Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Soosa, dzisiaj w ogóle trudno debatować o rynku aparatów. Jakiekolwiek aparaty stają się sprzętem dla fachowców lub zapaleńców. Pentax może przetrwać pomimo wszystko i być przy okazji tak małym graczem, że będzie się wymykał statystykom. Te są fajne, jak liczby są duże i stabilne.

[ Dodano: 2020-07-27, 13:08 ]
A co do wyceny, no cóż... Ricoh GR kosztuje tyle co bardzo porządny smartfon a nawet nie wysyła SMS'ów. Cena nie wynika z sumy wartości poszczególnych funkcji czy komponentów. Tylko widzisz, szczerze mówiąc, GR'ka mi się podoba - a smartfony mam w d... :-D
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Tu najnowsze informacje na temat nowego APS-C Pentaxa :

https://pentaxofficial.com/en/5848/
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Tu najnowsze informacje na temat nowego APS-C Pentaxa :

https://pentaxofficial.com/en/5848/

A właściwie, to tylko na temat jego wizjera, który ma być podobno tak dobry jak w lustrzankach FF. Nie wiem, czy to możliwe, ale dajmy im szansę na wykazanie się. :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Marek napisał/a:
właściwie, to tylko na temat jego wizjera
Oby był świetny i odwdzięczył się za lata projektowania - ale nawet z moją cierpliwością uważam, że czas już pokazać inne cechy i parametry nowego modelu. Pryzmat stop!
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pryzmat zdjęć nie robi , jak dla mnie matryca powinna mieć min. 26-32 MP i filmy 4K ;-)
Oprócz tego kilka nowych obiektywów w wersji plastikowej typu : 28 / F 2.8 i 65 / F 2.8....
Lub zoom 17-50 / F 2.0 ?
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Markus napisał/a:
65 / F 2.8....

Dziwne jakieś te parametry. Rozumiem np. 43 mm f 1.9, ale żeby robić 65 mm f 2.8! :roll:
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Markus napisał/a:
zoom 17-50 / F 2.0

Do obsługi takiego szkła to trzeba mieć licencję dźwigowego :roll:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Raczej testy wydolnościowe i zaświadczenie lekarskie.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Testy wydolności to w kontekście przyniesienia tej góry dukatów której by za nie zaśpiewali :evil:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Czekam na inne iście pentaxowe propozycje? Szkiełka muszą mieć parametry nie spotykane w innych systemach bez zamienników i odpowiedników jak seria limited... ;-)

[ Dodano: 2020-08-03, 15:48 ]
Wzdychania ciąg dalszy :-)

https://youtu.be/S4k0yKDJPg0

[ Dodano: 2020-09-04, 14:49 ]
Już wiadomo , że tylny ekran LCD w nowym APS-C Pentaxa nie będzie odchylany! :-(

Kolejny strzał w kolano ;-)

Za to widać czujnik zbliżenia wizjera do oka automatycznie wyłączający tylny ekran LCD.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Wzdychanie, ochy i achy a aparatu jak nie było tak nie ma... Chyba w tym roku nici z tego.. Zawsze można zwalić na Covid..
"jest najlepszą cyfrową lustrzanką jednoobiektywową PENTAX w formacie APS-C w historii." Tylko że jej nie ma w sklepie i nawet nie wiadomo jak się nazywa.. Może następne będą lustrzanki"wieloobiektywowe"??? ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Z tego co prezentuje ostatnio Pentax idą oni raczej w kierunku high end przeznaczonym raczej dla zamożniejszych fotografów.
Umówmy się , że obiektywów za 2000 euro nie będzie kupował amator?
Trochę szkoda ,że odpuszczają zupełnie amatorów i nie prezentują niczego nowego w tym segmencie cenowym.
Po dobrych DA 50 i DA 35 nic nowego się nie pojawiło.. szkoda.
Gdyby nie Samyang to Pentaxa pewnie bym sobie odpuścił? Bez Sigmy, Tamrona i Samyanga do Pentaxa nie można nic sensownego podpiąć w normalnej cenie za wyjątkiem wcześniej wymienionych DA.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Markus, nie zgadzam się z użytym przez Ciebie równaniem - amator = biedak. IMHO miłośnik fotografii z Japonii czy USA, to sobie kupi obiektyw za 2000 EUR, jeśli będzie mu taki potrzebny. A i w naszym kraju znajdą się tacy i nie muszą to być ludzie zarabiający fotografią, co wynika z samych udziałów Pentaxa w rynku profesjonalnym.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Z tego co prezentuje ostatnio Pentax idą oni raczej w kierunku high end przeznaczonym raczej dla zamożniejszych fotografów.
Każdy z producentów sprzętu fotografującego idzie w tym kierunku. Jakość zdjęć ze Smartfonów, dodawanie obiektywów oraz możliwości fotografii obliczeniowej sprawia, że traci sens wydawanie aparatu dla początkującego amatora za niewielkie pieniądze. Większość powstałych dzieł i tak ląduje na internetach, więc nikt nie ogląda tego w 100% powiększeniu, a jeżeli ktoś zapragnie romansu z poważniejszym sprzętem, to rynek wtórny zasypany jest używkami za niewielkie pieniądze - a bądźmy szczerzy - w czym może ograniczać fotografa taki Fuji X-T2, Sony A7II czy Nikon D750? Sam znam nawet osobiście takiego jednego, który jak tylko wymienił sobie sprzęt na wspomnianego Nikona, to od razu otrzymał intratną propozycję zilustrowania tomika wierszy.
W czasach analogów lustrzanki nie były sprzętem dla każdego - to pełniły różnego rodzaje kompakty, które obecnie świetnie zastępują smartfony.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
No to sobie na nowe APS-C jeszcze poczekamy?

Ciekawe czy zmienią koncepcję i ekran będzie odchylany jak w najnowszym FujiFilm czy K-70?

https://pentaxrumors.com/2020/10/17/report-pentax-k-flagship-aps-c-dslr-camera-is-delayed/
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
chyba zaprzestanę oczekiwania
:-/ :-? :-/
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Markus napisał/a:
No to sobie na nowe APS-C jeszcze poczekamy?
No nic tak nie cieszy, jak przekładanie premiery nowego Pentaksa. W międzyczasie konkurencja APS-C nie śpi i wypuściła Fujifilm X-S10. Ja już raz aparat Fujifilm miałem (model X10) i byłem zadowolony z matrycy (ale nie z obiektywu), więc nie wykluczam ponownego wejścia w ten świat - na początek może być X-S10 z bardzo dobrym zoomem 16-80/4.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Widziałeś fotki z tego Fujifilm X-S10?
Jakoś ostrość bez szału , już lepsze zdjęcia robi mój K-70 ? ;-)
Z drugiej strony fajnie to wygląda i jest w miarę kompaktowe...
Tu fajna recka : https://www.youtube.com/watch?v=v3TolyEZ9LU
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Markus napisał/a:
Tu fajna recka
Skąd my teraz weźmiemy wygiętą blondynę?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Markus napisał/a:
Widziałeś fotki z tego Fujifilm X-S10?
Jakoś ostrość bez szału

Programowo Fuji blokuje suwaczki podczas edycji?
BTW Nikon wjechał z nowymi wersjami bezluster bez wielkiej pompy i dziwnych gości opowiadających o fjuczersach. Jaki to jest nudny system, masakra.
jorge.martinez napisał/a:
Skąd my teraz weźmiemy wygiętą blondynę?

Już sobie poszła?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach