iiipablo  Dołączył: 18 Lut 2008
andrusz napisał/a:
Ale tu nie chodzi o ostrość, a o CA


Ktoś pokusi się o ocenę ca? Ja patrzę i nie wiem co myśleć... :?:
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
No i mamy test tego obiektywy na Fotopolis:
http://fotopolis.pl/index.php?n=6991&p=0
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cytat
kapturki na obiektyw
śliczne określenie na dekielki :mrgreen:
Kolejny test w jpeg :roll:
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
No ale widać już zdecydowaną poprawę, do tego szkła co miałem :-)
Miał ktoś zdobyć nr. seryjny tej lepszej parti, coś więcej wiadomo :-?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
siwyyy77 napisał/a:
Miał ktoś zdobyć nr. seryjny tej lepszej parti, coś więcej wiadomo :-?
Miał, ale nie zdobył. Nie udało się z powodu niewiedzy zapytanego.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
ArturMaly napisał/a:
No i mamy test tego obiektywy na Fotopolis:

Z tegoż artykułu:
Tak się teraz nazywają powłoki? Super Multi Coating.
A to może mi ktoś wytłumaczyć?
Konstruktorzy nie zapewnili temu obiektywowi wewnętrznego zoomowania, stąd przód wysuwa się - i to znacznie - przy wydłużaniu ogniskowej. Jednak już wewnętrzne ogniskowanie to niemal obowiązek w tej klasie obiektywów, mamy je więc i w Pentaksie 16-50 mm.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
dickkett, wewnętrzne ogniskowanie i wewnętrzne ostrzenie tak podobnie brzmią, że autor nawet nie zauważył różnicy.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Dla mnie tylko jedna wpadka:
Dodać tu oczywiście należy, że zgodnie z oznaczeniem "DA", obiektyw może współpracować jedynie z niepełnoklatkowymi lustrzankami.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
dickkett napisał/a:
A to może mi ktoś wytłumaczyć?
Konstruktorzy nie zapewnili temu obiektywowi wewnętrznego zoomowania, stąd przód wysuwa się - i to znacznie - przy wydłużaniu ogniskowej. Jednak już wewnętrzne ogniskowanie to niemal obowiązek w tej klasie obiektywów, mamy je więc i w Pentaksie 16-50 mm.

Wewnetrzne zoomowanie ma np. DA* 50-135/2.8 - nic sie nie wysuwa/chowa przy zmianie ogniskowej. Autor niepotrzebnie zwraca na to uwage, bo wiekszosc standardowych zoomow, nawet tych topowych f2.8 nie ma wewnetrznego zoomowania i tyle :-)
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
To są dwa kolejne zdania:
w pierwszym - nie zapewnili,
w drugim - mamy,
a powyżej cytowanych zdań, pod zdjęciami obiektywu
Obiektyw wysuwa się dwuczłonowo przy wydłużaniu ogniskowej.
I wszystko o tym samym obiektywie.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
sylwiusz, dickkett, przecież napisałem, autorowi się pomyliło z Internal Focusing, czyli wewnętrznym ostrzeniem, bo to ma i to jest "niemal obowiązek w tej klasie obiektywów"
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Cytat z testu na Fotopolis: "Jednocześnie 17 mm Sigmy to w rzeczywistości 16,5 mm, a bardzo zbliżoną - ale minimalnie większą! -wartością dysponuje też Pentax 16-50 mm. Tak więc Sigma 17-70 mm widzi na dole zakresu ogniskowych o włos szerzej od jasnego zooma Pentaksa." - to już nawet na ogniskowej kancą :-? ?

A tak przy okazji, ciekawe ile Palikot zapłacił Fotopolis, za reklamę "Żołądkowej Gorzkiej" :-) ?
 
iiipablo  Dołączył: 18 Lut 2008
Według recenzji obiektyw wypada całkiem ok. Czy według was jest wart tych ~2,5K?
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
wart. w necie jest bardzo dużo przyzwoitych sampli z tego szła. dziwnym trafem nie ma takich sampli od nikogo z uczestników tego forum czyli poprostu nikt tego szła nie odważył sie kupić i zaprezentować dokonań. .
stąd wniosek że musisz posiąśc tajemną wiedzę o numerach seryjnych słynnej poprawionej serii "grudniowej". w przeciwnym wypadku zakup przypomina nadal loterię. i to bardzo drogą loterię :evil: której poki co żadne testy nie zaprzeczyły ani nie potwierdziły. dobre wyniki testu jednego egzemplarza ,ponoć poprawionego nie gwarantuję że do Ciebie również taki trafi skoro nikt nie ujawnia nr poprawionej serii . czyli nadal czekamy. nie tylko Ty. sporo osób czeka na wyjaśnienie sytuacji. i to od paru juz miesięcy. może P liczy że w związku ze zbliżającym sie sezonem uda mu sie na wiosne/lato wypchnąć z magazynów te "gorsze" egz.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
iiipablo napisał/a:
Według recenzji obiektyw wypada całkiem ok.

Czy ja wiem, czy tak dobrze? Jak na topowy zoom, to chyba raczej przeciętnie.
ThomFoto napisał/a:
uda mu sie na wiosne/lato wypchnąć

Jak mam do lata czekać, to prędzej się może doczekam na Tamrona 17-50/2.8. Skoro te 16 mm w DA* jest na niby, a na uszczelnieniu obiektywu mi nie zależy, to Tamron będzie chyba najrozsądniejszym wyborem.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Pewnie poprawianie obiektywu polegało na tym, że zablokowali najszerszy kąt na którym zdjęcia były "najwspanialsze" i z 16 zrobili 17 ;-)

[ Dodano: 2008-02-27, 11:27 ]
ThomFoto napisał/a:
wart. w necie jest bardzo dużo przyzwoitych sampli z tego szła. dziwnym trafem nie ma takich sampli od nikogo z uczestników tego forum czyli poprostu nikt tego szła nie odważył sie kupić i zaprezentować dokonań.

Nieprawdą jest.
Uczestnicy tego forum zamieszczali, sam jestem jednym z nich.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Pentagram napisał/a:
zablokowali najszerszy kąt na którym zdjęcia były "najwspanialsze" i z 16 zrobili 17
Szczwane bestyje :-)
A z tymi samplami w necie, to jest tak, że nawet niektóre z kita są bardzo przyzwoite.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Bo kit jest przyzwoity :-P .
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Stachu napisał/a:
Bo kit jest przyzwoity .
No, baa...

Np. niektóre fotki pejzażowe na pbase, to normalnie jak z C 5d z jakąś L-ką :-) .
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
ThomFoto napisał/a:
dziwnym trafem nie ma takich sampli od nikogo z uczestników tego forum czyli poprostu nikt tego szła nie odważył sie kupić i zaprezentować dokonań


Przeszukaj dokładnie ten wątek;
http://manufactura.home.p...c8ca0e695310b38

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach