Sadistai  Dołączył: 16 Lut 2008
Przewodnik poszukiwany!
Witam!
W bliżej niezrozumiałych mi okolicznościach, zostałem właścicielem aparatu Pentax k10.
Przydałoby się nauczyć go obsługiwać, jednak instrukcja mi nie wystarcza, za wielkim laikiem jestem żeby po jej przeczytaniu wiedzieć wszystko, zresztą sami wiecie jak jest przeczytać się wszystkiego nie da. Potrzebna jest praktyka, ale tak na chybił trafił to trudno i długo i pobłądzić bez problemu można.
Dlatego też przydałby mi się przewodnik (mistrz?), który by pomógł mi w stawianiu pierwszych fotograficznych kroków (może nie pierwszych w ogóle ale pierwszych świadomych) i pokierował trochę nauką obsługi tegoż aparatu, a i robieniem fotografii w ogóle.
Jakby ktoś miał ochotę popisać czasem maile, kierować, podpowiadać, ocenić od czasu do czasu jakieś zdjęcie, byłbym bardzo wdzięczny.
Gwarantuje:
Pilność
Sumienność
Stosowanie się do poleceń
Ewentualną radość uczącego z ewentualnych postępów nauczanego:P

Serdecznie pozdrawiam
 

chrzaszcz  Dołączył: 16 Sty 2008
Sadistai napisał/a:
Gwarantuje:


dopisz jeszcze :-B a właściwie całą skrzynkę - może ktoś się skusi :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na razie znamy adres - Planeta Ziemia
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
Jesteś pod wpływem eufori który prawie każdy nowicjusz ma (razem ze mną)
podczas pierwszego spotkania z takim cackiem. Spokojnie samemu
w 2-3tyg. dojdziesz do wszystkego (bez mistrza)
Sadistai napisał/a:

Gwarantuje:
Stosowanie się do poleceń

BDSM?? :mrgreen: :shock:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Sadistai napisał/a:
Potrzebna jest praktyka
No właśnie. Trafiłeś w samo sedno (choć może w innym sensie). Trzeba ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Po prostu rób zdjęcia. Jak zrobisz coś, co według Ciebie jest godne uwagi, to załóż swój wątek w dziale "Foto do oceny" i wrzuć zdjęcie. Ktoś na pewno oceni i pomoże.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Sadistai np.: www.fotografuj.pl i czytaj, czytaj, czytaj...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Sadistai, kiedyś którys z instruktorów powiedział mi parę mądrych słów - dotyczło to jazdy konnej, ale można to stosować prawie do każdej umiejętności.
Otóz - jak lepiej fotografować:
1. Robić zdjęcia - czyli praktyka. Poddawać je surowej krytyce. Na początku człowiek nie jest w stanie stanąć z boku i z dystansem spojrzeć na swoją fotkę - wtedy pomogą surowi koledzy z forum ;-)
2. Oglądać dużo dobrych zdjęć i czytać o technice - a więc teoria. Pogooglujesz trochę - dowiesz się co to jest złoty podział, mocny punkt, jak dzielić horyzont, kiedy mał głębia ostrości jest dobra, a kiedy lepiej przymknąć przesłonę, że nie zawze ostre = dobre. Przy oglądaniu zdjęć - trzeba myśleć jak powstawały, jak padało światło, jego rodzaj [foto graphos - rysowanie światłem]. Dlaczego coś Ci się podoba.
3. Pokora! Mieć świadomość, że zawsze można być lepszym. Nie osiadać na laurach. Przyjmowac krytykę. Jeśli 4-5 osób mówi Ci, że coś jest słabe, to prawdopodobnie mają rację.

I tak powolutku... latami... ;-)

Powodzenia.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
mygosia napisał/a:
3. Pokora!

Nigdy, przenigdy!

8-)
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
mygosia napisał/a:

3. Pokora! Mieć świadomość, że zawsze można być lepszym. Nie osiadać na laurach. Przyjmowac krytykę. Jeśli 4-5 osób mówi Ci, że coś jest słabe, to prawdopodobnie mają rację.


Zacytuje słowa mojego nauczyciela od fizyki: "Jeżeli jedna osoba zwraca Ci uwagę to nie przejmuj się, jeżeli dwie osoby zwracają Ci uwagę to zastanów się nad tym, jeżeli trzy osoby zwracają Ci uwagę to zmień się!!"
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cytat
W bliżej niezrozumiałych mi okolicznościach, zostałem właścicielem aparatu Pentax k10.

To zdanie odbieram tak: " Nie chciałem tego aparatu, fotografia i robienie zdjęć nigdy nie było moim hobby, nie interesowało mnie, ale jak mi sprezentowano ten aparat , to chciał nie chciał muszę się czegoś nauczyć" :-P
Ja na Twoim miejscu zacząłbym edukację od historycznych-technicznych aspektów malarstwa, fotografii (dlaczego mocne punkty, złoty podział, kompozycja itd.) W między czasie rób zdjęcia czasami przymrużając oczy aby zobaczyć coś co czasami nie widać oczami szeroko otwartymi.:) 8-)
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
ArturMaly napisał/a:
Zacytuje słowa mojego nauczyciela od fizyki: "Jeżeli jedna osoba zwraca Ci uwagę to nie przejmuj się, jeżeli dwie osoby zwracają Ci uwagę to zastanów się nad tym, jeżeli trzy osoby zwracają Ci uwagę to zmień się!!"

chyba, że to zmowa :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach