l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
Owszem ME s posiada okno panoramiczne, nie wizjer;

ustalmy fakty: MEs ma "zaledwie" telewizor. Na tym forum to Olympusy OM maja panorame ;-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
taa znajdz mi KX-a :evilsmile:

[ Dodano: 2008-04-03, 13:42 ]
no ale ten czarnego :evilsmile:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Pominalem K2 bo byla mowa o modelach dzialajacych bez baterii:-)

Pzdr
Spinner
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Dodam, że KX (jako późniejszy model, niż K2) ma dodany optyczny podgląd wartości przysłony. Natomiast K2 ma dobrą, lamelkową, ale niestety nie mechanicznie sterowaną migawkę (czasy 8s - 1/1000 +B). Tę małą niedoróbkę K2 poprawiono w modelu K2 DMD, w którym oprócz podglądu dodano obsługę windera.
 
rozio  Dołączyła: 28 Lip 2006
Zastanawiam się nad zakupem jednego z dwóch modeli Z-1p lub MZ-S i mam pytanko do osób które mają/miały do czynienia z tymi kopusami:
1. Który z nich ma szybszy AF (jeśli jest odczuwalnie szybszy) ?
2. Czy MZ-S ma jakiekolwiek wstępne podnoszenie lustra ?
3. Czy do obu korpusów można bez problemów podpiąć którąś z nowszych lamp typu FGZ czy Metza AF i synchronizować błysk na drugą kurtynę i w jakich trybach?

Jesli się orientujecie, to za jakie pieniążki można dostać te korpusy w dobrym stanie ?

Aha - w grę wchodzi ewentualnie jeszcze MZ6.

 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
rozio napisał/a:
Zastanawiam się nad zakupem jednego z dwóch modeli Z-1p lub MZ-S i mam pytanko do osób które mają/miały do czynienia z tymi kopusami:
1. Który z nich ma szybszy AF (jeśli jest odczuwalnie szybszy) ?

Mialem oba i trudno jednoznaczniewskazac zwyciezce prawde powiedziawszy. Oba na pewno maja AF najszybszy w analogach Pentaxa, a co wazniejsze - mocne silniki AF, ktore w razie potrzeby szybko zakreca rowniez duzym obiektywem z ciezkim szklem.

Cytat
2. Czy MZ-S ma jakiekolwiek wstępne podnoszenie lustra ?

Tak, 2-sekundowe - dziala z pilotem na IR i z wezykiem.

Cytat
3. Czy do obu korpusów można bez problemów podpiąć którąś z nowszych lamp typu FGZ czy Metza AF i synchronizować błysk na drugą kurtynę i w jakich trybach?

Mozna, i synchro na 2 lamelke bedzie dzialac. Dodatkowo z nowszymi lampami i MZ-Sem bedzie dzialac P-TTL, HSS i wireless.

Cytat
Jesli się orientujecie, to za jakie pieniążki można dostać te korpusy w dobrym stanie ?

MZ-Sy nadal sa dosc drogie (dobrze ponad 100 zl) - w tej kategorii Z1P jest na pewno bardziej oplacalny, bo za okolo 500 zl mozna go kupic.

Cytat
Aha - w grę wchodzi ewentualnie jeszcze MZ6.

Dobry aparat, choc to nie ta klasa co powyzsze.
 
SlawekD  Dołączył: 22 Gru 2006
sylwiusz napisał/a:
rozio napisał/a:
]Jesli się orientujecie, to za jakie pieniążki można dostać te korpusy w dobrym stanie ?

MZ-Sy nadal sa dosc drogie (dobrze ponad 100 zl)


Chyba ponad 1000, a z gripem to 1500 zł.
 
rozio  Dołączyła: 28 Lip 2006
Dzięki Sylwiusz za info. :-B
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Oczywiscie, ze ponad 1000 zl, zjadlo mi jedno "0". Apropo jeszcze silnikow w MZ-S i Z1P. Kilka lat temu robilismy z Dario Bonazza testy do "Spotmatica" z telekonwerterem Tamrona TC 1.4x i SMC-F* 300/4.5 - wowczas jeszcze na slajdach. Daio testowal wczesniej taka kombinacje z MZ-5N, ale jeg silnik pracowal w zolwim tempie przy takiej kombinacji i dopiero jak podlaczyl MZ-S to taki komplet zaczal krecic jak nalezy - warto to wlasnie wziac pod uwage. Podobnie dobry okazalby sie tutaj Z1P.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
MZ-S ponoć nie ma sterowania przysłoną z poziomu korpusu :-/ .
 

jacekkar1  Dołączył: 12 Sty 2008
sylwiusz napisał/a:
Apropo jeszcze silnikow w MZ-S i Z1P. Kilka lat temu robilismy z Dario Bonazza testy do "Spotmatica" z telekonwerterem Tamrona TC 1.4x i SMC-F* 300/4.5 - wowczas jeszcze na slajdach. Daio testowal wczesniej taka kombinacje z MZ-5N, ale jeg silnik pracowal w zolwim tempie przy takiej kombinacji i dopiero jak podlaczyl MZ-S to taki komplet zaczal krecic jak nalezy - warto to wlasnie wziac pod uwage. Podobnie dobry okazalby sie tutaj Z1P.


a czy w Z20 jest gorszy silnik niż w Z1p? Bo to chyba kolejny model w hierarchii Zetów (no jest jeszcze Z5 ale czy ktoś go kiedykolwiek widział? - i tu sobie chyba sam odpowiedziałem Z1 i Z5 to hi-end a Z20, Z50 mid-end a Z10, Z70 to low-end - czy dobrze rozumuję?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
jacekkar1 napisał/a:
czy dobrze rozumuję?

Chyba tak.
Nie porównywałem dokładnie ale mam wrażenie, że silnik AF w Z1 i Z20 jest taki sam.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Cytat:
> 2. Czy MZ-S ma jakiekolwiek wstępne podnoszenie lustra ?
Tak, 2-sekundowe - dziala z pilotem na IR i z wezykiem.

Bez też działa - znaczy po wciśnięciu spustu.

piotrecius napisał/a:
MZ-S ponoć nie ma sterowania przysłoną z poziomu korpusu :-/ .

Ano nie ma.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Nie porównywałem dokładnie ale mam wrażenie, że silnik AF w Z1 i Z20 jest taki sam.

Przy malych szklach te roznice moga byc niezauwazalne - ale jakby podpiac jakiegos wiekszego "klocka" np. takie 300/4.5 to wowczas roznice moga sie objawic. Ale faktem jest, ze tez odnioslem wrazenie, ze Z-20 ma mocny silnik, mocniejszy od serii MZ (poza MZ-Sem).
 
SlawekD  Dołączył: 22 Gru 2006
sylwiusz napisał/a:
Zdano napisał/a:
Nie porównywałem dokładnie ale mam wrażenie, że silnik AF w Z1 i Z20 jest taki sam.

Przy malych szklach te roznice moga byc niezauwazalne - ale jakby podpiac jakiegos wiekszego "klocka" np. takie 300/4.5 to wowczas roznice moga sie objawic.

Gdzies przeczytalem, ze Z-10, Z-20, Z-50, Z-70 ma "standard motor", a Z-1/Z-1p - "stronger motor", cokolwiek to znaczy ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dokladnie to jest napisane tutaj:
http://kmp.BDimitrov.de/technology/AF/index.html
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
No dobra, dopadło i mnie. Opierałem się jak mogłem, nie chciałem, odwracałem głowę i co?
I muszę kupić dla siebie analogową puchę :P

Jestem zupełnie zielony w temacie, potrzebuję korpus jak najtańszy z AF, ponieważ dopadł mnie ten piękny kryzys finansowy.
Co potrzebuję? jako tako przejrzystą obsługę, ponieważ nie chciałbym zmarnować 50 rolek filmu zanim zrobię poprawne zdjęcie. Chociaż.. jeżeli tak trzeba to zmarnuję ku chwale nauki! Powiedzcie, jakie mniej więcej ceny osiągają korpusy z AF?
Miło by było kupić od kogoś z forum. Po dostaniu wskazówek ogłoszę się na giełdzie oczywiście.
Co jeszcze potrzebuję na początek? Jaki film? Jaka tam bateria w ogóle siedzi?
O obiektywy nie pytam - to wybiorę już sam bez problemu :P
Czy wywoływanie samemu (skompletowanie odpowiedniego sprzętu do tego) jest bardzo drogie?
Czy są jakieś miejsca w Łodzi gdzie wywołają mi film lub przynajmniej zmieni do cyfrowej postaci?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
YellowLabel, W wersji mocno budżetowej to może być MZ-50 na ten przykład. ALe to jednak kastrat jest. A tak to proponuję Z-20.
Fim to zależy - czy chcesz kolorowy, czy czarno biały, czy odwracalny, czy niekoniecznie. Ja bym proponował od razu pobawić się ze slajdem - na początek Sensia będzie w sam raz.
 
aldek  Dołączył: 13 Paź 2006
MZ6
Trzysta zeta na lalegro. Posiada pełny bagnet K, co po prostu oznacza, że bez żadnych czary mary zrobisz zdjęcie w trybie AV nawet przez słoik po ogórkach. Żadnego zielonego guzika, przestawiania funkcji, po prostu naciskasz spust i już.
Genialny aparat, ma wszystko co powinna mieć lustrzanka AF, i nic ponad to. Jak na stare Pentaxy, to ma pewny i dość szybki AF (tzn. nie jeździ w te i we wte, jak jego młodsi cyfrowi bracia, na ten przykład).
Uzbrojony w obiektyw AF 28 mm stanowi idealny aparat codziennego użytku na poligonie codzienności sześcioosobowej rodziny.
Wadą są baterie, litowe CR coś tam, drogie jak diabli, za to aparacik z nimi jest malutki. Bywa tu na giełdzie albo na lalegro grip, za jakąś stówkę, wtedy wchodzą cztery paluszki.
Lata lecą, kupiłem to i owo, cyfrowe też, a MZ6 ciągle u mnie jest aparatem nr 1.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
matb, nie ma tego z20 na allegro, więc mógłbyś przybliżyć jego cenę, tak mniej więcej?

co do filmów to.. nie wiem co to znaczy odwracalny czy nie, ale zaraz spróbuje poczytać o tym :D
co do tego czy kolor czy czarno-biały. Obydwa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach