slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
idzi napisał/a:


[ Dodano: 2020-05-15, 07:24 ]
ptaszory zrobione zestawem K5IIs i DA 55-300 HD WR + konwerter DA 1,4 HD AW


Z podziwem obserwuję Twoje fotki i zamierzam nabyć ww. zestaw. Jednak w opisie telekonwertera, sprzedający zaznacza uwagę, że "Może nie ustawiać ostrości z systemem" przy zastosowaniu obiektywu DA 55-300 HD WR. Jak to wygląda w praktyce, czy miałeś jakieś problemy z tym zestawem ?
Będę bardzo wdzięczny za opinię i pozdrawiam.
 

majtek  Dołączył: 16 Cze 2011
ZbyszekD napisał/a:
Nigdy nie robiłem zdjęć ptaków, to poniżej to przez przypadek kiedy mewa ( poprawcie mnie jak się mylę) usiadła na murku. Podziwiam wasze fotografie z tego tematu i gratuluję wiedzy.

Obrazek


Młoda mewa siodłata w upierzeniu spoczynkowym.
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
germario,
Kosik i zieleń - fajne wspomnienie lata. U mnie na działce są kosy, ale nigdy nie wyszły mi takie ostre fotki - zestresowałeś mnie. Pochwal się przynajmniej, pod jakiego sprzęta wpadł ten kosik. Kiedyś idzi napisał, że robił między innymi zestawem DA 55-300 HD WR + TC DA1.4, ja na razie mam tylko DA 55-300 HD WR i jakoś nie mogę się wstrzelić z ostrością pomimo, że zestaw ostrzy prawidłowo.
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
fotopentax, mnie nie wyświetlają się Twoje zdjęcia z Firefoxie.
Dodatki szanujące prywatność w internecie uniemożliwiają ich wyświetlanie.
MZ, czas na zmianę hostingu i przeglądarki internetowej.
sprawdź https://imgur.com/upload
konfig przeglądarki:
https://www.privacytools.io/browsers/
Szkoda tracić użytkowników aktywnie przeglądających Twoje zdjęcia.

Kosy są najfajniejsze jak zbierają dżownice z ziemi, napakują że w dziobie się nie mieści.
Sympatyczny ptaszek.
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
slwk2020, musiałem sprawdzić, Pentax 50-135, ISO 100, f/2.8, 1/160 na 135mm
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
germario,
Dzięki. Mój DA 55-300 HD WR, to nowy nabytek i na razie robię próby przez okno, bo na dworze ponad -10 stopni, ale na wiosnę myślę, że go rozgryzę :mrgreen:
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
slwk2020, skąd ja to znam, te próby przez okno ;-)
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
germario,
Wiadomo, że DA 50-135 z * to inna klasa obiektywu, ale liczę na to, że mój uboższy krewny DA 55-300 w pewnym zakresie ogniskowej, i przy dobrze dobranych parametrach ekspozycji, potrafi mi się kiedyś odwdzięczyć, a na razie pozostaje okno ze słabym widokiem. :-P
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
slwk2020, bardzo lubię DA 55-300 i często go wyprowadzałem na spacer. Teraz cały czas jest przypięty do puszki mojej połówki, tej lepszej, a czymś trzeba zdjęcia robić :roll:
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
germario napisał/a:
a czymś trzeba zdjęcia robić :roll:

Ja właśnie też tak pomyślałem - pozdrawiam.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
slwk2020 napisał/a:
liczę na to, że mój uboższy krewny DA 55-300 w pewnym zakresie ogniskowej, i przy dobrze dobranych parametrach ekspozycji, potrafi mi się kiedyś odwdzięczyć


Jak najbardziej może się odwdzięczyć, ale z założenia trzeba ustawić przysłonę na f 8... a do tego trzeba dużo światła. Więc albo dobra pogoda, albo ziarno z matrycy ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
slwk2020 napisał/a:
na razie mam tylko DA 55-300 HD WR i jakoś nie mogę się wstrzelić z ostrością pomimo, że zestaw ostrzy prawidłowo
slwk2020 napisał/a:
to nowy nabytek i na razie robię próby przez okno
Czyżby efekt dystorsji okiennej albo aberracji przezszybowej? No chyba, że robisz te zdjęcia przez otwarte okno? ;-)
Kuba Nowak napisał/a:
Jak najbardziej może się odwdzięczyć, ale z założenia trzeba ustawić przysłonę na f 8... a do tego trzeba dużo światła. Więc albo dobra pogoda, albo ziarno z matrycy
slwk2020 ma dobrą K-Piątkę w stopce, da radę w kwestii szumu.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Ryszard,
Okna mam zamknięte i próbowałem przez szyby, bo na zewnątrz -12 stopni, więc raczej pewne, że aberracja w jakimś stopniu się pojawia i pewnie dlatego te nieostrości. Cierpliwie poczekam do wiosny - żeby tylko żona nie krzyczała, że się ptaszyska pchają przez otwarte okno ;-)
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
slwk2020, jeśli chodzi o AF takiego zestawu to zdarza mu się przelecieć skalę ale to również przypadłość samego obiektywu. Niestety w tym przedziale cenowym nic w systemie lepszego się nie znajdzie oprócz nowszej wersji z nowym silnikiem AF czyli HD DA 55-300 mm f/4.5-6.3 ED PLM WR RE . Oczywiście jak pisali koledzy powyżej traci się na ilości światła ale można ustawić ISO w automacie i po kłopocie. Nie wiem jak ta nowa wersja obiektywu współpracuje z konwerterem , niestety jest jeszcze inny problem ten nowy obiektyw prawidłowo działa z puszkami nowszymi od K5.
Poniżej zestaw o jakim piszę i zdjęcie z dziś. Klik w zdjęcie odeśle do galerii
[img][/img]
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
idzi,
Kupiłem wersję bez PLM, z uwagi na posiadany aparat i brak możliwości obsługi silnika PLM i z takim aparatem chyba na jakiś czas pozostanę, tylko właśnie rozważę zakup konwertera. Dziękuję, że się odezwałeś, a Twoje fotki, jak zwykle zachwycające. Pozdrawiam.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
idzi, piękna gąska, rewelacyjne tło. Fajnie wykorzystujesz ten obiektyw.
Mam zwykłą wersję SMC 55-300, jestem mile zaskoczony jego pracą. Również muszę pomyśleć o jakimś konwerterze na ptaszory, choć nie mam tyle cierpliwości, by się na nie zasadzać :mrgreen:
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
rychu, w zasadzie też specjalnie nie siedzę godzinami w czatowni , raczej dosłownie poluje na właściwą chwilę z podchodu lub z auta bo mogę sobie pozwolić na wjazd do lasu:)
A to z dedykacją dla ciebie :-D
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
idzi, dzięki. Piękny, gęsi kuper :-D
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
idzi, na fajnym tle złapałeś ptaka.

Sowy z lasów Pogórza Strzyżowskiego:
20210302-IMGP2843 by Mark S, on Flickr
20210302-IMGP2874 by Mark S, on Flickr
20210302-IMGP2897 by Mark S, on Flickr

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach