indianin  Dołączył: 30 Gru 2007
marketing,
nie zmienia to jednak faktu że liczby mówią same za siebie,
aparat to nie makaron :-P

[ Dodano: 2009-11-06, 20:43 ]
Eldred napisał/a:
5d ma mniejsze szumy bo ma 2x mniej mpix.

nie żebym chwalił Sonego, ale z tego co czytałem w tym momencie oferuje najwyższą rozdzielczość matrycy dostępną na rynku.... :-B
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
indianin napisał/a:
nie żebym chwalił Sonego, ale z tego co czytałem w tym momencie oferuje najwyższą rozdzielczość matrycy dostępną na rynku.... :-B
no i? Ja wolę mniejsze szumy niż 24megowe rawy, ale co kto woli.

p.s. do takich dyskusji są osobne wątki, to jest wątek o moich wypocinkach fotograficznych.
 

indianin  Dołączył: 30 Gru 2007
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tak, tak, sorry za OT, ale tak jakoś rozmowa zeszła dziwnie z toru ;-)
dawaj, dawaj te wypociny ;-)
a najlepiej tę wykręconą twarz Gringo :evilsmile:

[ Dodano: 2009-11-06, 20:58 ]
Eldred napisał/a:
Ja wolę mniejsze szumy niż 24megowe rawy

nie mogę znaleźć tego odpowiedniego wątku, obiecuję że to ostatnie zagajenie w kwestii sprzętu. bo z tego co wiem to miałeś okazję zarówno focić jak i oglądać efekty z C 5d i C5dMk2.
czy ten drugi mocniej szumi?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Nie miałem okazji, ponoć szumi mniej ale to jest zdaje się 21mpix a nie 24, a na szumy w tej 24megowej matrycy już w alfie 900 narzekano.
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
indianin napisał/a:
dawaj, dawaj te wypociny ;-)

Nie obrażać mi Puławianek :!: :roll:
indianin,
indianin napisał/a:
Gringo
czy również jest niezła i lubi makaron bez 24-megowej matrycy....:?: :shock:
 

indianin  Dołączył: 30 Gru 2007
z tego co się oriętuje to w Sonym coś nie tego z oprogramowaniem przetwarzającym dane z matrycy, ale w liczbach ponoć (stosunek sygnału do szumu) jest porównywalnie z Nikonem, jednak szum Sonego na wyższych ISO jest brzydszy bo kolorowy :) ok skończmy z tym tematem
:-B dla Ciebie :-)
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Sprzętowe rozważania zabijają kreatywność ;-)
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
dawaj cos ze studia lepiej :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
ok, mój pierwszy raz w studiu, i pierwszy raz do czynienia z lampami studyjnymi, za softboxami, całkiem przyjemna sprawa, chociaż GO się nie za bardzo można pobawić ;-)
Najpierw Ania, wszystkie zdjęcia z jednej sesji, mam po kilka wersji ale wrzuciłem po jednej z każdego rodzaju. 1 2 i 3 85/1.8, kolejne 35/2 i dwa ostatnie na 24/1.4L.

72.


73.


74.


75.


76.


77.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Eldred napisał/a:

Najpierw Ania, wszystkie zdjęcia z jednej sesji, mam po kilka wersji ale wrzuciłem po jednej z każdego rodzaju. 1 2 i 3 85/1.8, kolejne 35/2 i dwa ostatnie na 24/1.4L.

Po co podajesz ten techniczny bełkot?To wygląda jakby gospodyni chwaliła się przy podaniu obiadu"zupa gotowana na kuchni indukcyjnej Gorenia,schabowe robione na patelni tefal i sałatka z melaksera zelmer.Jakby miał się stać smaczniejszy ;-) Jak ktoś chce to sprawdza exif,skupiamy się na samych zdjęciach.No i te zdjęcia powinny się raczej znaleźć w nowym dziale "Portret".
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
74 świetne!
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dany, podaję ogniskowe żeby było wiadomo dlaczego na tych robionych na 24mm jest inna perspektywa, nigdy nie używam tak szerokich szkieł do zdjęć tego typu ale studio było małe więc tylko tak mogłem sfotografować całą postać.

I nie chwalę się bo TA 24/1.4L nie jest moja :-P

Co do drugiego zarzutu to nie mam pojęcia o co chodzi z tymi nowymi działami, czy już tutaj się nie wrzuca zdjęć do oceny tylko tam do odpowiedniego działu?

Stachu, dzięki :-)
 

Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
Eldred napisał/a:
czy już tutaj się nie wrzuca zdjęć do oceny tylko tam do odpowiedniego działu?


zgadza się.

Informacje od moderatorów
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
mnie również podoba się 74

Eldred napisał/a:
chociaż GO się nie za bardzo można pobawić ;-)


w studiu mamy następujące możliwości regulacji ilości światła:
-lampy na minimum,
-oddalić lampy od obiektu
-przymknąć przysłonę
-zmniejszyć iso
-założyć szary filtr
-założyć dodatkową warstwę dyfuzora do softboxa
-włożyć coś ciemnego do softboxa (neutralnego w kolorze)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
75. najlepsze.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Eldred, tutaj juz nie umieszczamy zdjec... Zapraszam do dzialow tematycznych, gdzie zasada jest:

Jedna sesja/seria - jeden watek.

Za niedlugo ten dzial bedzie zamkniety na 4 spusty.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
mygosia, ok rozumiem 8-)
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
dany, podaję ogniskowe żeby było wiadomo dlaczego na tych robionych na 24mm jest inna perspektywa, nigdy nie używam tak szerokich szkieł do zdjęć tego typu ale studio było małe więc tylko tak mogłem sfotografować całą postać.


Od pewnego poziomu dochodzi się faktu exif powinien być wycinany.Nie ma potrzeby aby zdjęcie było oceniane przez pryzmat ogniskowej.Albo się broni albo nie,przerysowanie jest zamierzone lub stanowi błąd.To samo dotyczy głębi ostrości.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
74 i 75 zdecydowanie pozytywnie się wyróżniają.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
dany, a ja lubię jak mam napisane jakim szkłem było zrobione. Jestem leniwy i nigdy nie chce mi się zaglądać do exifów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach