Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Jesli cenisz sobie porecznosc, wspaniale trzymanie i wykonaie, pieeeekny wizjer, doskonaly pomiar i szkla SMC to wybor jest prosty - Pentax 645 z A75/2,8... Komplecik wazy jak profi lustrzanka 35mm z zoomem a klatka 2,7 razy wieksza :-P I nie oszukuj sie, ze jakims TLRem czy rusko-ddrowskim wynalazkiem zastapisz cos takiego... Tutaj chodzi o jakosc i przyjemnosc uzytkowania a nie o "taniosc" ;-)

Jak zasmakujeszcz kupisz sobie szersze czy dluzsze szklo i juz... Ceny sa teraz naprawde dobre... ;-)

Pzdr
Spinner
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
ale liczą sie w tysiącach;/
to juz prędzej Mamiya chyba, bo może szkło bym dostał od znajomego....

ale tyleeeeeee kasy... aż serce boli... chłopcy ja nie mam 30 lat, 2 dzieci i 2,5 tysiaka miesiecznie... ja dopiero mature zdalem:D
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ech, życie.... ja tez nie mam 30 lat.... Szkoda, szkoda ;-) 8-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
JN napisał/a:
ale liczą się w tysiącach;/
to juz prędzej Mamiya chyba, bo może szkło bym dostał od znajomego....


Jest tylko jeden JSS :mrgreen: 645 ze standardem dostaniesz przy odrobinie szczescia kolo tysiaca jak nie nizej... i bedziesz happy ;-) Masz Super A wiec bedziesz jak u siebie w domu - to taka jego wieksza wersja - nawet te same lampki w TTLu beda pracowac :mrgreen:

Jak Mamiya to 67 od razu a nie 645... Zreszta fajnie by bylo miec komplecik - P645 i M67 :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
To ja tylko wrzucę jeszcze mały kamyczek do tego średniego ogródka - wczoraj na eekbayu poszedł Pentax 6x7 z podnoszeniem lustra + pryzmat z pomiarem + SMC 90/2.8, wszystko w świetnym stanie za ~$360, czy jakoś tak.... I to jest w miarę normalna cena - one już poniżej $400 chodzą. Bo jeśli mówimy o średnim formacie, który ma wyglądać jak mały obrazek, tylko większy, to skojarzenie mam tylko jedno.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Tylko akurat tutaj nie widze powodow aby sie w to bawic (P67) oprocz SMC i zamilowania do JSS :-P - mam wrazenie, ze chocby taka Mamcia jaka ogladalem u Fotonyfa ma o wiele wieksze mozliwosci - chocby wymienne tylki... natomiast MF taki aby nosic bo na ramieniu, strzelac z reki, doswietlac lampka jak potrzeba i byc super mobilny to wlasnie P645 - i moze sobie byc mamcia 645 tansza, z tylkami i wogole... :-D

Pzdr
Spinner
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
JN napisal, ze chodzi mu o kwadrat a Wy ciagle 6x4,5 / 6x7 :-P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No to pozostaje jeszcze Start 66 - kwadrat, ale 2-obiektywowy. Też źle 8-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
no to moze to?: http://araxfoto.com/cameras/how60/

cena znośna (ok. 1000pln za przebudowany na nowo korpus Kieva60 ze standardem i pryzmatem TTL - podobno dosc niezawodny...)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
sołtys napisał/a:
JN napisal, ze chodzi mu o kwadrat a Wy ciagle 6x4,5 / 6x7 :-P


No fakt... :oops: :-P Ale jakos nie przychodzi mi nic do glowy jak ma byc "tani, dobry MF 6x6" :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
sołtys napisał/a:
JN napisal, ze chodzi mu o kwadrat a Wy ciagle 6x4,5 / 6x7 :-P


No fakt... :oops: :-P Ale jakos nie przychodzi mi nic do glowy jak ma byc "tani, dobry MF 6x6"


Ami. Lub Druh - opcja lux. :lol:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
zapomnieliscie o starych hasselkach......mozna je wzglednie tanio czasem nabyc....

[ Dodano: 2006-08-16, 17:19 ]
eee hmm to jednak i tak nie ten zakres cen sorka :oops: nie poczytalem wszystkiego
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
racja raczej chodzi o kwadrat 6x6 (6x7 jest tez podobne, w kazdym razie nie normalnie, nie stosunki boków 2:3)...
mówiąc tani, nie miałem na mysli Start za 40zł... chyba ze jako eksponat do galeryjki rupieci;p
opcje są 3:
albo kupie to oprocz cyfry (czyli jakie 300-500zł)
albo nie kupię w ogole cyfry... i pojdzie 1300zł na średniaka (czyli siakas automatyka(?) )
albo nie kupie cyfry, sprzedam analoga + szkła .... i wtedy coś ok. 2500zł bedzie na to... (to moze AF(?)

pierwsze najbardziej prawdopodobne... ale jak mną pokierujecie tak zrobie;p

[ Dodano: 2006-08-16, 19:31 ]
ooo... ALKOS!! skoro Ty polujesz zawsze jakieś fajne rzeczy... i siedzisz w Irlandii... to mi coś wypolujesz kiedys:) coś fajniej i taniej :D

[ Dodano: 2006-08-17, 00:17 ]
alkos napisał/a:
Mamiyi M645 ze standardem i kominkiem

Proszę Alkos znajdź mi cos takiego za 7 stow, bo jak narazie to raczej takie coś zagraża kwota ok 1,5-2 tysiakow;/

[ Dodano: 2006-08-17, 00:19 ]
Cytat
Dołożę Biometara 120 (w bardzo dobrym stanie) - i będziesz miał 2 szkła + PSix za 450 zł.


To moze na początek zrobimy jakąś wymiane sprzetową (że niby taki dwustronny komis) ;p
 

jim  Dołączył: 23 Kwi 2006
I jak tam poszukiwania, znalazłeś coś odpowiedniego? Ja ostatnio też coraz bardziej zainteresowany jestem średnim formatem i seksi kwadratowym 6x6. Może spróbuję holgi. Ktoś miał styczność z tym sprzętem, jakieś opinie, refleksje?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
holga to nie sredni, to nijaki :shock:

(w tym sensie, ze to aparat-filozofia, jak lomo...)
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
hej... narazie czekam z decyzją kupna/nie kupna k100d or sth like that
Średniak słodki, ale chce mieć możliwość zmiany podstawowych parametrów: czas, przysłona, ostość, ogniskowa... a nie Holge - bo chyba pstykacz ze szkłem 80/8 i pieknym winietowaniem:) o ile dobrze pamietam, ale na zywo nie miałem okazji sie spotkac
 

jim  Dołączył: 23 Kwi 2006
No właśnie chodzi o ten klimat i urok plastikowego aparatu.
http://www.allegro.pl/ite...120_n_nowa.html
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bez przesady 645 mozna wyrwac duuuuuzo taniej niz 1000 pln ;-)
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Podepnę się tutaj:

A ja mam pytanie. Co byście wybrali - Mamiyę 645 Pro/Pro TL czy Bronicę ETRSi?

Za Bronicą:
zalety:
migawka centralna
waga
bardziej klasyczny wygląd
słyszałem, że się rzadko psują
wady:
serwis tylko do chyba 2011 roku
mała popularność w Polsce


Za Mamiyą:
zalety:
dużo bardziej dostępna u nas w Polsce i więcej części
słyszałem, że lepsze szkła od Bronicy
serwis i dalsza produkcja sprzętu
wady:
migawka szczelinowa
trochę droższa od Bronicy (ale bardziej dostępna)
i słyszałem, że nieźle potrafią się sypać


(Pentax niet, bo mało popularny u nas (jeszcze bardziej niż Bronka) i za brak wymiennych kaset)
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
To ja mam pytanie odnośnie Mamiy 645 PRO. Czy ktoś tego używał i wie ile może być warta z winderem i Sekorem 80/2.8? Przekonuje mnie możliwość założenia dupy na mały obrazek a co za tym idzie mógłbym opchnąć moją D7 i komplet Taków.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach