powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
metall1000, wszystkie miały. Jedynie może MZ-S nie, ale cena też raczej mało akceptowalna obecnie.
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
A *ist ?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Miałem. Nie nawaliła zębatka (a jest to chyba ten sam mechanizm co w pozostałych MZ), ale padło za to kółko wyboru wartości wybranej funkcji. Na końcu padł mechaniazm podnoszenia lampy. Leży całość gdzieś w szafie. Chociaż największą wadą był chyba mechanizm zamykania klapki baterii. To się u mnie rozsypało dosyć szybko. Chcesz coś z AF to szukaj raczej w serii "Z" (poza Z10). Nawet najprostszy Z70 rewelacyjnie mierzy i naświetla. Również seria SF to dobra opcja. No chyba, że trafi się coś z serii MZ z wymienioną zębatką.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
*ist nie należy do serii MZ.
To mały korpus, który bardzo lubiłem właśnie z tego powodu. Nie pamiętam dokładnie dlaczego go zutylizowałem, ale wydaje mi się, że były jakieś problemy z trwałością. Nie wykluczone, że chodziło o jedyne kółko nawigacyjne, które postanowiło rozpocząć własną, niezależną działalność obrotową. Nie potrafię powiedzieć, czy tyczyło to tylko mojego egzemplarza, czy też był to bunt zbiorowy.
Jeśli nie musi to być seria MZ, to może Z? I tu poleciłbym model Z-1.
O! Jak widać powyżej, nie tylko mnie spotkała to zabawna i wzruszająca przygoda.
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
Wielkie dzięki za podpowiedz :-D :-B
 
Abaddon79  Dołączył: 14 Lip 2008
Cześć
Szukaj MZ5 lub 5n
Zębatkę wymienią Ci "na miejscu" na tym forum
Ja tak mam zreanimowane MZ5n i MZ10
T
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
Ok. Dzięki za informacje .Sam wymieniałeś zębatki na metalowe czy odzyskiwałeś z innych MZ.
 
Abaddon79  Dołączył: 14 Lip 2008
Cześć
Kupiłem "trupka", wysłałem go do kolegi z tego forum. On włożył metalową.
I tak dwa razy
:-)
Wejdź sobie w wątek o wymianie zębatek, jest tam więcej zadowolonych klientów
T
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
Dzień dobry.Czy ktoś może ma może udostępnić instrukcje obsługi do pentax MZ-5n i Z-1 P.
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
metall1000 napisał/a:
instrukcje obsługi do pentax MZ-5n

Po angielsku:
https://www.cameramanuals...entax_mz-5n.pdf
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
metall1000, napisz do mnie na PW to podeślę Tobie do Z1/Z1p (w ojczystym i wyspiarskim). Co do MZ5 to muszę zobaczyć
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
MixerB.Serdeczne dzięki .
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
Serdeczne dzięki wszystkim za instrukcje . :-) :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach