Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ja jednak sadze ze jest dobry
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
A ja sądzę że nie tylko dobry, ale również rewolucyjny. Pierwsza lustrzanka za osiągalne pieniądze (zapominam o średnim formacie) obsługująca DNG, pierwsza lustrzanka pozwalająca wywoływać RAW w korpusie, pierwsza z nowymi trybami ekspozycji do szybkiej regulacji ISO, no i doskonała jakość obrazu. 22bitowego przetwornika ADC nie nazwę rewolucyjnym, bo jeszcze trzeba się przekonać do jego zalet.

A co do wad technicznych pierwszych egzemplarzy - każda ważniejsza lustrznka miała podobne problemy zaraz po wprowadzeniu na rynek (D7D, D200, 20D itd.) i jakoś im to nie zaszkodziło.

Mam ten aparat i myślę że ma wszelkie szanse stać się klasykiem.
 

vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
Zgadzam się z Michem a tym samym z Jarkiem. Kiedyś sobie kadyszkę kupię bo jest dobra i tania.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu napisał/a:
Nawiązując do wypowiedzi Jarka, mogę stwierdzić, iż słyszałem, że K10 to dobry, tani aparat bo jest tani i dobry.
ja tu widzę parafrazę mojego motta ze stopki, ale ponieważ mowa o Pentaksie, mogę tylko przyklasnąć.
Cieszę się, że Kadyszka jest teraz bardziej osiągalna niż (także rewolucyjny, bo pierwszy) *istD, który kosztował taaaaką kasę, że tylko się mogłem oblizać. Omawiany nowy korpus jest przynajmniej w zasięgu ręki :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Apropo nowego softu do Kadyszki. Pojawiło sie info na forum Pentaxa dprview o nowym sofcie, podobno ma być jutro
NEW firmware for K10D tomorrow
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
I wygląda na to, że "informator" nie jest gawędziarzem - ktoś dogrzebał się do jego postu z sierpnia, w którym pisał o nadchodzącym K10D, a specyfikacja jaką podał (m.in. możlwość z korzystania z dwóch baterii, w body i gripie) całkowicie się sprawdziła.

Zatem jutro dojdzie wireless flash z wbudowanej błyskotki, ciekawe, czy coś więcej (może wiązanie krawatów?).

[ Dodano: 2007-01-17, 12:41 ]
I będzie zmiana ISO (najprawdopodobniej kółkiem, bo czymże innym) bez odrywania oczu od wizjera (podczas wciśniętego guzika OK, kiedy ISO się wyświetla w wizjerze).
Super.

[ Dodano: 2007-01-17, 12:42 ]
Jeszcze mogliby tak samo zrobić zmianę WB - tylko nie wiem, jak. Może przyciśnięcie guzika zwalniającego obiektyw i kręcenie paskiem?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Widzę, że śledzisz temat na bierząco...:)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
I będzie zmiana ISO
To by było COŚ.
jaad75 napisał/a:
Widzę, że śledzisz temat na bierząco...:)
A niech śledzi, będziemy na bieżąco :mrgreen:

[ Dodano: 17-01-07, 18:52 ]
jaad75, jakbyś ty nie śledził :-P
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Fafniak napisał/a:
A ja jednak sadze ze jest dobry

To go nie chcesz sprzedać? A już miałem złożyć Ci ofertę.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
argawen napisał/a:

jaad75 napisał/a:
Widzę, że śledzisz temat na bierząco...:)
A niech śledzi, będziemy na bieżąco :mrgreen:

uuu... ale orta walnąłem.... :oops:
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:

[ Dodano: 2007-01-17, 12:42 ]
Jeszcze mogliby tak samo zrobić zmianę WB - tylko nie wiem, jak. Może przyciśnięcie guzika zwalniającego obiektyw i kręcenie paskiem?


Wkolo glowy...
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
1 str. instrukcji:
Cytat
Owijanie paska wokół szyi jest niebezpieczne. Należy zwracać uwagę, aby pasek nie owijał się dzieciom wokół szyi.
:!: :evil:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Pojawiło się coś takiego:

Thank you for using a PENTAX K10D digital camera.

PENTAX wishes to announce the release of Firmware Update Software Version 1.10 for K10D.
Firmware in this document is the software that runs inside digital cameras.

Changes to V1.10
The following function has been added in version 1.10
1. Wireless control of external flash through built-in flash.
2. Instantly return to centre AF point by one push of button in AF select mode.
3. Possible to change ISO setting by dial at TV/AV mode.

4. ISO setting change by dial while the ISO setting is being displayed on the LCD by pushing OK button.
5. Green button function in M mode is available at TAv mode (Hyper manual).
6. AV and TV switch by dial at P mode.

7. Instant return to the default value by green button at strobe light compensation.
The following contents have been corrected.
1. In rare case, vertical stripe at long time exposure.
2. Released “B exposure” and show battery empty sign when using B mode.

Ciekawe, czy to prawda...
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
hm... punkt pierwszy w "corrected" pasuje do opisu bandingu ... a inne punkty też są fajne :-D
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Bronek napisał/a:
hm... punkt pierwszy w "corrected" pasuje do opisu bandingu ... a inne punkty też są fajne :-D

To raczej chodzi o specyficzne pasy, które wychodziły przy długich czasach naświetlania, a nie o pasiasty szum... Był o tym długi wątek na forum dpreview, w którym GordonBGood zaproponował software'owe rozwiązanie problemu...

 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
no toż właśnie, bo ten pasiasty szum to żaden banding
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Bronek napisał/a:
no toż właśnie, bo ten pasiasty szum to żaden banding

Aaa...
Chyba, że tak...:) Chociaż "banding" przylgneło bardziej do pasiastego szumu, niz "pattern noise"...:)
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Nie wiedzialem w ktorym temacie zadac pytanie, padło tu ;-)

1. Otóz (pewnie ta informacja byla juz na forum) - czy matryca 10mpx w K10D to ta sama matryca Sony, ktora znajduje sie w Nikonie D80 ?

Pytam, poniewaz troche zdziwil mnie watek na forum Nikona, w ktorym spora ilosc posiadaczy D80 opsiuje ile to posiada dead/hot pixeli na matrycy (przy dlugich czasach nasw/wyzszych ISO.)... Chyba malo wiem jeszcze o cyfrakach, bo myslalem ze taki defekt nie zdarza sie w tej klasie sprzetu.. Oczywiscie takich swiecacych punkcikow mozna nigdy nie dostrzec i zaden to chyba problem... Ale swiadomosc czegos takiego jest :-/

2. Spotkal sie ktos z Was z tymi dead/hot pixelami w K10D?

ps. Aha, serwis Nikona wykonuje mapowanie takich pixeli bezplatnie, dziwne, ze skoro to dosc powszechna przypadlosc to nie udostepnili softu dla uzytkownikow by mogli robic to sami. Wiem, ze Olympus ma taka funkcje wbudowana w korpus.

3. Jak sprawa wyglada w K10D? Jest mapowanie tych uszkodzonych pixeli z poziomu aparatu?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Nie ma mapowania w korpusie.
W pierwszym body nie zauważyłem żadnego hota w normalnych warunkach. W drugim był jeden, wyjatkowo jasny, przy każdym czasie i czułości, a w sumie doliczyłem się trzech które były dość widoczne. W trzecim mam na pewno dwa nie działające jak należy, ale nie są one na tyle jasne i widoczne, żeby sie nimi przejmować. Oczywiście mówię tu o normalnych warunkach, a nie długich czasach naswietlania bez redukcji szumów, czy maksymalnym ISO.
BTW, podobno to właśnie hoty, w połączeniu ze sposobem przetwarzania sygnału w K10, powodują banding i pasiasty szum i stąd duża zmienność w nasileniu tego zjawiska w różnych body.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
aha

A co do matrycy to rozumiem, ze w K10D to ta sama co w Nikonie D80 (sony) tak?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach