andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
guerilla, zależy z czym porównujesz ;-) Jeśli i tak nie masz zamiaru kalibrować tego monitora, to może lepiej używany Eizo S1921? Poleasingowe nie mocno przechodzone chodziły na allegro po ok. 800zł (z tego co pamiętam).

Co prawda NEC ma szerszy gamut, ale bez kalibracji nie wiem czy to będzie widoczną zaletą - zależy na jaki egz. trafisz. Ew. możesz tak, jak sołtys zapłacić za usługę kalibracji.

W każdym razie do obu masz fabryczne profile, które instalujesz w systemie, więc nie powinno być źle (wszystko zależy z czym porównujesz, bo jak z notebookiem to i tak będzie niebo-a-ziemia).
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
perl napisał/a:
guerilla napisał/a:
i drugie - czy taki pół-ćwierć profesjonalny NEC bez kalibracji będzie w miarę ok?
a nie lepiej sobie dokupic drugi, porządny używany CRT ?


Z CRT pożegnałem się już definitywnie ;-) Miałem wcześniej prof Eizo z dawnych lat, ale czas zrobił swoje i pojechał na elektro-wysypisko. Teraz wolałbym coś na więcej lat a i faktura VAT się zawsze przyda..

@Andrusz - z laptopem, więc niech będzie niebo (dopóki kalirbator na siebie nie zarobi..) :-P
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
guerilla napisał/a:
Z CRT pożegnałem się już definitywnie ;-) Miałem wcześniej prof Eizo z dawnych lat, ale czas zrobił swoje i pojechał na elektro-wysypisko.
W tej chwili to błąd, jeśli nie stać Cię na wydatek 3000 zł za używany monitor Eizo.

guerilla napisał/a:
Teraz wolałbym coś na więcej lat a i faktura VAT się zawsze przyda..
i tu dochodzimy do sedna.
No cóż, znam człowieka który ma monitor za kilkanaście tys, ale nie popadajmy w skrajności.
Eizo za około 3-4 tys złotych są w stanie "doścignąć" CRT-ki (mówie o tych do zastosowań pro, do grafiki i zdjęć).
Jeśli nie masz tyle kasy, nie ma co sie ładować w bylejaki LCD.
[tu drobny edit: bo piszesz o "półprofesjonalnym" - szkoda kasy, lepiej CRT, zresztą tak jak ktos tutaj "przed chwilą" napisał, poleasingowy].

matth, głowa na karku ;-)

Przy czym, jak nie pracuje przy zdjęciach, albo nie mam pootwieranych tryliadzisiąt aplikacji, to nie włączam 22" cali tylko śmigam na samym LCD (samsung syncmaster 933).

[ Dodano: 2010-03-14, 23:03 ]
guerilla napisał/a:
czy taki pół-ćwierć profesjonalny NEC bez kalibracji będzie w miarę ok?
Aha... pamietaj że nawet najlepszy monitor bez kalibracji może byc nic nie warty. Co z tego że dasz 5000 za monitor, skoro go nie skalibrujesz ;]
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
perl napisał/a:
Aha... pamietaj że nawet najlepszy monitor bez kalibracji może byc nic nie warty. Co z tego że dasz 5000 za monitor, skoro go nie skalibrujesz ;]


E tam, dobre monitory trzymają standard, nie raz czytałem o tym, że po kalibracji nic się prawie nie zmieniało, że odchyły przed kalibracją były śmiesznie niskie - tylko laptopy świecą na niebiesko jak cholera (ciekawe dlaczego producenci tak ustawiają..).

Poza tym jestem szczerze przekonany że LCD za 1,5tysiąca jest super i przegania CRT o lata - te lata które ten ostatni ma już na karku. Już dawno nie widziałem nikogo pracującego na CRT osobiście.. ani w drukarni, ani w studio ani architekci, ani dtp czy ilustracja. No po prostu nie używają CRT, mimo że nie mają LCD za kilkanaście tysięcy i ich monitory ledwo co dobiegają do 20 letnich baniek ;-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
guerilla napisał/a:
E tam, dobre monitory trzymają standard, nie raz czytałem o tym, że po kalibracji nic się prawie nie zmieniało
To jest też kwestia tego, że one z założenia są monitorami do grafiki, a więc są kalibrowalne, co przede wszystkim przewidzial producent ;-)
Natomiast w chwili obecnej w granicach 300-1000 zł kupisz monitor CRT dla profesjonalistów, który kiedyś kosztował tyle co dobre auto...
Fakt, nie jest to wybór na długie lata, bo jednak to się po kilku latach wypali, ale jakosc IMHO lepsza.
guerilla napisał/a:
Poza tym jestem szczerze przekonany że LCD za 1,5tysiąca jest super i przegania CRT o lata
Wydaje mi sie że to nie jest regułą. Jeśli trafisz cos naprawde dobrego za 1,5 tys - okej, w porzadku.
Natomiast jesli wezmiesz pierwszy z brzegu LCD za 1,5 tys i postaw obok mojej iiyamy (seria vision master pro) - założe sie że bedziesz widział różnicę na korzyść CRT.

Tak jak mowie... według mnie, dobre monitory, (marka? kierowalbym sie w strone EIZO) nadające się do obróbki zdjęć na "naszym poziomie" zaczynaja sie od 3 tys wzwyż.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
perl napisał/a:
według mnie, dobre monitory, (marka? kierowalbym sie w strone EIZO) nadające się do obróbki zdjęć na "naszym poziomie" zaczynaja sie od 3 tys wzwyż.


Dziękuje że oceniasz mnie tak wysoko, ale jednak mi się wydaje że na moim poziomie mógłby być i taki za 300 złotych spokojnie :-P
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
rotfl.
Nie no. Poważnie. Nie wiem jak Cie przekonac. Oj. No chodzi mi o 'stopien zaawansowania' w fotografii ;-)
Wierzę, że Twój jest duży choć wprawdzie nie widziałem Twoich zdjęć, więc mogę jedynie domniemywać na podstawie świadomości sprzętowej (fakt posiadania Bessy i 6x7).

Wczesniej pracowalem na jakichś Samsugnach CRT i wydawało mi sie że jest OK.
Teraz dość biednie, bo tani Samsung lcd do przegladania stron www i nieco droższy crt do obróbki zdjeć i wydaje mi sie że jest OK.
Ale gdybym miał kasiory więcej, to polowałbym na jakieś używane Eizo w granicach 4 tys.
Inaczej to bez sensu.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Spoko, rozumiem o co ci chodzi. Monitor jest zaraz na liście za Fuji GW690, wtedy się zastanowię dwa razy jeszcze ;-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
bez jaj. http://shop.ebay.pl/?_fro...-All-Categories

guerilla napisał/a:
mógłby być i taki za 300 złotych spokojnie :-P

JAK JUŻ PISAŁEM....... ;-) (to miało być donośniejszym tonem ;-)
brać w ciemno. Tylko skalibrować i świeci toto jak złoto.
http://www.allegro.pl/ite...o_jak_nowy.html
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
perl napisał/a:
bez jaj. http://shop.ebay.pl/?_fro...-All-Categories

guerilla napisał/a:
mógłby być i taki za 300 złotych spokojnie :-P

JAK JUŻ PISAŁEM....... ;-) (to miało być donośniejszym tonem ;-)
brać w ciemno. Tylko skalibrować i świeci toto jak złoto.
http://www.allegro.pl/ite...o_jak_nowy.html


wiem ile kosztuje fuji gw przecież.

Ta iiyama ma ponad 10 lat już. Raczej bez sensu kupować (w ściemy typu podłączana 5 razy nie wierzę)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
10 lat ? ;] Nie ma paragonu, nie wiadomo ;-)
Wiem, że podłączany 4-5 lat to przesada... no ale to juz Twoja decyzja, zrobisz co chcesz.
Ja bym go podlaczył na miejscu i sprawdził. Swoj sprawdzalem.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
perl napisał/a:
10 lat ? ;] Nie ma paragonu, nie wiadomo ;-)


Wiadomo - widać po normach jakie spełnia ;-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
A Bessa i 6x7 ile mają lat ;-)
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
perl napisał/a:

Natomiast w chwili obecnej w granicach 300-1000 zł kupisz monitor CRT dla profesjonalistów, który kiedyś kosztował tyle co dobre auto...
... w stanie nie zdatnym do użytku.

[ Dodano: 2010-03-15, 11:51 ]
perl napisał/a:
bez jaj. http://shop.ebay.pl/?_fro...-All-Categories

guerilla napisał/a:
mógłby być i taki za 300 złotych spokojnie :-P

JAK JUŻ PISAŁEM....... ;-) (to miało być donośniejszym tonem ;-)
brać w ciemno. Tylko skalibrować i świeci toto jak złoto.
http://www.allegro.pl/ite...o_jak_nowy.html


Cytat
Jakość? Co tu dużo pisać? Jeszcze "nie urodził " się display LCD dorównujący wysokiej klasy konwencjonalnemu monitorowi z pasmem przenoszenia 350Mhz i częstotliwością odświeżania do 200Hz,
To by pasowało to tematu "allegro LOLE"

[ Dodano: 2010-03-15, 11:57 ]
perl napisał/a:
guerilla napisał/a:
Z CRT pożegnałem się już definitywnie ;-) Miałem wcześniej prof Eizo z dawnych lat, ale czas zrobił swoje i pojechał na elektro-wysypisko.
W tej chwili to błąd, jeśli nie stać Cię na wydatek 3000 zł za używany monitor Eizo.
Za 2700 kupisz nowy NEC 2090UXI (tyle że wąski gamut jak w CRT).
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Kuzyn Mygosi napisał/a:
... w stanie nie zdatnym do użytku.
jak wytlumaczysz fakt, że facet w Katowicach Ligocie sprzedawał iiyamy, nece, eizo i inne poleasingowe z Niemiec i zjeżdżała się do niego po monitory cała Polska ?
Dokladnie taki monitor jak mój, wziął z pocałowaniem ręki jakiś grafik z Warszawy i był tak szczęśliwy że nie dość że odebrał osobiscie to dopłacił do kwoty jaka była na allegro....

(jeszcze wygooglowałem jakąś aukcje która się zachowała na świstaku http://www.swistak.pl/a21...R-PRO-455.html# )

Z tego co wiem, został zatrudniony jako kierownik serwisu w jakiejś firmie od monitorów ;-)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
perl, Z Twojego postu zrozumiałem, że ten grafik z Warszawy tak się przejechał na tym monitorze, że aż musiał się przekwalifikować na kierownika serwisu w firmie od monitorów? ;P
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
perl napisał/a:
był tak szczęśliwy że nie dość że odebrał osobiscie to dopłacił do kwoty jaka była na allegro....

]


Hehe, był tak szczęśliwy, że nie dość że odebrał osobiści i dopłacił do kwoty z allegro, to nie wziął monitora, wystarczyło mu szczęścia na jeden raz :mrgreen:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
;-)
Pisze calkowicie poważnie. 22 calowye rozeszły sie jak świeże bułeczki.
Sam byłem świadkiem. I wziąłem jeden. Ale nie z takim wielkim entuzjazmem, jak inni ;-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Monitorek (NEC P221W) przyjechał - fajny jest :-D Wreszcie wszystko się ładnie mieści na ekranie :-)

Ale trochę się namęczyłem zanim SpectraView go zauważył. Głupia sprawa - okazało się, że sterowniki windowsowe do karty NVidia trzeba było zastąpić oryginalnymi, bo inaczej soft do kalibracji nie potrafił się skomunikować z monitorem :-/ Ale już po kalibracji i kolorki są śliczne :mrgreen:
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Co jest teraz godnego polecenia do grania, przeglądania www, filmów (nie do obróbki zdjęć), dobrze by było z głośnikami i kamerką, ale to ostatnie nie musi być. Rozmiar 24 cale, cena gra rolę tak powiedzmy do 1200.

Pozdrawiam serdecznie
Piotr

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach