Raziel  Dołączył: 06 Paź 2007
Kot72, u mnie poszło dość łatwo przy pomocy stopki - dystansu gumowego. W opcji "nie da się" rozważałem umieszczenie sprzęta w zamrażarce żeby dopomóc ale nie było potrzeby. gorzej z tymi podkładkami pod zakretką naciągu i pod tarczą z lewej strony.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
No nic jeszcze w wolnej chwili się pobawię . Ostatecznie można nawiercić dwa małe otworki ale to już ostateczność . Ta zaślepka jest chyba aluminiowa więc nie jestem pewien czy chłodzenie coś pomoże ..
 

Raziel  Dołączył: 06 Paź 2007
Kot72, no mnie się w tej materii udało więc nie mroziłem... a nuż cosik ruszy w razie W.
MackieMesser, w chwili rozpaczy mej rozważałem serwis we Wro:
http://www.aparaty.tradyc...s_foto.php?s=10
To jedyne co mi do głowy przychodzi kurcze...ewentualnie Poznań...chyba nawet tutaj na forum pozytywne opinie poznańskiego serwisu były.
 
MackieMesser  Dołączył: 15 Sty 2014
Trochę mi nie po drodze z Wrocławiem, a jeszcze mniej z Poznaniem.

Jeśli nie Łódź to może Warszawa?
"Warszawa Adam Bieniek
Al. Jerozolimskie 113"

Ten Pan był wymieniony i polecany na początku tego wątku. Jest szansa, że mi powie czy warto i za ile naprawiać aparaty?
 

Raziel  Dołączył: 06 Paź 2007
MackieMesser, pozostaje zapytać:
http://www.aparaty.tradyc...s_foto.php?s=11
:)
 
mikolaj  Dołączył: 26 Kwi 2014
Serwis z Czapskich w Krakowie przeniósł się już dobrą chwilę temu na ul. Zapolskiej 42.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Czy możecie polecić dobry serwis obiektywów P w stolicy? Niestety, mój FA 77 nie ostrzy na nieskończoność, coś mu się stało w środku. :-/ (a do Apollo jako ostatnia instancja)
 
AgikoS  Dołączyła: 05 Gru 2014
Czy ktoś korzystał z serwisu remontas?
Al. Jana Pawła II 43a/27b
Warszawa
22 297 70 30
Serwis czynny
od poniedziałku do piątku 10:00-18:00,
soboty 11:00-16:00
http://remontas.pl/serwis-fotograficzny
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Mam pytanie - zna ktoś jakiś serwis, który ma dostęp do części Olympusa? Nie chodzi mi oczywiście o serwis firmowy.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
OK.Serwis Gdańsk.
A konkretnie czego szukasz ?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kilka moich aparatów wymaga większego lub mniejszego serwisu. Niestety. Więc zapytam, czy ktoś zna speca we Wrocławiu, który by się podjął takiego przedsięwzięcia?
A. Wysocki, co ma punkt przy Psich budach odpada. Raz, że nosi skarpety do sandałów - i już samo to buzi wielką nieufność, dwa - że z jak zobaczył starista od razu zawyrokował, że takich modeli nie serwisuje. I w ogóle Pentaxów nie serwisuje :-P
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No jak ? A Grzechotnik ? Wszyscy twierdzą, że świetny.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Eeee.... bo ja nic nie wiem, w temacie nie jestem, nie znam się...
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Niestety Panowie ale ja to tylko obiektywy, do aparatów to mi brak cierpliwości :evilsmile:
Wprawdzie jest magik Igor, ale on od lat siedzi już tylko w starych skrzynkowcach i tak na kilka lat w przód ma robotę.
 
jancewicz  Dołączył: 30 Cze 2014
Bardzo polecam serwis na Ulanowskiego 10a - Jan Karolczak. Naprawia aparaty / obiektywy / maszyny do szycia od 40 lat... W sumie chyba nikt inny we Wrocławiu (no poza Grzechotnikiem jeśli idzie o obiektywy... :-) ) Ostatnio naprawiałem tam bagnet w K5.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
jancewicz, dzięki.
Ten serwis znam, kiedyś mi chyba tam przywrócono do życia dalmierz MF. Tylko przy okazji czyszczenia wizjera znikła plamka dalmierza ;-)
 
matteo  Dołączył: 26 Mar 2013
Czy ktoś może polecić jeszcze jakiś dobry serwis (najlepiej w Krakowie), poza serwisem Czapskich?

Zdechł mi bez przyczyny aparat pewnej wyklętej marki na S - u Czapskich powiedzieli, że wszystko jest ok i nie są w stanie nic naprawić, bo nie ma czego naprawiać. Zanim puszczę dziada na alle, chciałbym jeszcze spróbować go gdzieś oddać/wysłać... Dziękuję z góry
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
matteo, może jeszcze raz zwróć uwagę na to sformułowanie ;-) :

matteo napisał/a:
bo nie ma czego naprawiać
 
matteo  Dołączył: 26 Mar 2013
MarWoj napisał/a:
matteo, może jeszcze raz zwróć uwagę na to sformułowanie ;-) :

matteo napisał/a:
bo nie ma czego naprawiać


Wiem wiem ;-) Ale jak się już ma szklarnie, a "piniondze" tak średnio, to ciężko zmieniać system :-/ btw nie chodzi o to co w stopce, tylko o NX30. Gdyby nie to, że tak po chamsku zdechł bez powodu to byłbym i tak z niego zadowolony... Wiem, że ktoś gdzieś kiedyś miał jakieś namiary na dobry serwis (w Warszawie?) gdzie naprawiali szkła/body od "S", ale teraz nie idzie tego znaleźć :cry:
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Chyba bez serwisu się nie obędzie...
Odsetek zdjęć nieostrych już mnie drażni :/
Korpus: K-5.
Obiektywy: najczęściej T17-50/2,8, często Pentax 43 lub DA70.
Wiele zdjęć ma ewidentnie ostrość nie w miejscu, na które celowano. Nie ma poruszeń, lecz po prostu ostrość nietrafiona.
Jaki magik we Wrocławiu przyjrzałby się korpusowi i zdiagnozował, co jest grane?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach