piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Microsd vs PC
Witam

Mam microsd a na nim filmy. Chciałbym szybko zgrać je na laptopa. Mam do tego czytnik usb na sd i kartę SD przejściówkę na microsd- działa.
Ale działa baaaardzo wolno(23MB/s). Zastanawiam się w jaki sposób mogę jeszcze zgrać szybko to na laptopa. Kartę mam Samsung EVO Plus 256GB więc to nie ona jest wąskim gardłem. Dodam jeszcze że lapek nie ma czytnika SD.
Ktoś coś podpowie?

radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
może szybszy czytnik z usb 3.0 . Przejściówka jak mi się wydaje nie ma znaczenia bo to tylko połączenie elektrycznie zmieniające fizyczną wielkość karty. Rolę gra karta, czytnik i to do czego jest podłączony w laptopie.

A może pomoże podłączenie pod inne gniazdo usb tego co masz ?

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli cokolwiek w zestawie do kopiowania jest USB 2, szybciej nie będzie. Jaka jest teoretyczna szybkość odczytu z tej microSD?

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
plwk napisał/a:
Jeśli cokolwiek w zestawie do kopiowania jest USB 2, szybciej nie będzie. Jaka jest teoretyczna szybkość odczytu z tej microSD?

Pojemność
256 GB
Klasa prędkości
Class 10 (C10)
U3
Prędkość odczytu (maksymalna)
100 MB/s
Prędkość zapisu (maksymalna)
90 MB/s
Prędkość zapisu (minimalna)
30 MB/s

Ogólnie to kolega wyżej ma racje - sam zacząłem się zastanawiać... i właśnie kupuję
Kingston MobileLite Plus USB 3.1 SDHC/SDXC UHS-II Card Reader
Ma Interfejs USB 3.2

Sprawdziłem też laptopa co on ma.. i w sumie nie ma USB 3.0 tylko 3.2 gen. 1 :-D , więc w sumie aby wykorzystać szybkość tych złącz potrzebuje właśnie tamtego czytnika co wyżej napisałem. I z tego co kolega napisał i sam się przed chwilą dowiedziałem, że adapter nie wpływa na prędkość przesyłu więc moje adaptery samsunga też są ok. Właśnie mam do przeniesienia 75GB i można oszaleć.

Dzięki wszystkim za odpowiedź. :-B :-B :-B

Skocz do: