Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A tak na poważnie (choć my nigdy nie żartujemy), to mnie interesuje tylko jedno:
Kiedy będzie oficjalna specyfikacja. Dopiero na Photokinie, czy jednak wcześniej zostanie coś udostępnione hienom naszego pokroju.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
* ciekawe ile osob bedzie wiedzialo o co biega


http://pl.wikipedia.org/wiki/Patryca 8-)

[ Dodano: 2006-08-23, 22:53 ]
Michu napisał/a:
Kiedy będzie oficjalna specyfikacja.



ma byc 13-14 wrzesnia - tak mowia na PDMLu
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Matryce to nie wiem, ale patryce tak*
* ciekawe ile osob bedzie wiedzialo o co biega

Czyli jednak będzie DNG? Skoro ma być odwrotnie to zamiast cyfrowych pozytówów nie zostaje wiele innego.
Michu napisał/a:
Dopiero na Photokinie, czy jednak wcześniej zostanie coś udostępnione hienom naszego pokroju.

Tobie, na złość, nie powiedzą nic aż do PMA ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
ciekawe jak rozwiaza zasilanie silnika w obiektywie ;-)

Odpowiedz jest w postach powyzej ;-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Odpowiedz jest w postach powyzej


ze niby tego od af tez? w sumie tego to akurat mozna sie bylo spodziewac :-P
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
A tak na poważnie (choć my nigdy nie żartujemy), to mnie interesuje tylko jedno:
Kiedy będzie oficjalna specyfikacja. Dopiero na Photokinie, czy jednak wcześniej zostanie coś udostępnione hienom naszego pokroju.

Kraza sluchy, ze przed Photokina, byc moze 2 tygodnie. Do tego czasu lepiej chodzic w pieluchomajtkach :-P

[ Dodano: 2006-08-23, 23:03 ]
Maciek napisał/a:
Czyli jednak będzie DNG? Skoro ma być odwrotnie to zamiast cyfrowych pozytówów nie zostaje wiele innego.

W koncu super sprawa. Wystarczy miec RAW konwerter obslugujacy DNG i po klopocie ;-)

[ Dodano: 2006-08-23, 23:03 ]
l_uka napisał/a:
ze niby tego od af tez? w sumie tego to akurat mozna się bylo spodziewac :-P

A co? Myslisz, ze silnik AF pobiera wiecej pradu niz ten od powerzooma? ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Kraza sluchy, ze przed Photokina, byc moze 2 tygodnie. Do tego czasu lepiej chodzic w pieluchomajtkach
Eeee, tak to ja na co dzień. Znaczy się - trzeba sięw większy rozmiar zaopatrzeć.
l_uka napisał/a:
ze niby tego od af tez?

L_uka, zasilanie będzie w obiektywie. Takie piękne nawiązanie do tradycji SMC-M AF35-70/2.8.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Eeee, tak to ja na co dzień. Znaczy się - trzeba sięw większy rozmiar zaopatrzeć.

Najwieksze przyjmuja 2.5 kg "wsadu" - wiem bo obslugujemy firme SCA, producenta pieluchomajtek TENA :mrgreen:

[ Dodano: 2006-08-23, 23:09 ]
Michu napisał/a:
L_uka, zasilanie będzie w obiektywie. Takie piękne nawiązanie do tradycji SMC-M AF35-70/2.8.

I nowe mocowanie bedzie tez obslugiwac ten leciwy obiektyw - no ale jak kompatybilnosc to na caleg :lol:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
I nowe mocowanie bedzie tez obslugiwac ten leciwy obiektyw

Pewnie - rzepy do wszystkiego przyczepisz...
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Okazalo się to w Pentaxie priorytetem po ostatniej wizycie czlonkow Samoobrony w Japonii

Coś w tym musi być. W końcu japońska armia nazywa się Japońskie Siły Samoobrony. :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
ciekawe jak rozwiaza zasilanie silnika w obiektywie ;-)


Sylwiusz wyraźnie napisał - rzepak.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
sylwiusz napisał/a:
jak kompatybilnosc to na caleg


Heh - tutaj nie bedzie chyba za rozowo... :-/

Pzdr
Spinner
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
aa moze to COŚ to takze antykurz, co :roll: :?:

sylwiusz napisał/a:
I nowe mocowanie bedzie tez obslugiwac ten leciwy obiektyw - no ale jak kompatybilnosc to na caleg


to co, moze jeszcze takumary na gwint bede pasowac bez przejsciowek?? :mrgreen:
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
A ja myślę że to COŚ to będzie porządny podgląd na żywo ( np. z półprzepuszczalnym lustrem) lepszy niż w Olympusach.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja stawiam na filtry szare .....wbudowane w korpus/matryce takie strefowe..... :evil: alez obled by byl......
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ja jak zwykle stawiam na Tolka Banana, a poza tym to chciałbym jedynie lepszy marketing. Ot, tak chociażby jak Alfa, czy Nikon: RoadShow, do tego bannery reklamowe i lepsza dostępność w naszym kraju za konkurencyjną cenę.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu - masz swieta racje......
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Ja w kwestii formalnej czyu ktoś mógłby mnie oświecić w sprawie powerzoom? Co to i jakto i czemuż to tak niektórym się nie podob
Czy wiadomo jaka ma być +/- cena K10d tzn to ma być ta półka co Nikon d200 czy d80 ??

pozdrawiam
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Michu napisał/a:
Ja jak zwykle stawiam na Tolka Banana, a poza tym to chciałbym jedynie lepszy marketing. Ot, tak chociażby jak Alfa, czy Nikon: RoadShow, do tego bannery reklamowe i lepsza dostępność w naszym kraju za konkurencyjną cenę.

Co do lepszej ceny, to może jeszcze nie K100D, ale podobno Samsunga GX-1L w lubelskim MM będzie można jutro kupić za 1799zł. Lustrzanki stają się coraz bardziej dostępne.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
powerzoom

najwazniejsza funkcja jest taka, ze zmiana ogniskowej odbywa sie automatycznie - tzn. lekko przekrecajac pierscien zooma w prawo lub w lewo - zoomowanie odbywa sie ze stala predkoscia (czesto sa dwie pozycje - lekkie przekrecenie = wolna zmiana ogniskowej / nieco wieksze przekrecenie pierscienia = szybsza zmiana ogniskowej) - procz tego dochodza dodatkowe funckej jak np. automatyczne "zoomowanie" podczas robienia zdjecia

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach