FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Pożegnanie z Pentaxem :(
Kiedyś to musiało nastąpić, już wiele lat wcześniej ale "ulubioność" marki i produktów ciągle nie pozwalała. Niestety, jestem zawodowym fotografem, rozszerzam działalność o filmowanie i koniecznością jest przesiadka na bezlusterkowy system. Wybór padł na Nikona, głównie ze względu na posiadanie 810tki (ta sama matryca co w K-1 więc troszkę pentaxowego wspomnienia zostanie:)) z lampą i 3 stałkami.
Szkoda że Pentax nie wchodzi w bezlusterkowce pełnoklatkowe, mógłby wtedy mieć ofertę dla zawodowców, na to że zrobią lustrzankę chociaż bardziej reporterską przestałem już dawno liczyć. Ma swoją niszę w której robi świetne aparaty i chwała mu za to.
Wobec tego pozbywam się całego systemu. Chciałbym żeby ten proces przebiegł miło, sprzęt trafił w odpowiednie ręce, kupujący mieli komfortowe zakupy. Gdzie teraz najlepiej wystawić sprzęt? Tu jest chyba najlepsze miejsce ale nie ma już giełdy. Jest na facebooku, czy jeszcze jest jakieś inne miejsce? (poza olx i allegro oczywiście)

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Bardzo dobra decyzja. :-B

wiekszy  Dołączył: 24 Lip 2013
NIe znam zasad forum (bardzo rzadko zaglądam) ale chętnie zobaczyłbym co jest na sprzedaż - bez względu na to gdzie wystawisz.

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na forum nie handlujemy.

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Na fejsie jest jakaś grupa sprzedażowa - zupełnie nie związana z forum.

A forum ma jakąś zewnętrzną giełdę?

RPM  Dołączył: 28 Lip 2010

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
FraZa napisał/a:
nie

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
FraZa napisał/a:

Ostatni raz taką widziałem na ostatnim PPD. Pod wiatą ale jednak na zewnątrz.

wiekszy napisał/a:
NIe znam zasad forum (bardzo rzadko zaglądam) ale chętnie zobaczyłbym co jest na sprzedaż - bez względu na to gdzie wystawisz.

wystawiłem wszystko na jedną z dwóch grup na fb podanych przez RPM

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Też będę się rozstawał z częścią sprzętu

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Cóż - sądząc po częstotliwości, z jaką wiele niegdyś bardzo aktywnych nicków NIE pojawia się na Forum - reaktywacja Giełdy może być jedynym sposobem na ożywienie tego miejsca... Co piszę bez sarkazmu i z niejakim żalem...

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Apas napisał/a:
reaktywacja Giełdy może być jedynym sposobem na ożywienie tego miejsca
Jeśli ożywieniem nazywasz ruch na serwerach, to tak :roll:

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Jak sprzedawałem sprzęt JSS, to większość poszła przez portale aukcyjne. Na Fb był mały odzew - jednak ludzie wolą odrobinę bezpieczeństwa, co mnie nie dziwi. Patrząc na ilość ogłoszeń na Nikoniarzach vs. reszta platform sprzedażowych, to jest to jakiś promil wszystkich ofert.

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
FraZa napisał/a:
Gdzie teraz najlepiej wystawić sprzęt? Tu jest chyba najlepsze miejsce ale nie ma już giełdy. Jest na facebooku, czy jeszcze jest jakieś inne miejsce? (poza olx i allegro oczywiście)

Wystawiałem na FB i Alledrogolokalnie ;-)
Tak mniej więcej 1/4 gratów poszła dosyć szybko poprzez FB, reszta musiała swoje odczekać i poszła na Allegro. Do zakupu niektórych trzeba było zachęcić znaczącą obniżką, ale cóż - mi może być szkoda ale żeby leżało i się kurzyło też bez sensu.
Taka obserwacja - z jednej strony ludziki narzekają, że mało szkieł i rynek wtórny ubogi, a z drugiej jak coś ciekawego wystawisz, to najlepiej jakbyś jeszcze zszedł z pół ceny to się jaśniepan jeden czy drugi z łaską zastanowi :lol: Dlatego warto cierpliwie czekać aż pojawi się ktoś konkretny.

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
modrzew napisał/a:
Alledrogolokalnie ;-)
Mają wyższe prowizje od sprzedaży niż zwykle alledrogo, przynajmniej przy obiektywach Pentaxa ;-)

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Jak się wystawia jako zwykłe ogłoszenie, to koszty to okrągłe zero ;-)

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
modrzew napisał/a:
FraZa napisał/a:
Gdzie teraz najlepiej wystawić sprzęt? Tu jest chyba najlepsze miejsce ale nie ma już giełdy. Jest na facebooku, czy jeszcze jest jakieś inne miejsce? (poza olx i allegro oczywiście)

Wystawiałem na FB i Alledrogolokalnie ;-)
Tak mniej więcej 1/4 gratów poszła dosyć szybko poprzez FB, reszta musiała swoje odczekać i poszła na Allegro. Do zakupu niektórych trzeba było zachęcić znaczącą obniżką, ale cóż - mi może być szkoda ale żeby leżało i się kurzyło też bez sensu.
Taka obserwacja - z jednej strony ludziki narzekają, że mało szkieł i rynek wtórny ubogi, a z drugiej jak coś ciekawego wystawisz, to najlepiej jakbyś jeszcze zszedł z pół ceny to się jaśniepan jeden czy drugi z łaską zastanowi :lol: Dlatego warto cierpliwie czekać aż pojawi się ktoś konkretny.

Że rynek wtórny w naszym systemie ubogi - to fakt.
Że szkieł mało - też.
Że się wystawia coś ciekawego - no to zależy, co kto uważa za ciekawe, bo jeśli wystawiasz coś, co potencjalnie zainteresowani mają, to ciekawe to dla nich nie jest...
'najlepiej jakbyś jeszcze zszedł z pół ceny to się jaśniepan jeden czy drugi z łaską zastanowi ' - z punktu widzenia kupującego zachowanie w pełni zrozumiałe i jak najbardziej racjonalne.
'Dlatego warto cierpliwie czekać aż pojawi się ktoś konkretny.' - kupujący, którzy od Ciebie nie kupili, myśleli DOKŁADNIE tak samo :evilsmile:
NIniejszym ponownie udowodniono, że punkt widzenia mocno zależy od punktu siedzenia!
(Dla jasności - nie byłem jednym z potencjalnych kupujących)

Skocz do: