Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Świetny tekst, tylko do ilu trafi? ;-)
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
On nie trafia.... On opisuje. Opisuje zjawisko które zachodzi. I nic na to nie poradzisz.

[ Dodano: 2020-09-25, 11:18 ]
https://www.youtube.com/w...eature=emb_logo

[ Dodano: 2020-09-25, 11:20 ]
https://www.telepolis.pl/...opinie/strona-6

[ Dodano: 2020-09-25, 11:25 ]
To tak jakby kto nie zauważył rewolucji w telefonach Samsunga ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
specmisiek napisał/a:
On nie trafia.... On opisuje. Opisuje zjawisko które zachodzi. I nic na to nie poradzisz.
Nie poradzisz także produkując bezlusterkowce. Więc po co one Pentaksowi?
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
specmisiek - chodzi Ci o tę ilość pikseli? ;-)
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Chodzi o nową technologię "łączenia" kilku pixeli w jeden.. Pentax od czasu HDR nie wprowadził nic nowego do światowej technologii zdjęć..A co-wprowadził??? Jest taka pierwsza zasada marketingu:"Lepiej być pierwszym niż lepszym" Amen
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Cytat
Lepiej być pierwszym niż lepszym

Nie za bardzo się ta zasada sprawdza, wielu z tych pierwszych, w różnych dziedzinach, już nie istnieje lub niewiele znaczy, że z podwórka fotograficznego wymienię: pierwszy aparat dla mas (Kodak), pierwsze filmy kolorowe (Kodak, Agfa), pierwszy aparat do zdjęć natychmiastowych (Polaroid), pierwsza lustrzanka małoobrazkowa (Exakta), pierwsza lustrzanka z pryzmatem (Contax), pierwszy aparat AF (Konica), pierwsza lustrzanka AF (Minolta) itd. itp.

Aha, i jeszcze Olympus, współtwórca (razem z Panasonikiem) pierwszego systemu bezlusterkowców – m4/3, też ostatnio wycofał się z branży.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kuba Nowak napisał/a:
specmisiek - chodzi Ci o tę ilość pikseli? ;-)
fotografia obliczeniowa. To nie tylko po prostu dużo pikseli

https://informatykzakladowy.pl/fotografia-obliczeniowa/
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Kolego opiszon- dziękuję za link. Bardzo ciekawe... Pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2020-09-25, 19:13 ]
Postęp technologiczny jest tak okrutny że zapewne w niedługim czasie nie będzie trzeba korzystać nawet z lamp fotograficznych..Ale nie uciekniemy...

[ Dodano: 2020-09-25, 19:19 ]
Cytat: Podczas panelu na PhotoPlus Expo kilku ekspertów analizowało scenariusze pokazujące, co fotografia komputerowa będzie oznaczać dla kreatywnych profesjonalistów. Krótka odpowiedź: bardziej wciągająca rzeczywistość wirtualna, mniejsze i lżejsze aparaty, które mimo to działają równie dobrze, jeśli nie lepiej niż lustrzanki cyfrowe, i umieszczanie większej ilości informacji w obrazach, aby umożliwić korzystanie z rzeczywistości rozszerzonej.

Zdaniem Allena Murabayashiego , współzałożyciela PhotoShelter , fotografia komputerowa stwarza dla fotografów pewien dysonans poznawczy . „Nie musisz już robić tego dobrze w aparacie”, ponieważ aparat jest na tyle inteligentny, że robi to najlepiej dla Ciebie. Ale to nie znaczy, że cała fotografia jest na dobrej drodze do utopijnej przyszłości.

Głównym pytaniem, przed jakim stają fotografowie, jest to, czy mogą „przekroczyć nowość tych [technologii], aby jak najlepiej wykorzystać te cechy do opowiadania historii” - powiedział Murabayashi.

Jim Malcom, dyrektor generalny Humaneyes North America (twórcy kamery Vuze ), był bardzo optymistyczny, że twórcy VR mogą to zrobić.

Oto kolejny cytat „Ludzie nie wiedzą, czego chcą, dopóki tego nie doświadczą” - powiedział. Dzięki VR twórcy mają teraz „czwarty ekran” - zestaw słuchawkowy VR - do tworzenia treści. Dodał, że w obiegu jest obecnie 15 milionów zestawów słuchawkowych, a rynek treści VR jest już wyceniany na miliardy dolarów. Podczas gdy obliczenia umożliwią kamerom VR rejestrowanie coraz bardziej realistycznego materiału filmowego (między innymi poprzez szybsze łączenie treści stereoskopowych), to artyści będą musieli eksperymentować z formatem, powiedział."
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
opiszon, fotografia obliczeniowa - dzięki za link. Niesamowite dla laika. A to tylko wersje "cywilne". Aż boję się wyobrażać jakimi technologiami dysponują profesjonaliści z różnych dziedzin, niekoniecznie przyjaznych obywatelowi.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Rzeczywistość rozszerzona? Co to za postmodernistyczny bełkot? Cały ten "postęp" powoduje, że większość społeczeństwa jest coraz bardziej od zwykłej rzeczywistości oderwana, nie rozumie jej i nie wie po co żyje, bo jak na zadupiu skończy mu się bateria we fonie, to wszystko nie ma sensu.
Ja tam wolę iść do lasu i wpaść do błota niż udawać CR7 na plejstejszyn i zrobić banalne zdjęcie żuka z kulką słabym aparatem niż automatycznie usuwać pryszcze na swoim selfiku.
Rewolucja? Może dla producentów, bo ich klienci coraz bardziej uzależnieni od skrolowania włażą pod samochody jak lemingi lub te samochody prowadzą jak kamikadze, tyle że nie z opaską na czole, a na oczach.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kuba Nowak, :-B
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
opiszon napisał/a:
fotografia obliczeniowa


Już teraz programy foto (te na komputer) korzystają z AI.
Czekam na te technologię w lustrzankach, bezlusterkowcach i kompaktach.
Zastanówcie się ilu ludzi korzysta tylko z jpg, chociaż mają zaawansowany sprzęt?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
tak mi przyszło do głowy
bo wy tu o różnych rzeczach wykorzystywaniu technologii itp itd
a mi się w końcu skojarzyło - co mnie ujęło w GR III - i wcale to nie była matryca czy inne właściwości. :-)
ostatecznie przekonało mnie kółko PASM (czy jak je tam zwać)
ciągle się zbieram aby zrobić sobie taką naszywkę okrągłą :-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
specmisiek napisał/a:
Tak. Zdecydowanie wiem co piszę...;-) Nie wiem za to czy taka uwaga świadczy dobrze o znajomości możliwości topowych Ifonów ;-) Nie tych sprzed 5 lat...
Iphone 11 pro kontra puszeczka za 200zł (jeśli nie mniej) ;-) https://www.youtube.com/watch?v=yZqUyXRvMMU
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Jarającym się bezlusterkowcami proponuje pooglądać zdjęcia z A7 róże wersje i np. bardzo drogi 24-70/2.8 GM i Pentaxa KP + HD DA 16-85, po obejrzeniu dużej ilości zdjęć mam spostrzeżenie, że zdjęcia z SONY zalatują plastikiem (nienaturalnością) a te z KP mimo, że to APS-C są naturale i dużo lepiej się prezentują. O biletach które zostają w kieszeni nie wspomnę. Patrząc na obecną politykę Pentaxa w APS-C i szkiełkami które są i mają się pojawić do tego systemu w mojej ocenie będzie to numer 1 w APS-C na rynku ze wszystkich systemów jeżeli chodzi o obrazowanie.
Ja od aparatu oczekuję głównie świetnego reszta jest mniej znacząca. I zastanawiam się czy sobie do K-5IIs nie sprawić DA 16-85
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Aby sprawić jeszcze bardziej naturalny efekt trójwymiarowości i plastyki, proponuję podłączyć jakiś obiektyw przed cyfrowy - np. FA J 18-35. Ostatnio jak z niego oglądałem zdjęcia morza, to aż śledziami waliło.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Michu napisał/a:
Aby sprawić jeszcze bardziej naturalny efekt trójwymiarowości i plastyki, proponuję podłączyć jakiś obiektyw przed cyfrowy - np. FA J 18-35. Ostatnio jak z niego oglądałem zdjęcia morza, to aż śledziami waliło.


FAJ 18-35 to akurat słaby obiektyw ;-)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
foto napisał/a:
po obejrzeniu dużej ilości zdjęć mam spostrzeżenie, że zdjęcia z SONY zalatują plastikiem (nienaturalnością) a te z KP mimo, że to APS-C są naturale i dużo lepiej się prezentują.

Z tym się zgodzę i dotyczy też lustrzanek Sony, bo Sony to Sony Nie ma na to wpływu lustro - to tylko inny układ celowniczy.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Moim zdaniem ocena jakości obrazka w dużej mierze zależy od przyzwyczajeń użytkownika. Z mojego doświadczenia wynika, że matryca w ist*DL dawała obrazy wyraźnie cieplejsze z akcentem żółci, K-r chyba lekko wpadał w czerwienie, K-30 był wyraźnie chłodniejszy, z odcieniem niebieskiego, K-70 i K-3 to jest coś pomiędzy, blisko naturalnego ideału. Oczywiście piszę o JPG-ach. Generalnie jestem przyzwyczajony do pentax'owej kolorystyki. Próbowałem się przyzwyczaić do panasonika i sony - nie dałem rady - zimne i blade. Najbliżej pentax'a chyba był olympus, ale ten za to lubi mocno wyostrzać.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Olympus podkreślał zielenie.

W sumie dyskusja trochę bez sensu bo, na razie, Ricoh mówi, że segment bezlusterkowców go nie interesuje. Chcą rozwijać lustrzanki dla zaawansowanych amatorów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach