Lampy

Z Pentax.org.pl WIKI

Spis treści

Informacje podstawowe

Lampy błyskowe

Adaptery (przystawki) do zmiany kąta błysku lampys

  • Adaptery AFT1, AFT2 i FT zmieniają kąt błysku lampy do 29 stopni (pole widzenia obiektywu 85mm). Zasięg lampy zwiększa się o około 40% .
  • Adaptery AFW1, AFW2 i FWA rozpraszają światło lampy z 75 stopni (kąt widzenia obiektywu 28mm) do 84 stopni (obiektyw 24mm). Zasięg lampy zostaje zredukowany o około 50% .
  • Adapter FWB rozprasza światło lampy z wyjściowych 63 stopni (kąt widzenia obiektywu 35mm) do 75 stopni (kąt widzenia obiektywu 28mm). Zasięg lampy zostaje zredukowany do około 50%.

Przystawki mocujące do lamp błyskowych

  • Adapter gorącej stopki F - przystawka na gniazdo lampy błyskowej z końcówką męską na spodzie, gniazdem lampy błyskowej na górze i gniazdem 5P po prawej stronie. Ta przystawka koliduje z wbudowaną lampą modeli aparatów MZ/MX (for contrast-control flash operation).
  • Adapter gorącej stopki Fg– przystawka z końcówką męską na spodzie i gniazdem 5P na górze. Współpracuje ze wszystkimi korpusami Pentaksa.
  • Adapter gorącej stopki MV/MV-1– przystawka z końcówką męską (na gniazdo lampy na korpusie) na spodzie, żeńską na górze i gniazdem PC na przodzie. Przenosi tylko sygnały gotowości i wyzwolenia migawki.
  • Adapter F do mocowania lampy poza aparatem– przystawka statywowa ze złączem statywowym na spodzie, złączem 5P na boku i gorącą stopką na górze.

Przewody do lamp błyskowych

Przewody i konektory oznaczone jako 4P mają 4 piny i 4 przewody. Są zdolne do współpracy w systemie TTL i przesyłają uziemienie, wyzwolenie migawki, sygnał stanu gotowości i sygnał trybu do lamp analogowych.

Przewody 5P mają po 5 pinów i 5 przewodów. Są zdolne do współpracy w trybie TTL i przewodzą „uziemienie”, „wyzwolenie”, „stan gotowości”, „tryb” i sygnały cyfrowy do lamp sterowanych cyfrowo. Przewody 4P i 5P oraz adaptery są ze sobą niekompatybilne.

Inne dodatki

  • Rozdzielacz gniazda 4P — składa się z jednej kostki 4P na wejściu i 3 kostek 4P na wyjściu. Służy do połączenia 3 zewnętrznych lamp.
  • Grip z gorącą stopką — uchwyt gorącej stopki – kostka z różnymi wejściami, włączając w to gorącą stopkę na górze i gniazdo 4P na boku.
  • Klips CL-10 do montażu lampy poza aparatem — metalowy zacisk służący do mocowania lampy do innych przedmiotów. Stopka zacisku nie przewodzi żadnych sygnałów. Lampa musi być wyzwalana bezprzewodowo. Rozmiary zacisku to 70x143x130 mm, waga – 460 g.Ten artykuł w całości lub w części jest tłumaczeniem treści
pochodzących ze strony kmp.BDimitrov.de,
do której prawa autorskie posiada Bojidar Dimitrov.

Osobiste