q23  Dołączył: 21 Kwi 2008
No to jestem Pentaksiarzem :mrgreen: Teraz szukam obiektywu SMC Pentax M 50/1.7
http://pentax.org.pl/ads_item.php?id=16346 ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :-B bo ME Super czeka 8-)
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
matb napisał/a:
I jeszcze uwaga - z czarno-białych do C41 to Kodaka Profoto 400 zdecydowanie nie polecam.


No faktycznie nieciekawy jest... Zrobiłem ze dwie rolki dałem do wywołania i cos nie teges, jakoś mi nie pasuje.
Dla mnie najlepszy jest Ilford XP2.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
jorge.martinez napisał/a:
Grzechotnik napisał/a:
do 200 zł - MX
Znajdź mi za tyle dobrze zachowanego srebrnęgo MX-a :-P Czarnego kupiłem kiedyś za 350 i to była dobra cena.


Szukać nie muszę bo u mnie leży. Ostatnio MX pchnąłem za 150 bo porysowany był od spodu przez statyw.

cześć rodzinki na fotce.
 

q23  Dołączył: 21 Kwi 2008
odebrałem pierwszą rolkę, kodak profoto 100 i tak wyglądał pierwszy strzał...

jeszcze raz dziękuję za okazaną pomoc
 

potok  Dołączył: 20 Maj 2012
To jaki tam masz obiektyw ? bo na moim laptopie nie rozpoznaję, ten z podpisu?
 

dany77  Dołączył: 28 Gru 2010
SMC Pentax M 50/1.7
 

potok  Dołączył: 20 Maj 2012
Mam M50/2 z MESem i robi trochę ostrzejsze obrazy, a słyszałem, że ten 50/1,7 jest najostrzejszy w grupie Pentaxowych 50-ek. No cóż i tak zamierzam sprzedać część analogów bo coraz trudniej o błony w rozsądnych cenach.
ale bredzę ---------sorry
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
Orientuje się ktoś ile w tej chwili może kosztować Super A ? - niestety nigdzie na aukcjach ani u nas na giełdzie nie znalazłem.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Cena zależna od stanu. Ładne i sprawne korpusy tak od 150 zł w górę.
Poczekaj do jutra, pojawi się trochę korpusów.
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
"Analog to jak jazda zabytkowym wozem, jest fajnie, trzeba umieć i jest dużo ograniczeń w porównaniu do współczesnych sprzętów. Europy się takim nie zwiedza raczej."

Ja tam zwiedzam, teraz z SUPERA i MA SUPER SE i jest klawo, zwłaszcza jak np. jestem na Grand Place w Brukseli i ktoś prosi mnie abym zrobił Im zdjęcie, Ichnim tym dużym ekranem i ja Im robię, a w tym czasie ktoś robi mi, z boku, zdjęcie z tym Ich dużym ekranem w jednej ręce i analogowym Pentaxem w drugiej. Można? Można i może być wesoło.
Pozdrawiam.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
No i stało się, ME-F jest już mój, teraz czekam na paczkę :mrgreen:

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
irek83, tylko gdzie Ty teraz obiektyw do niego kupisz?
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
matb, ME-F z obiektywem jak na zdjęciu. Tego z AF nie potrzebuję ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ale to właśnie "ten z AF-em" robi całą radochę :-P
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Pewnie masz rację, ale z tym legendarnym obiektywem kosztują sporo i do tego nie są w takim stanie jaki chciałem mieć. Zakupiony ME-F jest jak nowy i to zaważyło na mojej decyzji chociaż zastanawiałem się również nad ME Super ,ale w stanie idealnym kosztowałby dwa razy tyle co kupiony ME-F.

ps. jaki filtr będzie odpowiedni do niego ?
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
irek83, każdy który będziesz umiał wykorzystać. Ja do B&W mam pomarańczowy :)
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
pyciar, tak B&W jak najbardziej , kolor to już wyższa szkła jazdy jak się dowiedziałem.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Do koloru to używam (a właściwie używałem bo 5-7 lat kolorowego negatywu nie miałem w dłoni) polara lub czasami w górach takiego ciut różowego (sky?)
Kolor oddaje sie do labu :) B&W w domu można (a nawet wypada :mrgreen: )
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Dobrze a do B&W pejzażu żółty będzie dobry czy się mylę ? Jaki będzie dobry do fotografii ulicznej ?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
irek83, generalnie: czerwony do pejzażu (przyciemnianie niebo, uwypukla chmury), pomarańczowy do ludzi, żółty ogólny, zielony do kwiatów. To tak w dużym skrócie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach