: 22 Gru 2007
27, 13 - te mi się podobają chyba najbardziej. 25 istnieje z kolorami?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
rpg napisał/a:
25 istnieje z kolorami?

Już nie, kiedy decyduje się na zmianę zdjęcia na czarno-białe albo sepię, usuwam oryginał, bo inaczej ciągle porównuję, chcę żeby moje decyzje były bardziej świadome, więc czynie je nieodwołalnymi, najwyżej nauczę się na błędach, ale mam nadzieję, że się nauczę..

Pozdrawiam
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Eldred, a nie myślałeś czasem, żeby fotki pokazywać wprost tutaj?
Strasznie niewygodne jest to skakanie w bok ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ok od dzisiaj wrzucam pojedyncze zdjęcia a nie linki do galerii.

BTW Zorzyku, zdecydowanie i baaardzo polecam użyć plugina do Firefoxa o nazwie PicLens, on sprawia że poruszanie się po galeriach typu Picasa jest super wygodne i fajne.

Aha i jeszcze jedna bardzo ważna, dla mnie i na pewno dla wielu innych sprawa, otóż przy podawaniu linku do zdjęcia picasa daje do wyboru kilka rozmiarów: 144pix dłuższego boku, 288pix, 400pix i 800pix dłuższego boku, czy dało by sie trochę (odrobinkę) zmienić regulamin tak, żeby można było wstawiać max fotki o dłuższym boku 800pix, bo 400 to już bardzo malutkie, a zaoszczędziło by to sporo roboty, z kolei 100pixeli to nie jest znowu tak wielka różnica. Na przykład, wstawiam kilka zdjęć właśnie o tym rozmiarze. Zorzyku, jeśli uznasz, że nie ma takiej możliwości to usunę ten post.

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
zmienić regulamin tak, żeby można było wstawiać max fotki o dłuższym boku 800pix, bo 400 to już bardzo malutkie
To nie jest sprawa regulaminu, tylko silnika mechanizmów zaszytych we wnętrznościach Forum - jeżeli zdjecie ma 700 pix to jest pokazywane bez ingerencji podczas przeglądania, zdjęcie o większej liczbie pikseli na dłuższym boku jest zmniejszane, a takie operacje nie sa bez znaczenia dla pokazu. Stąd się bierze zalecenie 700 pix na dłuższym boku.

A i tak w skórce subSilver jest zmniejszane do 400 pikseli :-/
 

szulzykk  Dołączył: 18 Lis 2007
[5] ma to cos, reszty nie zabardzo moge zrozumiec ;-)
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
szulzykk napisał/a:
[5] ma to cos,
też tak myślę, bo 5 ma "prawie" symetrię.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
Aha i jeszcze jedna bardzo ważna, dla mnie i na pewno dla wielu innych sprawa, otóż przy podawaniu linku do zdjęcia picasa daje do wyboru kilka rozmiarów: 144pix dłuższego boku, 288pix, 400pix i 800pix dłuższego boku, czy dało by sie trochę (odrobinkę) zmienić regulamin tak, żeby można było wstawiać max fotki o dłuższym boku 800pix

Te, które chcesz pokazać wrzuć do picasy z dłuższym bokiem 700pix i dodawaj z opcji 800pix to nie będzie przeskalowywana
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
3 przypomina mi pewne zdjęcie z rowerkiem. ;-)
Na 7 fajny efekt. Reszta taka bez wyrazu.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Gwiazdor napisał/a:
3 przypomina mi pewne zdjęcie z rowerkiem.

O, no :-D Nadaje się na konkurs "zacytuj mistrza" ;-)
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
bEEf napisał/a:
Gwiazdor napisał/a:
3 przypomina mi pewne zdjęcie z rowerkiem.

O, no :-D Nadaje się na konkurs "zacytuj mistrza" ;-)


dobra podpowiedź. Jakby ciut dopracować kadr i coś skomponować to całkiem całkiem
 

mourningsun  Dołączył: 20 Sty 2008
Nr 7 - jak dla mnie super...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Teczki, walizki, białe siatki.. :-P 11.


i jeszcze jedno z pleneru LPPD: 12.
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 12 - nie kumam tych zdjęć totalnie
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
Eldred2,7,9 i 10 niekiepskie, dla mnie. Może 9 dlatego, że osobiście jestem zainteresowany. Czy to Lublin? Czy mógłbym poprosić na priv o nazwę ulicy i crop szyldu z apteką . Dzięki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach