bodzio239  Dołączył: 10 Gru 2010
[szkło] Pentax F 50mm 1,7
Witam.
Mam okazję kupić obiektyw Pentax F 50mm 1,7 ale nie miałem z nim nigdy styczności, więc chciałbym prosić kogoś kto go użytkuje o poradę, czy nadaje się on do szybkich zdjęć seryjnych, np rajd samochodowy. Pozdrawiam
PS.
Mam body KP

rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
bodzio239, to świetne szkło z mechanicznie sterowaną przysłoną. Nie widzę przeciwwskazań do zdjęć seryjnych. Osobiście nie używam tego trybu.

AmilN  Dołączył: 25 Lut 2021
Świetny obiektyw, mam, używam, ale w moim akurat AF taki dość randomowy bym powiedział (i na K5IIs i na K3). Mi nie przeszkadza, bo używam tylko do statycznych planów, więc mam czas na wielokrotne korekty. Nie mam pojęcia czy to mój egzemplarz, czy one tak mają. Ale jeśli masz okazję kupić to kupuj, będziesz i tak zachwycony tym szkłem :)

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Nie no, skąd, nie kupuj, staroć z wiertarką do szybkiej serii to od razu sprzęgło spali :evilsmile:

Ale mógłbyś się podzielić linką do aukcji 8-)

rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Wierzyć się nie chce, że to takie rzadkie szkło. Gdy go kupowałem od Ireneusza leżało tego kilka sztuk na aukcjach.
greentrek, z pewnością da się kupić, tylko gdzie to hasło do giełdy :-/

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Eee, takie tam pisałki 8-)
Z 50-tek mam 1.4 serii K od Grzechotnika, ale w sumie nie do końca wiem po co... najczęściej używaną stałką jest 35ltd :!:
Giełda, giełda... co to takiego, jakieś warzywo :?:

;-)

Skocz do: