apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Q-rczę, może tak być! :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
foto napisał/a:
Patenty na bezlusterkowca. Czyżby jednak maił się pojawić

https://pentaxrumors.com/

W sumie mówili, że nie będzie Pentaksa bezlusterkowego, ale nic nie mówili o Ricohu :mrgreen: Może strategia na Pentax = DSLR, Ricoh = rozwój serii GR albo nowa seria z wymiennymi obiektywami i konkurencja dla Fuji? Mogłoby być ciekawie 8-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rivelv napisał/a:
a może to do "Q"

Za duża wysokość pola obrazowego.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Słychać, że nowy DFA 24-70 jest w fazie testów, może i zaskoczą z jakimś bezlustrem ;-)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Nie chcę was martwić, ale tu jest wszędzie napisane o „mirrorless lens” a nie o lens for „mirrorless camera”. Teleobiektywy robi się czasem lustrzane, a ten po prostu taki nie będzie ;)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Samp napisał/a:
Nie chcę was martwić, ale tu jest wszędzie napisane o „mirrorless lens” a nie o lens for „mirrorless camera”. Teleobiektywy robi się czasem lustrzane, a ten po prostu taki nie będzie ;)

W zasadzie masz rację, z jednym wyjątkiem:

Cytat
Ostatni przykład, który tym razem mnie najbardziej interesował. Ogniskowa to 3-krotny zoom optyczny od 100 mm do 300 mm, a otwarta wartość F to F2,8-4, która jest stosunkowo jasna. Tylne ogniskowanie ma zaledwie 18 mm i jest wyraźnie zaprojektowane do aparatów bezlusterkowych. Oczywiście nie dotyczy to montaży PENTAX K. A wśród obiektywów bezlusterkowych, które pojawiły się w ostatnim czasie, jest tylko jeden obiektyw o takich parametrach. Pierwszą rzeczą, z którą się skojarzyłem, było mocowanie Leica L „ APO-VARIO-ELMARIT-SL 90-280mm f/2.8-4 ” z następującą konfiguracją obiektywów [...] Jest za wcześnie, aby powiedzieć „made by Ricoh” tylko z powodu tego podobieństwa. Jeśli spróbujesz zaprojektować 100-300mm F2.8-4, może to wyglądać tak.

Pozostałe faktycznie raczej pod DSLR. No i trzeba pamiętać, że to tylko zgłoszenia patentowe (a moje cytowanie tylko google translate z krzaczorów na nasze :D )
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
A może zwyczajnie, korzystając z zasobów Pentaksa chcą wejść na rynek 'kundli' dla bezlusterkowców? W ciągu kilku ostatnich lat parę firm jakoś się tam wepchnęło, korzystając zapewne z faktu, ze konstrukcje systemowe drogie a rynek wtórny ubogi jeszcze... Możemy zatem mieć obiektywy Ricoh (albo pod jakąś inną marką) dla L albo Sony, albo Fuji, ale niekoniecznie 'ricohowy' bezlusterkowiec...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Apas napisał/a:
A może zwyczajnie, korzystając z zasobów Pentaksa chcą wejść na rynek 'kundli' dla bezlusterkowców?

A jeszcze insza ewentualność to zlecenie (albo też może tylko zaprojektowanie?) produkcji obiektywu od jakiejś innej firmy ;) Obaczymy.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
sołtys napisał/a:
Apas napisał/a:
A może zwyczajnie, korzystając z zasobów Pentaksa chcą wejść na rynek 'kundli' dla bezlusterkowców?

A jeszcze insza ewentualność to zlecenie (albo też może tylko zaprojektowanie?) produkcji obiektywu od jakiejś innej firmy ;) Obaczymy.

Tak, też o tym pomyślałem... W japońskim źródle dywagują, że jeden 70-300 i 150 - 600 są opatentowane także w wersji 'policzonej' dla SLR, oba ze stabilizacją w szkle... O ile wiem na naszej 'roadmapie' coś w okolicach 70-300 jest zapowiedziane, o dłuższym nie ma wzmianki, ale może po zakończeniu produkcji DA 560 coś w rodzaju Sigmy 150-600 w systemie by się przydało. W końcu K-3 III jest promowane jako sprzęt do przyrody, więc coś długiego i ze stabilizacją optyczną (pomaga autofokusowi jednak) miałoby jakiś sens... Kwestia współpracy takiej stabilizacji z IBIS da się chyba rozwiązać programowo... Znając Pentaxa za jakieś 10 lat się dowiemy :evilsmile:
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Ponoć będą kalendarze "Pentaxa" ;-)
https://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=54505


Drodzy admini, podwieście może wątek, to poprawi się ruch i osoby z listy dodruku też się załapią. A mam w tym swój interes.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Ricoh zapowiada na 1 kwietnia tego roku grube żarty:
Cytat
Ricoh Imaging Co., Ltd. (Prezes: Noboru Akahane) odnowi system produkcji i sprzedaży w Japonii dla branży aparatów cyfrowych 1 kwietnia 2022 roku. Zbudujemy nową strukturę biznesową, która wzmocni dwie wartości marki PENTAX i GR, łączy się bezpośrednio z klientami, wykorzystując w pełni „cyfrowe” metody, a dodatkowo wyostrza i pogłębia atrakcyjność obu marek poprzez produkcję „warsztatową”


Cytat
Wzmocnienie sklepu Ricoh Imaging Store (strona sprzedaży bezpośredniej WE) W miarę
wzrastania wartości marek PENTAX i GR będziemy poszerzać rolę sklepu i wykorzystywać go jako miejsce do dwukierunkowej komunikacji z klientami.


Cytat
Otworzymy sklepy PENTAX i GR na głównych platformach -ehandlowych w Internecie. W ten sposób zwiększymy liczbę punktów kontaktu z naszymi klientami oraz poszerzymy ich możliwości zakupowe i możliwości komunikacji.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
fuen , gdzie się pojawiła taka informacja, chciałbym usłyszeć o GR z matrycą MF, taki sprzęt mnie interesuje
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Ale czy pan Akahane Noboru wie, że 1 kwietnia jest dniem dowcipu tylko w Polandii :?: 8-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Niezłe, czyli niedawne rozważania na temat Pentaxa podążającego drogą Leiki mogą się zmaterializować :-)

Customowe K-70. O tym marzę.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
A skonczy się na tym że szpej będzie dostępny tylko na oficjalnej stronie za cenę sugerowaną i wycofają z lokalnych dystrybutorów ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
opiszon napisał/a:
tylko na oficjalnej stronie
Liczę na polski alias: www.warzywniakzpentaksami.com
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Mam blisko chaty punkt o nazwie
Warzywni"OK"

Obawiam się że to musiałby być www.warzywnieokzpentaksami.com żeby była tradycja strzelania w stopy
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Workshop-like manufacturing - czyli produkcja uruchamiana tylko na zamowinie klienta.

Będzie "lepiej" niż Leica ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach