nipen  Dołączył: 08 Sty 2008
P645
Witam ponownie. Ponieważ puszka wraz ze standardem zachowuje się znakomicie, chciałbym zapytać czy wiadome jest komuś, jak to body mierzy światło. Chodzi mi o rodzaj pomiaru (% klatki) i ew. możliwość blokady ekspozycji w trybie Av, o ile to w ogóle możliwe. I może ma ktoś namiar na 150-kę Pentaxa. Pozdrawiam.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Blokady ekspozycji niestety jest w tym body brak zostaje jedynie M. Pomiar swiatla jest jedynie CW, jakie jest pole klatki brane do pomiaru to nie weim, nie znalazlem tej informacji nigdzie. Ostatnio na ebayu sledzilem aukcje 150 od 1 usd - poszla za 360. Chyba nic bardziej sensownego jak ebay.com w kwestii szkiel nie znajdziesz.
 
nipen  Dołączył: 08 Sty 2008
Dzięki, Mkw. Tak myślałem, że cw. Dość często cw używam w nikonach (oprócz punktowego) i sprawdza się. Widzę, że tu pomiar radzi sobie świetnie, pomijając skrajności :). Ale lubię też manual, więc nie jest to problem. Zżera mnie ciekawość. A jak jest z pomiarem w przypadku np. szkieł Zeissa. Czy w ogóle jest pomiar światła z obcymi szkłami bez styków? Niebawem podepnę na chwilę pożyczonego Sonnara 180 i się okaże, ale info dobrze jest mieć :)
Pozdrawiam.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie mam pojecia nigdy nic poza pentaxem nie zapinalem do tego body. Mozesz jak to zrobisz to opisz tu swoje doswiadczenia dla potomnych.
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
nipen, jakiego używasz adaptera P645/P-six ? Tzn jakiej produkcji, muszę takie coś zakupić.
 
nipen  Dołączył: 08 Sty 2008
Dam znać, jak tylko dojedzie przejściówka.

[ Dodano: 2008-01-22, 21:05 ]
Pietras, kupiłem w sklepie Bogutti za 84 + 5zł przesyłka, ale jeszcze nie mam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach