jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
pxm napisał/a:
aha

A co do matrycy to rozumiem, ze w K10D to ta sama co w Nikonie D80 (sony) tak?


Ten sam model, ale podobno Pentax zamówił u Sony jakieś swoje specjalne "usprawnienienia" pod przetwornik NuCore'a...
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
jaad75 napisał/a:
pxm napisał/a:
aha

A co do matrycy to rozumiem, ze w K10D to ta sama co w Nikonie D80 (sony) tak?


Ten sam model, ale podobno Pentax zamówił u Sony jakieś swoje specjalne "usprawnienienia" pod przetwornik NuCore'a...


Aha, dzieki.
Nie ukrywam, ze te dwa modele (K10D i D80) najbardziej mi sie podobaja i pewnie ktorys z dwoch kupie :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxm, - kup juz cos prosze..... :mrgreen:
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Fafniak napisał/a:
pxm, - kup juz cos prosze..... :mrgreen:


Uwierz, ze to takze nabożne życzenie:
- mojej dziewczyny (przyszłej żony)
- wspołpracownikow z pracy
- kilku innych osob np. poznanych na forach foto

Bo rowniez maja dosc juz tematu wyboru przeze mnie aparatu.... heheh

:-/


A tak w ogole to patrz moj podpis:

:roll:

:-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxm, - wlasnie czytalem.....moze poznam cie z moim znajomym?.....on ma ciagle jakies bole itp....teraz to juz jakas nerwica i na prochcahjedzie.......moze ocalejesz od tworek :-P ?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Jeszcze kilka dni czytania różnych for, testów, oglądania sampli itd.. i odwiozą mnie do Tworek

Miałem to samo :mrgreen:
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Fafniak napisał/a:
pxm, - wlasnie czytalem.....moze poznam cie z moim znajomym?.....on ma ciagle jakies bole itp....teraz to juz jakas nerwica i na prochcahjedzie.......moze ocalejesz od tworek :-P ?


U mnie ten koszmar trwa juz ponad 3 miesiace :(
Po sprzedazy Panasonica FZ-20, mial byc Nikon D50.. Ale poszedlem do Fotojokera i wzialem w łapki D70s... Pieknie lezal ;) Potem odkryłem K100D (wow - stabilizacja !!!) , nastepnie zaczalem sie zastanawiac na EOSEM 400D , teraz uzbieralem wiecej kasy i moge kupic K10D (z kitem) lub Nikona D80 (z 18-70)... I juz w ogole mam schize, bo wydajac 2k to moze i bym sie szybciej zdecydowal, ale to juz 4K, wiec zastanowic sie trzeba bardziej.... itd..itd...

W sumie to mialbym okazje poznac Tworki, bo znam tylko ze słyszenia... A moze poznam tam jakis, ktorzy tez mieli (maja) problem z wyborem systemu....

Siostro ! Tego pana na oddział Nikon/Pentax !!!! :mrgreen:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
pxm napisał/a:
Siostro ! Tego pana na oddział Nikon/Pentax !!!!

przeciez wlasnie przebywasz na oddziale Pentaksa - i jak? :-D
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
nastepnie zaczalem się zastanawiac na EOSEM 400D

No tu u mnie akurat oba ełosy (350/400) odpadły z powodu wyglądania jak chińska podróbka samych siebie ;-) Tu więc miałem prościej, bo na placu boju pozostał jeno Nikon i Pentax. A że cena kasetki = cena D40... wiadomo :-D
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
bEEf napisał/a:
Cytat
nastepnie zaczalem się zastanawiac na EOSEM 400D

No tu u mnie akurat oba ełosy (350/400) odpadły z powodu wyglądania jak chińska podróbka samych siebie ;-) Tu więc miałem prościej, bo na placu boju pozostał jeno Nikon i Pentax. A że cena kasetki = cena D40... wiadomo :-D


No u mnie eos juz tez odpadł, na placu boju jest K10D (ale czytam o tych FF/BF, ktos wspomnial o zaleznosci predkosci AF od stanu naładowania aku :-| ) i Nikon D80 (ale ten bez stabilizacji, ktora kusi w k10d i wycieraczki matrycy)... W pentaxie kusza w miare tanie starsze szkiełka, w Nikonie bardzo szybki AF i calkiem dobry kit 18-70.... Itd...Itd...
Nie chce Was zameczac wywodami mojej chorej wyobrazni :-P

Jest jeszcze cos - calkiem fajna (i wyjatkowa) atmosfera na tym forum, jak kupie Nikona to sobie tu zbytnio juz nie pogadam :roll:
Przyznam sie, ze czytuje tez z doskoku fora konkurencji i nie ma NIGDZIE takiego klimaciku jak tutaj :-D
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Jest jeszcze cos - calkiem fajna (i wyjatkowa) atmosfera na tym forum, jak kupie Nikona to sobie tu zbytnio juz nie pogadam

Psyt, psyt, nikomu nie mów, ale to był ostatecznie przeważający argument w moim wyborze :-) , psyt, psyt...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxm,
pxm napisał/a:
jak kupie Nikona to sobie tu zbytnio juz nie pogadam
- spoko...kupisz dekielek od pentaxa ...i mozesz gadac....
jak widac na niektorych grupach dysk. - mozna robic foty przy pomocy dekielka....-malo tego gadac o nich ! :mrgreen: :-P
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
bEEf napisał/a:
Cytat
Jest jeszcze cos - calkiem fajna (i wyjatkowa) atmosfera na tym forum, jak kupie Nikona to sobie tu zbytnio juz nie pogadam

Psyt, psyt, nikomu nie mów, ale to był ostatecznie przeważający argument w moim wyborze :-) , psyt, psyt...


Z drugiej strony D80 ma maryce taka jak w K10D, wiec moze pozwola gadac :lol:

[ Dodano: 2007-01-22, 23:56 ]
Fafniak napisał/a:
pxm,
pxm napisał/a:
jak kupie Nikona to sobie tu zbytnio juz nie pogadam
- spoko...kupisz dekielek od pentaxa ...i mozesz gadac....
jak widac na niektorych grupach dysk. - mozna robic foty przy pomocy dekielka....-malo tego gadac o nich ! :mrgreen: :-P


Aaaa... to spoko :)
Nom , na wielu forach sa obszerne temat o zdjeciach dekielka... Coby zobaczyc martwe lub hot pixele, hehehe....

W ogole swiat lustrzanek cyfrowych jest ciekawy... Fotografowanie linijki, dekielka.... :lol:
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
pxm - zwlekasz i zwlekasz z kupnem aparatu... Czy nie szkoda Ci tych wszystkich chwil, których nie uwieczniłeś?

Pozdrówka i... szybszego wyboru aparatu
Marucha
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
AFAIK to roznice miedzy matrycami w N i P polegaja na tym ze ta Pentaxowa jest bardziej gniotsa-nie-łamiotsa ze wzgledu na trzepaczke, ale elektronicznie i strukturalnie jest to dokladnie to samo. Chyba cos mi takiego zostalo w pamieci po czytaniu wywiadow z zespolem projektowym K10 - ale na 100% pewnosci nie mam, wiec ta informacja mam status plotki chyba ze ja ktos zweryfikuje :-P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
W ogole swiat lustrzanek cyfrowych jest ciekawy... Fotografowanie linijki, dekielka....

...buteleczek...
http://manufactura.home.p...opic.php?t=2625
:mrgreen:
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
pxm:

... no to mamy podobny mamy dylemat. Przed zakupem Nikona też mnie wstrzymuje tylko atmosfera tego forum. Jest wyjątkowa. :lol:

Akurat wycieraczka i stabilizacja nie jest dla mnie kryterium wyboru. Można bez tego żyć.
Być może im mniej elektroniki powiązanej z mechaniką, tym większa niezawodność sprzętu. Nie ma żadnych doświadczeń jak wpływa wycieraczka na żywotność matrycy. Matryca się grzeje, do tego wstrząsy - jak w banku po pewnym czasie będą puszczać połączenia lutowane po czasie.

Większe wątpliwości wzbudzają obiektywy Pentaxa. Analizuję zdjęcia i wydają mi się w większości rozmyte, z aberracjami. 50/1.4 (1200 zł) czy też 18-70 Nikona nie mają chyba w podobnej cenie odpowiednika. Pentax ma za to pełno tanich manualnych obiektywów. Trudny wybór.
 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
Bardzo ciekawe zjawisko sie na naszych oczach tworzy w takim razie - kupno sprzetu uzaleznione od forum :)
Jak tak dalej pojdzie to wielkie marki beda zatrudnialy ludzi, by pisali jakies fajne rzeczy na forach by stworzyc wrazenie ze jest fajnie. A moze juz ktos jest podkupiony przez Pentaxa hehehe ?

ps. Ja tez naleze do tych co jeszcze nie wybrali. Troszke mnie te wszystkie opisywane niedoskonalosci k10 draznia, no ale chyba nie ma sprzetu bez wad (oj, coraz bardziej zaczynam teskic do klasycznych, metalowych pudelek ...)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Przyznam się, ze czytuje tez z doskoku fora konkurencji i nie ma NIGDZIE takiego klimaciku jak tutaj :-D
jest to oddział otwarty, choć czasem jak widzę nasze posty zastanawiam się, czy nie powinien być ustawowo zamknięty (odseparowany) :-P
była kiedyś taka piosenka:
wszyscy jedziemy na tym samym wózku, a uratuje nas tylko defekt mózgu\
:-P :mrgreen: :-B
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
była kiedyś taka piosenka:


Dokładnie to szło tak:
Wszyscy jedziemy na tym samym wózku,
Od strachu ratuje nas tylko defekt mózgu

(c) 1991, Defekt Muzgó

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach