ZbyszekD  Dołączył: 10 Gru 2020
Pilot z K-r do KP
Mam nowy nabytek Pentax KP i nie wiem jak wykorzystać pilot który pozostał z pentaxa K-r, w instrukcji nic na ten temat nie ma.

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Piloty pentaksa są uniwersalne, powinien z KP pracować.
Tak na szybko przeglądam instrukcję KP i nie znajduję innego sposobu uruchamiania zewnętrznego jak przez WiFi. Jakiś użytkownik KP może coś podpowie lub wyjaśni.

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Jeśli to pilot IR, to z KP, który jest pozbawiony odbiornika, nie zadziała. Można za to użyć aplikacji w smartfonie.

kojut napisał/a:
Jeśli to pilot IR, to z KP, który jest pozbawiony odbiornika, nie zadziała

Dziękuję, domyślałem się tego, ale nie byłem pewny. Aplikację na telefon ściągnąłem. Działa bardzo fajnie. Kupiłem KP bo brakowało mi pikseli na duże formaty do wydruku. Jestem na tym forum nowy to przy okazji pozdrawiam wszystkich.

rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
Jestem na tym forum nowy to przy okazji pozdrawiam wszystkich.

Wszystkich dwóch. Też pozdrawiamy i więcej kolorowych pikseli na wydrukach życzymy.

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu napisał/a:
Wszystkich dwóch.
Ja też się melduję :mrgreen: Witaj ZbyszekD! :mrgreen:

Przy okazji, ZbyszekD, jakie formaty drukujesz i w jakim DPI? Z kolejnymi puszkami schodziłem z liczbą megapikseli (15..12..6..), a odbitka 20x30 cały czas wygląda świetnie. 24MPix z pixel-shiftem to muszą być delicje w plakatowym rozmiarze :-)

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
Witam
Potwierdzam pilot IR nie działa.
Jako pilot działa "Aplikacja na telefon przez WiFi" ewentualnie wężyk spustowy CS-205.
Nie wiem czy ten Temat Wątek "Pilot z K-r do KP" po pewnym czasie nie zniknie dlatego polecam Wątek powitalny" https://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=3202

Ryszard napisał/a:
jakie formaty drukujesz i w jakim DPI?

Witaj. drukuję A3 przy 300 DPI, drukarka to Epson L7180 którą mam u siebie , i u kolegi w formacie A2 Epson SC-P800.

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy dla Epsonów natywna rozdzielczość druku to nie 360dpi?

kwrom napisał/a:
dlatego polecam Wątek powitalny" https://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=3202

Dziękuję skorzystałem z Twojej podpowiedzi.

plwk napisał/a:
Czy dla Epsonów natywna rozdzielczość druku to nie 360dpi?

Masz racje. W Epsonach pożądaną rozdzielczością jest 360 dpi. W mojej starej drukarce Canon ip7250 to było 300. Dziękuję za zwrócenie uwagi, drukarkę Epsona mam od 3 tygodni, podobnie jak pentaxa KP.

Ryszard napisał/a:
24MPix z pixel-shiftem to muszą być delicje

Nie robiłem jeszcze zdjęć w wysokiej rozdzielczości.

Skocz do: