PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
Fakt, psix to ma slabe pokrycie kadru - chyba z 70 procent - cos jak zenit...

Ja na ten przyklad uzywam jednego, nabytego droga kupna z allegro i naprawde potrafi to bydle sie odwdzieczyc pieknymi obrazkami... Nie, zebym byl jakims wariatem co probuje przekonac ze psix jest najlepszy - bo nie jest. Lecz na poczatek to bardzo fajna sprawa. No i jak ktos sprobowal Sonnara 180/2,8 to naprawde ciezko sie jest z tym rozstac. Kupilem jeszcze do niego matowke z soczewka fresnela i mikrorastrem - komfort o wiele lepszy od tego z standardowa ;-) Co do nakladania klatek to jest taki patent na zakladanie filmu i jesli sie tego przestrzega to naprawde powinno byc dobrze - pod warunkiem ze nie jest faktycznie walniety - jak odnajde ta strone to wkleje linka. Po kilku zalozeniach filmu ow patent wchodzi w krew i jest dobrze. Osobiscie raz tylko nalozyl mi klatki jak wlasnie nie zastosowalem sie do tego patentu :roll: Aha i koniecznie nie wolno puscic naciagu po przesunieciu filmu, tylko reka go prowadzic do pozycji neutralnej - to jedna z najczestszych przyczyn nakladania klatek.

Przyznam sie szczerze, ze mysle obecnieje intensywnie o Bronica SQ-A albo jakims Hasselku i chyba predziej czy pozniej wymiana nastapi, jednak obecnie PSiX swietnie sie mi sprawuje.

Mam nadz, ze troszke obronilem Zorzykowego sprzeta :-P

Pozdro
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
No, nie ma co, obroniłeś. Mam takiego six'a, leży sobie na półce i się kurzy. Wiele razy nachodziła mnie chęć, żeby sprawdzić na co go stać, ale jakoś nie mogę się zebrać. Mam dziurawą migawkę a poza tym, jak sobie pomyślę, że potem muszę dać gdzieś do wywołania i skanowania film, za nie małą kasę to jakoś mi przechodzi. Znacie może jakieś lekarstwo na taką chorobę ;-) . Chciałbym się kiedyś zdecydować w którąś stronę, tylko nie wiem czy opłaca się pakować w tego analoga, jak DSLR w zupełności mi wystarcza.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
jak sobie pomyślę, że potem muszę dać gdzieś do wywołania i skanowania film, za nie małą kasę to jakoś mi przechodzi. Znacie może jakieś lekarstwo na taką chorobę

Tak, wołać samemu ;-) (no, chyba, że slajd)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bEEf napisał/a:
(no, chyba, że slajd)


No chyba ze kolorowy ;)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
No dobra, ale to wołanie to ktoś by mi najpierw musiał pokazać na żywo, potem nauczyć i zarazić... ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A wcale nie. Ja pierwszy film wywołałem wyłącznie na podstawie wiedzy nabytej z książek i netu. Zwłaszcza netu. To jest bardzo proste i nie ma się czego bać.
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
Stachu napisał/a:
No dobra, ale to wołanie to ktoś by mi najpierw musiał pokazać na żywo, potem nauczyć i zarazić... ;-)


No co ty wlasnie z netu to mozna sie pieknie dowiedziec jak wolac filmy. Ja sie tak wlasnie nauczylem... Wiadomo ze nie ma jak zobaczyc na zywo, ale jak nie bylo netu i nikogo wokolo do pomocy to dopiero musialo byc slabo...

Pozdro
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Stachu, drobne problemy na początek stwarza jedynie włożenie filmu do koreksu bo robisz to w całkowitej ciemności, ale tą czynność można sobie poćwiczyć w świetle z jakimś starym filmem z zamkniętymi oczami. Całą resztę robisz w świetle i trzeba się tylko trzymać przepisu - temperatura, czas obróbki i ew częstotliwość mieszania. Wlewanie i wylewanie z koreksu też można poćwiczyć wcześniej na wodzie.
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
O przypomniała mi się ta strona z opisem (z obrazkami :mrgreen: ) jak zrobić żeby nie nakładal klatek:

ŁADOWANIE FILMU DO PSiXa

Może komuś się przyda :roll:

Pozdro
 
dre  Dołączył: 14 Lut 2007
PawelK napisał/a:
O przypomniała mi się ta strona z opisem (z obrazkami ) jak zrobić żeby nie nakładal klatek:
ŁADOWANIE FILMU DO PSiXa

Tak też ładowałem psixa i mimo to nakładał klatki. Tą usterkę najlepiej usunąc w serwisie. Jest też patent na wywiercenie z tyłu dziurki do podglądania filmu i zaklejenie jej czerwoną szybką, sam miałem psixa z takim patentem :-P
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
dre napisał/a:
PawelK napisał/a:
O przypomniała mi się ta strona z opisem (z obrazkami ) jak zrobić żeby nie nakładal klatek:
ŁADOWANIE FILMU DO PSiXa

Tak też ładowałem psixa i mimo to nakładał klatki. Tą usterkę najlepiej usunąc w serwisie.


Nie no jasne jesli body walniete to nie ma rady... Mi bardziej chodzilo o to, ze jesli body ok to stosowanie tego zapewni poprawne dzialania na dlugo - ja ponad rok mam swojego od zakupu na allegro i jeszcze do serwisu nie biegalem i wiem, ze jak raz zalozylem nie wg tego schematu to mi ponakladal a na nastepnej rolce juz zalozonej dobrze bylo ok i tak jest do tej pory ;-)

dre napisał/a:
Jest też patent na wywiercenie z tyłu dziurki do podglądania filmu i zaklejenie jej czerwoną szybką, sam miałem psixa z takim patentem :-P


Wszystko ok dopoki nie zachcesz zastosowac filmu 220 :roll:

PK
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
PawelK napisał/a:
Wszystko ok dopoki nie zachcesz zastosowac filmu 220


A sa jeszcze 220 w produkcji? Chyba nie....
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
A sa jeszcze 220 w produkcji?
Skolko ugodno.

http://www.bhphotovideo.c..._220_Slide.html
http://www.bhphotovideo.c..._220_Print.html
 
PawelK  Dołączył: 03 Maj 2007
O som :-P

W sumie to nigdy nie uzywalem jeszcze 220tek :roll:

PZDR
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ja kupilem od flooda 10 220'ek zeby chociaz raz zobaczyc jak to jest ;-) Niestety tylko Provia. Marze o takim dlugim triksie, ktorego wyciagam z koreksu :-)

dz.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dzerry napisał/a:
Niestety tylko Provia.
czemu niestety? Setka czy czterysetka?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
tref napisał/a:
czemu niestety? Setka czy czterysetka?
Setka. Niestety, bo mi robienie kolorowych zdjec nie sprawia za bardzo przyjemnosci - musze jakis temat znalezc na ten kolor, mam juz nawet pomysl, ale na razie cicho sza ;-)

dz.
 

yacek000  Dołączył: 26 Wrz 2007
Kiev 60 - tanie, wytrzymałe ;) w przeciwności do pesixa matówka jasna i pokrywa się z kadrem. Do tego mocowanie p6.

Jedyne minusy to kłapiąca migawka - 1/30 to trzeba już mocno trzymać ;) i transport filmu, zwykle trzeba regulować, bo potrafi nakładać klatki, więc po zakupie trzeba przetestować.

Dopóki nie będzie mnie stać na hassela na pewno nie zostawię mojego k60 :))

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach