bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
i włosy! a także ogólna jakość kolorów
https://cloud.krawczyk.it/s/KyjxScMqqetLp6F
pod linkiem pełne JPGi wraz z tym z LR
a tu wycinki:
DxO vs LR vs On1 by bbartlomiej, on Flickr

DxO vs LR vs On1 by bbartlomiej, on Flickr
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Pięknie to wygląda. Gdyby nie sprzętożerność takiego oprogramowania, już bym wymienił ver.11 . Ale i ta przy plikach K3 ledwo zipie.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
rychu, sprawdź triala, jak masz nie najgorsza kartę graficzną to bez obaw. U mnie na GTX 970 eksport tego zdjęcia w full res trwał 14s.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Poczułem się zachęcony do instalacji Triala
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Na ISO 1600 w E-M1 mk2 różnica nie jest już tak drastyczna, ale wciąż mocno zauważalna. Kolory w DxO, szczegółowość i przejścia tonalne są nieporównywalnie lepsze:
DxO PhotoLab 4 vs On1 PhotoRAW 2020.5 by bbartlomiej, on Flickr
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
bbartlomiej, NVidia Quadro FX1800M dobzie, dobzie? :mrgreen: nie znam się.
Zainstalowałem. Mam wrażenie, że szybciej wczytuje obrazy z katalogu. Podoba mi się interfejs. Nie działa u mnie wybieranie powiększenia, jest obraz z ramką ale bez suwaka. Kapitalnie działa (wreszce jest) narzędzie selektywnych zmian i klonowanie przy gumce. Zdarza się, że źle demozaikuje przy eksporcie do NikColl, zostają kolorowe kwadraty. Podoba mi się ale nie za taką cenę. Na razie jadę na Essentialu 11.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Pokazane efekty faktycznie wyglądają zachęcająco, jeśli... ktoś dużo korzysta z wysokiego ISO (czytaj, gdy inne programy wypadają przy tym ISO dużo gorzej).

Z drugiej strony liczy się też całościowy odbiór/efekt - dziś naprawdę trzeba sporo wymagać, aby koniecznie musieć takie (czyli zaprezentowane) możliwości wykorzystać. Oczywiście lepiej móc niż nie móc, ale ile osób faktycznie będzie mieć taką konieczność i to nie od święta?

rychu napisał/a:
Podoba mi się ale nie za taką cenę.

Gdzieś pisano, osobiście też pamiętam, że na ubiegłoroczny BF była znaczna obniżka na komplet od DxO i nawet mnie trochę kusiło na "promocję", ale ponieważ mam w zasadzie też ich nieco starszy komplet (z różnych lat i wersji), to się rok temu wstrzymałem (inne softy pokupowałem :-D ). Czy tym nowym i w tym roku mnie skuszą? Z uwagi na mniejszą dynamikę, zazwyczaj i tak staram się robić (o ilu już kiedyś do tego dochodzi :-? ) zdjęcia na możliwie niskim ISO, więc...
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
rychu napisał/a:
NVidia Quadro FX1800M dobzie, dobzie?
w ustawieniach możesz wybrać czy używane jest CPU czy karta graficzna, jeśli przy karcie graficznej masz "*" to znaczy, że nie jest do końca wspierana. Sam przetestuj oba ustawienia tylko polecam zaktualizować sterowniki.

Co do wymogu używania wysokiego ISO to nie mam wyboru. Micro four thirds szumi już przy średnim ISO :-)
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Rafi napisał/a:
BF była znaczna obniżka na komplet od DxO


na BF było 50% taniej. 1,5 (2,5?) roku temu była zniżka wiosenna 49%. A prawie normalnie dają 30% upustu. Szkoda że zaprzestali GiveAway 2 wersje wstecz...
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ja się zastanawiam czy po poprzednim niewypale promocji BF (na launch tak jak teraz dali 30% a zaraz po na BF 50% i się ludzie wkurzyli) na pewno dadzą te 50% na BF ;-) ale zbieram i czekam.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Wkurzyli się niesłusznie. Za nowość zawsze płaci się więcej. Zniżka na start to jest dobra wola DXO - tej mogłoby w ogóle nie być, chyba że byłby to preorder. Natomiast zniżka na BF jest "obowiązkiem" wizerunkowym - wszyscy duzi tak robią. To tak wg mnie. Podsumowując - poczekam do BF i wtedy będę wiedział czy kupię wtedy czy będę czekał aż pojawi się dobra oferta.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Wydaje się (patrz... Twoje ostatnie posty :-P o DeepPrime), że mają w końcu "argument", aby.... nie dać aż tyle :-( Niestety dla kupujących...

Pamiętam np. moje zakupy i promocje na C1Pro. Później problemy z kolorami (zero pomocy) i znaczne podniesienie cen. Jakoś nie przywiązuję się do softu - wybieram i zmieniam na bieżąco (byle nie abonament - choć abonament wyszedłby, gdybym policzył, sumarycznie dużo taniej).
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Robiłem wyliczenia cen zwykłych DxO + FilmPack + ViewPoint (bez rabatów), LR wychodzi drożej po 4 latach dopiero... Z promocjami odpowiednio wcześniej (ale np. z Flickr Pro mam 2 miesiące LR za darmo...)
RPM, no wkurzyli się trochę słusznie wg mnie - nie robi się ekskluzywnej i jednorazowej oferty promocyjnej na start, z licznikiem, sugerując, że to jedyna taka okazja i zaraz się skończy, a dosłownie za kilka dni nie daje się większej. To nie wygląda dobrze i ludzie mogli się poczuć oszukani (ten licznik głównie).
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
To też pewnie wina karty leciwej już z deczko, ale musiałem wyłączyć w opcjach OpenCl, były problemy z odświeżaniem podglądu. Jak polecił M.K w 9 i 11 miałem włączoną i działało bez monitów o błędzie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja mam problem z działaniem DxO na Ryzenie, uruchamia się i działa po instalacji, drugi raz już się nie chce uruchomić. Dotyczy to darmowych wersji chyba 9 i 10. Na starym laptopie z i5 obie te wersje działają.
Moje spostrzeżenia z prób z DxO na starym laptopie 12,5". Wywoływałem zdjęcia z Kaszubskich Grzybków na automacie i jeśli chodzi o odszumianie przy wysokich ISO było bardzo dobrze natomiast ostrość była mocno zdegradowana w porównaniu do tego co uzyskuję w LR. Podobnie w automacie nie radził sobie z kolorami, te z LR podobały mi się dużo lepiej. Możliwe, że gdybym podłączył laptop do monitora znalazłbym satysfakcjonujące ustawienia, na podglądzie z laptopa nie potrafiłem.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
plwk napisał/a:
ostrość była mocno zdegradowana


Tu akurat w przypadku par aparat - obiektyw znanych DXO są 2 sekcje gdzie można ostrość pociągnąć w górę.

Po pierwsze zwykłe Sharpening.

Ale oprócz tego coś, czego nie widziałem u konkurencji - Lens softness.

Z nazwy wnioskuję że filtr usuwa/dodaje miękkość rysowania obiektywu. Ma 3 parametry - globalny, w szczegółach i bokeh.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na laptopowej matrycy nie byłem w stanie ocenić efektów, zobaczyłem je dopiero w domu, po powrocie z urlopu.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Kolejna ciekawostka, niechcący przestawiłem z ISO-Auto na ISO 25600 ... na Micro 4/3 ... :mrgreen: Jeśli ktoś się zastanwia jak poradzi sobie LR to będzie podobnie jak na środkowym wycinku, może trochę w stronę prawego wycinka. Środkowy wycinek to HQ noise reduction w DXO4, Lewy to DeepPRIME, prawy to On1 Noise Reduction - Strong
on1-dxo by bbartlomiej, on Flickr

on1-dxo_2 by bbartlomiej, on Flickr
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
plwk, :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach