Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
porst color reflex mc f1.2 55mm <- czy to cos warte?
http://www.allegro.pl/ite...5mm_pentax.html

Czy ktos orientuje sie, czy ten obiektyw jest wart zachodu? Wiem, ze nie ma SMC, ale ma jakies tam powloki. Moze warto miec cos takiego fajnego jak f1.2 ? :) Czy tez przy tej przyslonie ten obiektyw daje mydlo nieostre kompletnie?

Dzieki za wszelkie informacje na temat tego obiektywu.

Pozdr
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Hej!! Mam to szklo (Spinner chyba tez mial, wiec jego pytaj o testy; ewent. Alkos).
Rzeczywiscie nie SMC, tylko cośtamcośtam powłoki. Nazwa tego obiektywu tez jest tajemniza, bo z przodu tak naprawde nic nie pisze;p

Fajnie jest mieć takie 1,2 (aczkolwiek nie ma porównanania z 1,2 Pentaxa)

Efekt ogołnie jest przyjemny na pełnej dziurze, ostra twarz i rozmyte tło... aczkolwiek fajnie gbyby bylo ostrzejsze, nie pokaze efektu, bo robie na kliszach + brak skanera.

Powiem jedno, za tą cenę nie warto!! Lepiej poszukać 1.4 Pentaxa (moze za 500zł sie trafi - pytaj fachowców)... ja swoje kupiłem za 250zł, a Spinner sprzedawał chyba za 200zł...

pzdr
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
JN napisał/a:
Lepiej poszukać 1.4 Pentaxa (moze za 500zł się trafi - pytaj fachowców)


1.4 to i za 230 sie trafi... - http://www.allegro.pl/ite...d_1zl_bcm_.html


... a nie chce kto może oryginalnego Pentaxa K50/1.2 za 350 w stanie "user" ?
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
... a nie chce kto może oryginalnego Pentaxa K50/1.2 za 350 w stanie "user" ?

Jeżeli zużycie odnosi się do obudowy itp. to ja bym chciał ale w tej chwili mnie na to niestety nie stać bo wydatki goniąwydatki...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Glownie obudowy :-)

(jest jedna, malutka ryska na przedniej soczewce - tak mala ze wspominam o niej tylko, żeby byc fair... nie do zauwazenia na pierwszy rzut oka ;-) )
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:

... a nie chce kto może oryginalnego Pentaxa K50/1.2 za 350 w stanie "user" ?


Jasne, że chcę. Poszło róznież na priv
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
... nic nie dostałem...
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
... nic nie dostałem...


Hmmm... Klinkąłem e-mail, napisałem, zaznaczyłem "wyślij również do siebie" i ja dostałem. Ale - jestem zainteresowany, więc proszę o kontakt: mklnet na poczta.onet.pl
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
ja tez chce;p to co bijemy sie;p

[ Dodano: 2006-08-17, 17:34 ]
ps. 350 czego? zł, dolarów cyz funtów....
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
Ja tez chce :) Ja zalozylem temat to mam pierwszenstwo :P EEEEE.... Dobra bijemy sie :)

Nie no jak ktos tam tak smiertelnie potrzebuje to za oplata jestem w stanie odstapic od licytacji :P

Zastanawiam sie wlasnie nad tym swiatlem 1.2 Na twojej stronie alkos widzialem jakies testy i obrazy przy 1.2 obiektywow Pentax-a to wygladalo to na nieuzywalna dziurke!?
Nie wiem czy to tylko takie zludne wrazenie bylo czy tak faktycznie jest.

A zapytam sie jeszcze. Czemu sprzedajesz?

Pozdrawiam
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mklnet byl pierwszy, niestety... cholera, a moglem dac ze 450 :-P

Czy nieuzywalną? Nie powiedziałbym. Owszem, obraz jest lekko "senno- atmosferyczny" , ale całkiem użyteczny :D

np.

http://stefanski.one.pl/~...p?showimage=181
http://stefanski.one.pl/~...p?showimage=266
http://stefanski.one.pl/~...p?showimage=270

(wszedzie pelna dziura)

[ Dodano: 2006-08-17, 16:47 ]
Jakby kto chciał, to stoi taki drugi w komisie opodal, za 100 euro. W tym momencie co prawda jest czysczony z plesni, ale jest :-)
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Alkos.... za 400zł mówisz... Pentax 50mm/1,2... to może weź tego z komisu, tez sie znajdzie kupiec:) jakbyś jeszcze cos miał tam obok to daj znac.. mu tu chętni.... ;p

I jeszcze jedno ważne: Ile kosztuje od Ciebie przesylka do Polski?? 10-15 euro?
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
Nie no jasne masz racje my tu tylko zartujemy. Kto pierwszy ten lepszy :)

W sumie to chyba sie skusze na tego porsta. Tylko lepsiejsza cene wynegocjuje :)

Pozdrowki.
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
jesli Ci sie nie spieszy to ja CI moge sprzedac tego co mam... najwyzej dogadam sie potem z Alkosem na jakies 1,2 lub 1,4 pentaxa....

[ Dodano: 2006-08-17, 20:07 ]
Tylko musze być pewne że Alkos cos załatwi w ciagu miesiaca, dwóch...

Wynegocjuj cenę... to ja Ci jeszcze opuszcze;p

[ Dodano: 2006-08-17, 20:08 ]
przekażesz mojej siostrze jak bedzie wracac za 3 tygodnie, to przynajmniej za przesylke nie zaplace;p
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
Ale u ciebie na obiektywie nic nie pisze :P :)
 
MariuszR  Dołączył: 14 Sie 2006
Bardzo klimatyczne zdjonka ... brawo Alkos!
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
tam tez nie... tylko zdjecie jest pokazane z boku.. mam w kazdym razie to samo szklo... jak cos to pisz...
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
JN napisał/a:
tam tez nie... tylko zdjecie jest pokazane z boku.. mam w kazdym razie to samo szklo... jak cos to pisz...

Tak dla uściślenia to na wystawionym na licytację obiektywie jest napisane Porst Color Reflex MC Auto 1:1.2/55mm więc nie wiem co miałoby być jeszcze napisane :-) ale oczywiście obiektyw będzie pewnie ten sam. Miałem w ręku trzy (a może cztery) obiektywy Porsta 1:1.4 na M42 i jeden z nich miał przytarte napisy więc może w Twoim egzemplarzu też się wytarły.
Co do samych obiektywów 1.4 to słyszałem że robione były przez Fujice i widziałem też na jakiejś aukcji obiektyw 1.4/55mm EBC Fujinon, który wyglądał identycznie miał gumowy pierścień ostrości tylko inne kolorki literek (chyba pokolorowane wartości przysłon), więc pewnie to prawda. To by znaczyło że nie są to złe obiektywy (będę go porównywał (Porst 1.4) w międzyczasie do SMC Takumara 1.8/55=(chyba) Pentax K 1.8/55 i dam znać co wyszło. Wiadomo na cyfrze będzie to centrum obiektywu ale coś da się wywnioskować :-) )
Co do obiektywów Porst~=Fujinon to znalazłem też obiektyw 1.4/55mm oznaczony jako Mamiya Sekor który wygląda praktycznie identycznie jak mój Porst
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
Ale tu nie chodzi o 1.4 :) Tylko 1.2 Porst :) i ten jest na bagnet pentaxa nie na m42.
Prawde mowiac to niechce mi sie wierzyc bym w praktyce fotograficznej docenil f1.2 nad
f1.4. Roznice w efekcie tego beda zadne. Natomiast bokeh i lub roznice w powlokach moga dac obrazy o zupelnie roznym charakterze. Dlatego obiektyw pentaxa 1.4 a porst 1.2 moga sie przydac do zdjec o zupelnie roznym zamierzeniu.

Pozdr.

JN, na twoim nie jest napisane ale na tym allegro wszystko jest napisane :)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Pemigan napisał/a:
Ale tu nie chodzi o 1.4 :) Tylko 1.2 Porst :) i ten jest na bagnet pentaxa nie na m42.

Wydawało mi się że wystarczająco dobrze rozróżniłem 1.2 z aukcji od 1.4 którego posiadam. Przeprowadziłem taką analogię, ponieważ na Dpreview ludzie bardzo dobrze oceniali Fujinony z powłokami EBC w pracy z cyfrówkami, więc sądziłem że to może być pewna rekomendacja.
Co do obiektywu 1.2 to wcześniej interesowała mnie wersja na m42 ale nie udało mi się jej zdobyć. Jej test jest na stronie: test obiektywu Porst 1:1.2/55mm
i na 99.99% to będzie ten sam obiektyw co z mocowaniem bagnetowym.

Pemigan napisał/a:

Prawde mowiac to niechce mi się wierzyc bym w praktyce fotograficznej docenil f1.2 nad
f1.4. Roznice w efekcie tego beda zadne. Natomiast bokeh i lub roznice w powlokach moga dac obrazy o zupelnie roznym charakterze. Dlatego obiektyw pentaxa 1.4 a porst 1.2 moga się przydac do zdjec o zupelnie roznym zamierzeniu.

Gdyby różnice były żadne, to ludzie nie zabijaliby się za takie jasne obiektywy. Pewnie że teraz w dobie cyfrówek łatwiej jest podbić czułość i pstryknąć zdjęcie, ale jak robiłem na negatywie setce to wiele razy światełko 1.4 pozwalało mi na zrobienie zdjęcia bez statywu, a 1.2 też bym nie pogardził :-) Do tego po cropie to już nie jest jasny standard i dlatego jego użyteczność niestety maleje :-/
Co do porównanie Pentax-a z Porstem to oczywistym jest, że daje inny obraz. Porst 1.2 (egzemplarz, który miałem w ręku) w pełni otwarty daje obraz jakby "bajkowy".
Pemigan napisał/a:
JN, na twoim nie jest napisane ale na tym allegro wszystko jest napisane :)

To już napisałem więc nie trzeba chyba tego powtarzać :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach