Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
M.K, po co linkujesz ? Żeby taki Burak trzepał kasiorkę ?
rysiekll, fajnie że jesteś zadowolony . Nadal uważam że do ptaków optymalna lornetka to 10x42 . Zwłaszcza do drobnicy . Do kaczek i łabędzi szkoda inwestować prawie 2K zł . Wystarczy trochę bułki i podpłyną na wyciągnięcie ręki ;-) Ta Kowa dobra do turystyki . Dość lekka i duże pole widzenia .
Ja ostatnio kupiłem na działkę używaną Deltę Forest II 8x42 . Tak żeby sobie leżała na miejscu cały sezon a w razie włamu strata niewielka . Generalnie polecam . Ostrością w centrum wcale nie ustępuje mojemu Viperowi HD .

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Bułka podobno nie robi ptactwu dobrze - to nie jest ich naturalny pokarm.
Poza tym pytanie, czy chcesz sobie zobaczyć łabędzia albo kaczkę po prostu, czy też chcesz zobaczyć co robi łabędź czy kaczka, kiedy nie zajmuje się interakcją z ludźmi.

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Kot72, wyluzuj, nie szufladkujmy ludzi. Link był w temacie i mieścił się w zapytaniu. Więc po co nerwy? Lepiej się uśmiechnijmy do siebie. :)

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Szlag mnie trafiał, ale tak. :lol:

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
powalos, :-B
Lubię jego recenzje, bo tam są teksty rodem z rejsu.

rysiekll, jak oceniasz ostrość na brzegu obrazu . Pole ta lornetka ma duże ale w opiniach piszą że obszar ostrości nie imponuje . Jesteś w stanie np. odczytać drobne napisy umieszczone na brzegu pola ?

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Kot72, z odległości od 3 do 4 metrów patrzyłem na kopertę z dużej firmy z napisami drobnym drukiem. Litery zaczynają być słabo czytelne/nieczytelne na krańcu widzialnego pola. Ale muszę zaznaczyć, że w to miejsce oko MUSI zawędrować z mocnym rozmysłem i nie jest to wygodne (odczucie osobiste).

Co jeszcze jest fajnego w tej lornetce, to minimalna odległość ostrzenia wynosząca około 140cm... można podglądać robale, oczywiście te większe :mrgreen:

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Nie obiecuję, ale pomyślałem, że jutro może uda mi się to ubrać w jakiś obraz...

rysiekll, O.K. dzięki za informację . Zerknij jeszcze na tą boczną ostrość w nieskończoności . Napisz na jakim obszarze procentowo masz tzw żyletkę . Teraz większość dachówek ma minimalne ostrzenie poniżej 2 metrów . Nie licząc typowych bazarówek . A jak jest w nocy ? Księżyc oglądałeś ? Piszą coś o ukośnych odblaskach oraz o odblaskach przy punktowych źródłach światła . Np. od latarni . Potwierdzasz ? Kontrast pod światło nie spada ?

Skocz do: