potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
We wtorek wszedłem na Pilsko. Po drodze hale Malorka, Jodłowcowa, Górowa. Fajne skały Górowe, rozpadliny. I burza działająca nad Beskidem Śląskim. A na halach sporo kwiecia:








Ręce spieczone na raka :mrgreen:
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
W górach sauna.

 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Dziś było strasznie w betonie. 35 stopni mi auto pokazało, ja dawno nie pamiętam takiej temperatury. Czyżby to Słowacja?
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Dla Kytutr, prosił na Chabówce o wrzucenie górskich zdjęć (urlopowałem się tuż obok i w niedzielę dotarłem aby poznając się pożegnać z częścią z Was.
Upalne Gorce:


Pojechaliśmy córce pokazać Tatry. Wjazd jak człowiek kolejką ;-) a potem, pokaz Tatr, najpiękniejszym szlakiem:


Było ciężko dla małych nóg:

Więcej na blogu

Aaa. A w Beskidzie Żywieckim jesień w środku lata:




I jeszcze spotkanie, to crop:


plus kloca niedźwiedzia :mrgreen:
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
potraff, fajna seria. Skąd te zdjęcia z Beskidu Żywieckiego? Jestem w pobliżu i zastanawiam się gdzie iść. Na Babią, czy gdzieś niżej, skąd też są fajne widoki. Pogoda niepewna się zrobiła, więc na Babią Górę może mi się nie udać wejść w ciągu trzech najbliższych dni...
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Marek, to zdjęcia z hali pod Muńcołem koło Ujsoł.
Fajne widokowe miejsca w B. Żywieckim (według starego podziału) to na pewno rejon Rysianka-Boracza (kilka hal widokowych) i ciut dalej Romanka, choć tu spod niej, bo na Romance fajny las ale bez widoków sam szczyt.
Niżej na południe to super widoki rejon Wielkiej Rycerzowej ( Muńcoł leży w grzbiecie opadającym od Rycerzowej).
Oraz rejon Wielkiej Raczy. To tak w skrócie.
Bliżej BG Polica. Hala Krupowa (nie rejon schroniska bo schronisko o tej nazwie leży dalej). I super rejon, choć nie tak wysoki Orawskiego pasma, które też leży w BŻ.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
potraff, dzięki! :-B Mam nadzieję, że pogoda pozwoli mi na wykorzystanie Twoich rad.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Marek, czekam na super kadry! :-) powodzenia
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
potraff, dzięki! Jednak wszedłem dzisiaj na Kapryśnicę. :-D A poza tym trochę podziałałem w rejonie Ochodzitej. Fajne warunki ostatnio są. Jak tylko wrócę, to coś pokażę. :-)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Mówisz Ochodzita? ;-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
potraff, ładny zachód. Kiedy wybierałem się w zachodnią część naszych Karpat, to zastanawiałem się jak ja się odnajdę w tych mocno ucywilizowanych górach, jakże odmiennych od "moich" Bieszczad czy Beskidu Niskiego. Okazało się, że odnajduję się i nawet mi się tutaj podoba. 🙂
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Marku, gdy chodzę po Śląskim, znajduje miejsca, gdzie jeszcze cywilizacja nie zdobyła wszystkiego, jestem tym zdziwiony. Śląski Beskid mi się zawsze najbardziej zurbanizowanymi górami wydaje. Idąc potem w Beskid Żywiecki (rejony na zachód od Babiej), czuję większą dzikość. Beskid Mały co wyjście odkrywam na nowo, jak potrafi dać w kość na krótkim, ale ostrym podejściu. Jaki jest zalesiony (w przeciwieństwie do odrastającego Śląskiego, oraz ciętego na potęgę Żywieckiego). Makowski, to jednak niskie góry, z masą przysiółków bardzo wysoko położonymi, z drogami asfaltowymi.
Ale jak pojadę w Niski, czy też w Bieszczady...to dopiero tam czuć ten ogrom gór....

Tymczasem, miałem pojechać do dziecka na wieś, jednak u żony w pracy, jedna osoba ma wynik dodatni, więc odpuściliśmy wyjazd i by niedzieli nie spędzić w betonie, namówiłem żonę na Mały Beskid. (a dziś żona się rano mazała, na wszelki wypadek, ma minusa).


Poszukałem jaskiń w Zamczysku i Czarnych Działach. Znalazłem min Dziurę pod Bukiem:
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Może nie tak ładne jak powyżej ale lubię to miejsce . Polana Izerska

 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Uwielbiam! Choć byłem raz, to mnie Izery zauroczyły!
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
potraff, teraz sporo ludzi choć nie tak dużo jak w okolicach Karpacza , Tak jakby wszystko co na lewo od Szrenicy w stronę Jakuszyc i Świeradowa jest mniej oblegane. Jakuszyce i polana Izerska rowerami stoi . Tak czy siak warto przyjechać a naleśniki w Chatce Górzystów wciąż niezmiennie wyśmienite :-D
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
...
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Sierpniowy wypad w Tatry. Właściwie pod Tatry.
Cichowiański Potok

Małe Ciche z drogi na Tarasówkę

Tatry Bielskie Hawrań i Płaczliwa Skała z okolic Żdiaru

Gliczarów z drogi na Tarasówkę
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Podejście do perseidów na Czerwonej Górze. Nagła i nieprzewidywana burza zgoniła nas na dół w środku nocy ;)



 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
A ja wczoraj zaliczyłem najszybszy wycof w górach.


Wycof - kilka słów na blogu.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
potraff napisał/a:
Wycof - kilka słów na blogu.
Przeczytałem. Po zdjęciach widać, że jest czego żałować, ale z drugiej strony zdrowie i samopoczucie ważniejsze.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach