JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Tani średniak
Czy taki Kiev 88 czy inny jest dobry na początek zabawy ze średnim formatem... nie stać mnie za bardzo na jakieś tam Pentaxy a AF, a ni na inne zabawki, ktore maja drogie szkła... a takiego Kiev'a a TTL + 3 szkła można dostac za jakieś 700zł...
Warto? Czy mam czekać do emerytury?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie warto. Ruskio-ddrowskie wynalazki sa tak zawodne, ze w trymiga odbiora ci ochote na MF.... Pomysl lepiej o Mamiyi M645 ze standardem i kominkiem - mozna dostac za podobną sumę, a komfort uzytkowania o niebo wyzszy... do tego sprzet nie do zajechania. Albo o jakims lepszym TLRze - Mamiyi C220/C330 , okazyjnym Rolleiflexie czy ostatecznie Yashice MAT :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dołożę Biometara 120 (w bardzo dobrym stanie) - i będziesz miał 2 szkła + PSix za 450 zł.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Calkiem sluszny ten bio120 :-) Tylko body niezabardzo: widocznosc ok. 50% kadru i - nie wiem jak w tym egzemplarzu, ale to dosyc czeste - klatki wprost uwielbiają się nakładać, a czasy rozjeżdżać :-P

Sory Żorżyk za antyreklamę, ale miałem kiedyć Psixa przy oku i powiedzialem : nigdy wiecej. Tymczasowo zasuwam z M645 i chociaż jedno to klasyczny "eselerowy" korpus, a drugie skrzyneczka - co do wygody pracy nie ma porownania.

Co wiecej - mozesz do mamijki wszystkie szkla od Psixa popodlaczac, przejsciowki sa niemal do wszystkiego i do tego (afaik) z przeniesieniem przeslony :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pewnie masz rację pisząc o wadach PSixa, ale przy moim nie potwierdzam i nie zaprzeczam - kupiłem go, bo myślałem w srednim coś robic, ale poszło w inna stronę :-D Ten nie nakłada klatek, a i czasy wyglądają prawidłowo. W każdym razie jak ktoś by chciał na wejście do 6x6 to dostanie przedsmak tego, co mógłby mieć za wieksze pieniądze...
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
i ja stalem przed takim dylematem - ruskie niestety ponoc makabrycznie zawodne, a i z psixem tez niemalo klopotow mozna miec. Jak chcesz najtaniej sie pobawic ale z przyjemnoscia - kup Yashice Mat- jakies 400 do 600zl. Taniej sie nie da o ile chcesz niezawodnosci.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie, no z dwoma szklami za 450 to naprawde milo, skoro mowisz ze dziala ok... a jak na krotkich czasach? Rowno prowadzi migawke - tj. nie przyciemnia jednej strony kadru?

(Jakbym nie probowal kiedys i nie byl swiadomy, ze mi nie podejdzie, to bym brał od razu :-) Na razie czekam na Fuji GA645 - taki przerośnięty, brzydki point'n'shoot 8-) )
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chłopaki - po prostu nie wiem! Ja go praktycznie nie używałem, więc leży (ale się nie kurzy). I wygląda, że sprawny. To jak ma leżeć, to niech idzie w dobre ręce!
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Strzel moze testowa rolke - jakis wyrowanany motyw na wszystkich czasach i przyslonach i zeskanuj... Jesli sie okaze, ze wszystko jest rowno, puscisz go nieco drozej i z czystym sumieniem :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jezu, Alkos, od roku nie miałem filmu w łapie, a Ty mi mówisz o skanowaniu 6x6 ;-) W [Giełdzie] podałem takie parametry, żeby już tym się zajął nowy właściciel, bo zrobi to uczuciem przynajmniej :-D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Okej, okej... :oops: :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Na razie czekam na Fuji GA645 - taki przerośnięty, brzydki point'n'shoot 8-) )


Heh, miałem przez chwilę, wersję Zi (GA645Zi). On Exifa na filmie zapisuje. :shock:
No i trzeba się przyzwyczaić, że jak ty trzymasz aparat poziomo, to on robi zdjęcie pionowo :mrgreen:
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Szybka reakcja:)

Alkos -> Tylko ile to bedzie kosztować... poza tym nie chce żadnych dwuobiektywowych, ale normalna lustrzanka z pryzmatem + jasna 80-tka... zeby sie dzialało jak na moim SuperA albo podobnie (zebym widział co robie, gdzie jest ostro, ze dobrze naświetlone bedzie i nie trwa to 2 minuty tylko pstryk:))

Zorzyk -> Spoko, spoko.. jak nie sprzeadasz w najbliższym czasie to sie moze zgłosze (ale jeszcze nie w tej chwili).. choć chłopcy Ci antyreklame robia;p
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
> Zorzyk -> Spoko, spoko.. jak nie sprzeadasz w najbliższym czasie to się moze
> zgłosze (ale jeszcze nie w tej chwili).. choć chłopcy Ci antyreklame robia;p

No jasne! Nie ma to jak uczynni znajomi ;-)

Jak już pewnie wiesz, aparaty mają swoje narowy, i dobrze, żebyś je znał (dlatego podkreślałem brak nakładania klatek, bo o tym się często słyszy). Pozdrawiam bardzo :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Alkos -> Tylko ile to bedzie kosztować... poza tym nie chce żadnych dwuobiektywowych, ale normalna lustrzanka z pryzmatem + jasna 80-tka... zeby się dzialało jak na moim SuperA albo podobnie (zebym widział co robie, gdzie jest ostro, ze dobrze naświetlone bedzie i nie trwa to 2 minuty tylko pstryk:))


Co ma ile kosztowac? Jesli mowisz o aparacie MF w stylu SLR (czyli nie skrzynce) i z automatyką naswietlania to DUZO... (w gre wchodzi chyba tylko Pentax 67II) A jesli chodzi ci tylko o wbudowany swiatlomierz, to moze byc dosc tanio (to co zorzyk + _sprawny*_ pryzmat z pomiarem), za to CIEZKO :-D

Natomiast jesli pytasz o dalmierzowe Fuji to 400$ wzwyż 8-)


* - jeszcze jedna przypadłość Psixow... :-P

[ Dodano: 2006-08-15, 21:09 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
Heh, miałem przez chwilę, wersję Zi (GA645Zi). On Exifa na filmie zapisuje.


Opiszesz doswiadczenia? Jak AF? Ustawia ostrosc obiektywem po nacisnieciu spustu do polowy czy dopiero przy robieniu zdjecia?

Exif - wiem, niezłe, co? :D
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Heh, miałem przez chwilę, wersję Zi (GA645Zi). On Exifa na filmie zapisuje.


Opiszesz doswiadczenia? Jak AF? Ustawia ostrosc obiektywem po nacisnieciu spustu do polowy czy dopiero przy robieniu zdjecia?


Klasycznie - do połowy. Wtedy też mierzy światło - jak MX normalnie :-) Cichutki, poręczny, co tam jeszcze... no taka zabawka. Dlatego między innymi dłużej u mnie nie zabawił - brakowało mi tego, co z założenia wiąże się ze średnim formatem - kręcenia, ustawiania, języka na brodzie, kropli potu na czole... ot pstryk, pstryk i po kliszy. Inna sprawa, że specjalnie przestrzelałem go w trudnych warunkach (ostre słońce w pysk, duże kontrasty, na slajdzie) - i pomiar ma rewelacyjny. No i ta pionowa klatka by default... trzeba by się przyzwyczaić.

Ten twój, jakiego będzie miał Fudżinona ? ;-) 60mm ?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ano 60mm :-) Jak już jedno oczko, to przynajmniej w miare uniwersalne - bo mialem do wyboru jeszcze 40/4 , ale to juz extrem do np. portretów...



(chociaż dzisiaj zrobiłem fajny M20/4 na czasie 1/4 i f:4 :-D - w zalaczniku :-D )


Aha - nie wie kto jak sie mają Araxy (regulowane Kievy ;-) ) 60 do PSixów? W zasadzie moglbym sprobować, pono w miare niezawodne... A i szkła tanie jak barszcz...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Alkos, ty jeszcze nie śpisz, czy już wstałeś? A portret bardzo mi się podoba. Portretowanie 20mm wymaga dość, hmm... bliskiego kontaktu z modelką - i tak trzymać. Zwłaszcza, że dziewczę ładne.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jeszcze nie spie, bo sie przestawiam na nocna, cholera, zmiane... od jutra trzy nocki, potem dwa dni na przestawienie sie na dzienna... szlag by to... :evil: :evil: :evil:
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Chłopaki do wyra;p

Dobra, juz tłumacze bo moze przesadziłem z tymi wymaganiami... nie chodziło mi o automatyke czasu... tylko o światłomierz z pryzmatem (albo odwrotnie)

alkos napisał/a:
moze byc dosc tanio (to co zorzyk + _sprawny*_ pryzmat z pomiarem), za to CIEZKO :-D

W jakim znaczeniu cięzko? Z robieniem fotek i sam sprzet?

Dochodzi jeszcze kwestia estetyczna... tzn. taki Psix jak widze wyglada jak taki zwykly aparacik (typu Zenit) tylko wiekszy... a inne puszki (np. Kiev 88 http://www.sy916.net/phot...90EYE_LEVEL.jpg ) jest taki kwadratowy... ale ja jestem marudny.

Ps. raczej chodzi mi o kwadrat, nie o 6x4,5 ani 6x9 ... tylko kwadrat
Ciekawe czy ceny odbitek bede wieksze wtedy...hmmm

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach