idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
rychu, dziękuje , tak się złożyło ,że zachodzące słońce oświetliło trzciny. Sowa piękna -jaki to obiektyw pytam bo zajrzałem na Flickr do EXIF-a i nie znalazłem
 

ZbyszekD  Dołączył: 10 Gru 2020
200mm 1/500, f 5,6 iso 280
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
światła dzisiaj jak na lekarstwo, ale nawiedziła mnie czubatka, zupełnie niepłochliwa.

 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Czujna sójka (czójka? :mrgreen: )
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
W czasie dzisiejszej, dość krótkiej przechadzki (wiało niemiłosiernie) udało mi się " ustrzelić" trznadla.
K-1 + SMC FA 300/4.5@8.0


Drugą rzeczą, którą zauważyłem były zamontowane miejsca lęgowe na słupach WN. Sądzę, że są przeznaczone dla pustułek lub innych sokołowatych.
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
 
pawel_n  Dołączył: 02 Gru 2020
HD PENTAX-DA 55-300mm. Wydaje mi się, że to kowalik.

[/url]IMGP4919e by Paweł N, on Flickr[/img]
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
ano kowalik we własnej, kowalikowej osobie :mrgreen: gratki :-B
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Łyski
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Powiesiliśmy na działce dwie budki lęgowe i obie zostały zasiedlone. Zaczaiłam się na lokatorów ale nic z tego nie wyszło. Dopiero później, gdy byłam w bardzo znacznej odległości jeden się zjawił. To duży crop ale może da się rozpoznać. To sikorka?

 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
Bogatka
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
akagi66 bardzo dziękuję. Już Wypatrzyłam miejsca gdzie usiądę ze statywem i może coś lepszego uda mi się pokazać.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie mam jak tego pokazać. Dwa piętra wyżej, na parapecie przy małym pokoju grzywacze uwiły sobie gniazdo. Obserwowałem je w trakcie budowy gdy siadały u mnie na parapecie z gałązką, rozglądały się, czy nikt nie podgląda i leciały do góry.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Wiele lat temu, u nas na balkonie, pod sufitem, w szczelinie między płytami, uwiły gniazdo wróble. Dziś byłoby to ciekawe do obserwacji ale wtedy mieliśmy dwa koty, które dostawały szału. Baliśmy się, że któryś rozbije się o szybę. Odczekaliśmy aż ptaki odchowają pisklęta i szparę zamurowaliśmy. Nie dało się na dłuższą metę. Jednej kotce broda się trzęsła z emocji na widok sublokatorów.

A nam się tak spodobało zapraszanie ptaków do sąsiedztwa, że wypatrzyliśmy trzy drzewa za płotem w gminnym lesie i jeszcze tam powiesimy budki. Z działki będę miała dogodne miejsca do fotografowania.

Sąsiad zza płotu na pniu ściętego drzewa zamocował platformę i umieścił zalążek gniazda. Nie może się wnuków doczekać i myślał, że w ten sposób ściągnie bociana i wnuki też się pojawią. Dotychczas nie doczekał ani bociana ani wnuków. :-D
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
1.

2.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
M.K, zupełnie jakbyś je (sierpówki vel synogarlice tureckie i grzywacza) sfotografował z mojego okna. :-D
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Apropos budek . W zeszłym roku na działce powiesiłem 5 sztuk . Na chwilę obecną trzy mam zasiedlone . 1) szpak -jeszcze wysiaduje 2) muchołówka żałobna - wysiaduje 3) kowalik - już karmią młode :-D . Sezon dopiero się rozkręca bo na północy jeszcze przedwiośnie .
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
powalos, dokładnie z miejsca pracy je złapałem.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kot72, pamiętaj tylko aby jesienią wyczyścić te budki, bo następnego roku może się w nich nic nie osiedlić jeżeli pozostaną w nich stare gniazda.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
powalos, szpak sprząta sam . Po sezonie glancuje i jeszcze zanosi do środka zieloną , akacjową gałązkę . Co do reszty zerknę jesienią . Na razie nie zbliżam się co by nie denerwować lokatorów .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach