skorpion  Dołączył: 24 Wrz 2008
Witam i proszę o poradę
Witam wsztstkich serdecznie. Zdecydowałem się na zmianę systemu z nikona na zacnego pentaxa i przesiadkę na cyfraka zarazem. Potrzebuję porady od starszych kolegów. Zdecydowałem się na k20d ale jestem otwarty na sugestie. Fotografuję hobbistycznie (non stop: portret a właściwie wszystko) a swego czasu i zarobkowo, czyli hałtury ale z klasą. Potrzeba mi coś dokręcić do k20 chyba że macie inne pomysły. Mogę całość ściągnąć ze stanów. Mój plan jest taki wspomniane : K20d, DBg-2, 18-55 w kicie z 50-200 co wy na to??? Z góry dziękuję za cenną pomoc.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
skorpion napisał/a:
czyli hałtury ale z klasą
Chałtury.
Robisz zdjęcia w szkołach?
skorpion napisał/a:
Mój plan jest taki wspomniane : K20d, DBg-2, 18-55 w kicie z 50-200 co wy na to???
Bardzo dobry wybór. Jeszcze wysupłaj na AF-540 FGZ i będziesz miał wszystko, co potrzeba.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Witaj skorpion, na przyszłość zwróć uwagę gdzie umieszczasz swój post.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
He he - przesunąłem do HP, żeby od razu nie zamykać, bo w tym wątku drzemią wielkie możliwości :evilsmile:
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
zorzyk napisał/a:
w tym wątku drzemią wielkie możliwości :evilsmile:

:mrgreen:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
zorzyk napisał/a:
drzemią wielkie możliwości

Bardzo duże :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jeśli chcesz dual kita na początek to jeśli ze stanów to 18-55 w wersji drugiej (ostrzejszej) czyli 18-55 II, a za długiego kita weź 55-300 (nie będziesz musiał się zastanawiać, czy sigma czy tamron 70-300 ;-) )
Mowa była tez o portretach, więc jeśli nie potrzebujesz aż tak długiego tele, to możesz wziąć 50-200 a za różnicę spróbować zdobyć 50/1.4 lub 1.7 z AF. Tak małą głębię ostrości trudniej jest ustawić manualnie, szczególnie kiedy modelka jest niecierpliwa (albo model albo dziecko albo pies, itd.) dlatego lepiej się raz wykosztować i mieć spokój niż się męczyć w upgrejdy sprzętu (chyba że ktoś woli fotografię formalną i foci słoiki lub jakieś inne martwe formy :-P ).

[ Dodano: 2008-09-24, 20:20 ]
A tak jeśli można spytać z ciekawości, co Cię skłoniło do wejścia w pentaxa zamiast kontynuować nikona? Nie żebym się bardzo zdziwił, ale pewnie miałeś już jakieś obiektywy z tamtego systemu? :->
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Witaj skorpion. K20d to doskonały wybór. Oba obiektywy na początek wystarczą, po pewnym czasie sam zorientujesz się czy je zmienić lub uzupełnić innymi.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
skorpion napisał/a:
zmianę systemu z nikona na zacnego pentaxa
:shock:
skorpion napisał/a:
przesiadkę na cyfraka zarazem
eh, a tak się dobrze zaczynało :-/

Po kolei kolorowi piszą, więc ja tez się wypowiem. Za Jarkiem, na początek wystarczy Ci wspomniany zestaw. Kiedyś zamienisz szkło na 50-135/2.8. Gratuluję wyboru.

zorzyk napisał/a:
przesunąłem do HP
hmm, czemu? Nie powinno być w korpusach cyfrowych? :roll: No dobra, zapewne możliwości są większe niz dział korpusów. Skoro kolega dostał odpowiedź, to teraz się zaczną gratulacje odważnej decyzji przejścia z planety NiC na planetę Kiedyś.
 
skorpion  Dołączył: 24 Wrz 2008
Zdano wybacz ale to moje 1sze kroki na forum,gdzie powinienem się pojawić tzn w którym mscu.

[ Dodano: 2008-09-24, 20:27 ]
Jarek, w szkołach, śluby, komunie. Co trzeba
Pytanie jeszcze 1o: czy i na ile Metz 54 MZ3 będzie współpracował z K20??
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
skorpion napisał/a:
gdzie powinienem się pojawić


Hyde Park - specjalny wątek powitalny ;-) do tego przyklejony 8-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A tak w ogóle to witam nowego pentaksjanina z lublina, i zapraszam na LPPD :-B (^_^) :-B
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
skorpion, 18-55 i 50-200 to fajny zestaw na poczatek.
Jesli preferujesz zoomy, to musisz wiedziec ze Pentax, jak malo kto, ma 3 zamienniki kitowego szkla ;-) Wbrew temu, co rozsiewaja wszyscy bluzniercy-Canonowcy, jest w czym wybierac.
W k20d jest juz 18-55 w wersji II, a zamiast niego pozniej mozesz kupic:
16-45/4
17-70/4 SDM
16-50/2.8 SDM + uszczelnienia

no i dla uzupelnienia jeszcze 50-135/2.8, ktore zostalo przez mojego znajomego z tego forum ochrzczone terminem bezkompromisowego.

Koszt 50-200 w Polsce to max 400 zl, wiec nie wiem czy Ci sie w ogole to oplaca sciagac ze Stanow.
 
skorpion  Dołączył: 24 Wrz 2008
Eldred...rozwiń proszę LPPD??? :roll:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Lublin Pentax & Perła Day ;-) :-B
 
skorpion  Dołączył: 24 Wrz 2008
Ok. W takim razie może spytam inaczej: co byście poradzili -jaki zestaw-człowiekowi który zmienia sysytem na Pent.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
skorpion, ile masz kasy?
 

Patryk Blaut  Dołączył: 07 Cze 2007
Re: Witam i proszę o poradę
skorpion napisał/a:
K20d, DBg-2, 18-55 w kicie z 50-200 co wy na to??? Z góry dziękuję za cenną pomoc.


uzupełniłbym to o np. Sigmę 17-70/2.8-4.5 DC Macro która mam akurat do sprzedania w dziale giełda ... :)
 
skorpion  Dołączył: 24 Wrz 2008
ze 4000zł ale chętnie wydam mniej. Kupiłbym wcześniej ale na moje "nieszczęście" pokadyszcze (którą prawie kupiłem) pojawił się k20 :shock:

[ Dodano: 2008-09-24, 21:29 ]
PW. Eldred, chętnie wychylę dzban z nowym kolegą. jednak w grę wchodz dopiero przyszły tydzień. Odezwę się.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
Perła Day

skorpion napisał/a:
chętnie wychylę dzban

A nie mówiłem, że w tym wątku drzenie potencjał? :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach