powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fujifilm FinePix S100fs
Fujifilm FinePix S100fs

Barwne filmy odwracalne „FUJICHROME” od samego momentu wprowadzenia na rynek w 1948 roku są uznawane przez profesjonalnych fotografów i fotoamatorów za najlepsze produkty spośród filmów światłoczułych. Dziś możemy być dumni z wprowadzenia modelu S100fs, który posiada zaawansowane narzędzia reprodukcji kolorów imitujące efekty uzyskiwane na materiałach „FUJICHROME"
Piszą, że można wybrać rodzaj materiału pozytywowego tzn. Velvia lub Provia. Nie focę (jeszcze) cyfrowo i byłbym ciekaw jak to będzie się sprawowało w praktyce. Być może i nasz P
też mógłby coś takiego zaimplementować do puszki?
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Stosowali to już wcześniej.
... Pierwszy z nich naśladuje działanie slajdów, stąd nazwa F-Chrome. Zdjęcia wykonane po jego aktywowaniu do złudzenia przypominają kolorami slajd Velvia produkcji Fuji ...
Cytat z testu Finepix F31fd na Fotopolis.
Chyba ma (miał?) go dan.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dickkett napisał/a:
Chyba ma (miał?) go dan.

Ta funkcja to podbicie kontrastu i kolorow. Lepiej nie uzywac, bo obcina i tak niewielki zakres tonalny matrycy.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Ta funkcja to podbicie kontrastu i kolorow. Lepiej nie uzywac, bo obcina i tak niewielki zakres tonalny matrycy.


Bzdura, nie? Nie wiem, czemu nie dali rawow... :evil: :evil: :evil:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Bzdura, nie? Nie wiem, czemu nie dali rawow...

No niestety, musialem nauczyc sie ciagnac JPG-i. F31fd to swietny kompakt, jesli zdjecia obrabia sie na kompie.

A tu przyklady, z wlaczona funckja F-Chrome:



 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
tu przyklady, z wlaczona funckja F-Chrome:
Cos w tym jest. Szczegolnie te niebieskie cienie.

dz.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
dan napisał/a:
tu przyklady, z wlaczona funckja F-Chrome:
Cos w tym jest. Szczegolnie te niebieskie cienie.

dz.


skanowałem kiedys komuś slajd, własnie identyczne światło i tory jak na zdjęciu Dan'a, jakiś slajd fuji..
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
W s7k też była taka funkcja dla jpg.
W pewnych warunkach dawała świetne rezultaty a w innych odwrotnie.
I tak fociłem w RAW bo jpgi były za kontrastowe co owocowało czasem utratą szczegółów.

W S100 ponoć można zapisać to samo ujęcie w kilku wersjach i RAW też będzie i to w serii więc nie problem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach