M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Enzo, po ile był z50?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K napisał/a:
Przy niskich czasach przed zrobieniem zdjęcia obraz na chwilę zanika. Ale po wykonaniu zdjęcia nie mam żadnych lagów niezależnie od czasu migawki.

Chyba o to zniknięcie obrazu Ryśkowi chodziło. Ale może doprecyzuje.

M.K napisał/a:
po ile był z50?

O ile dobrze pamiętam, to po 3800 zł - body z obiektywem. Samo body można było kupić za 2800 zł, a gdzieś indziej widziałem tańszą ofertę.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Enzo napisał/a:
M.K napisał/a:
Przy niskich czasach przed zrobieniem zdjęcia obraz na chwilę zanika. Ale po wykonaniu zdjęcia nie mam żadnych lagów niezależnie od czasu migawki.
Chyba o to zniknięcie obrazu Ryśkowi chodziło. Ale może doprecyzuje.
Jak znowu go będę miał w łapkach, a będę miał niedługo...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Enzo, o i mam karę. Nie wchodzę na forum to nie wiem nic. Choć po prawdzie chyba bym nie chciał z50. Bardziej fc. Też jednak boli brak stabilizacji matrycy. Pojawił się z9. I to jest pierwszy aparat tej klasy, który mnie kusi. Wcześniej miałem generalnie brak pociągu do klasy najwyższej, ale wraz z pojawianiem się z9 to mi przeszło. Kruca bomba! To nie w moim stylu.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
rysiekll, na spokojnie go obadaj. Generalnie w bezlustrach fajna jest możliwość konfiguracji pod swoje potrzeby. Dotyczy to także Canona, który ma tak skopaną guzikologię i sterowanie w wersji RP, że można sobie ręce połamać przy ustawianiu podstawowych parametrów. Ale na początek polecam albo instrukcję obsługi, albo filmy na Youtubie.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Sprawdziłem i te wcześniejsze zanikanie obrazu zaczyna być widoczne od 1/6. 1/8 - widać, ale nie przeszkadza. 1/10 nie występuje.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
M.K napisał/a:
Też jednak boli brak stabilizacji matrycy. Pojawił się z9. I to jest pierwszy aparat tej klasy, który mnie kusi
Wiecie udzielam się tutaj bo mnie boli parę (góra 2) rzeczy w KP i zerkam w stronę bezlusterkowców. Fotografia jednak w moim wydaniu to tylko pasja i dopóki nie wycisnę z KP ostatnich soków to zupełnie racjonalnie porzuciłem wszystkie myśli o zmianach. Co nie znaczy, że nic we mnie nie kiełkuje. Ślinię się do Nikona Z 6II :mrgreen:
Enzo napisał/a:
rysiekll, na spokojnie go obadaj
Znajomy przywiezie go niedługo to usiądziemy we dwóch i w nim pogmeramy. On go kupił dla filmowania...
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
rysiekll, ja bym się nie pakował w Nikona. Ta firma padnie w przeciągu kilku lat. Nawet Pentax będzie trwał dłużej. Canon nieco jeszcze trochę pociągnie. Prawdziwy potencjał jest w tfu, Sony. A dlatego, że aparaty są coraz lepsze i mają Playstation. A jak ktoś ma Playstation to niestety rządzi. Młode pokolenia nie mają pojęcia co to Nikon.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
św. Nikon z Radoneża?
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
White, tak jak mi Canon nie leżał kiedy kupowałem Samsunga gx-1s, tak teraz zupełnie nie leży mi Sony, bardziej zerkałbym na Fuji. A że padnie Nikon? Te Z-tki w nowych wersjach są bardzo chwalone i pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Do tego ilość szkieł Z rośnie dość szybko a i ponoć Sigma przygotowuje już się z produkcją na ten bagnet. Nikon to jednak nie nasz Pentax.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
rysiekll napisał/a:
Fuji

Fujifilm GFX 50S II :-B :-B :-B :-B
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
White napisał/a:
nie mają pojęcia co to Nikon

Nikoś? Ten gangster?
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
sołtys napisał/a:
Fujifilm GFX 50S II :-B :-B :-B
No to pojechałeś po bandzie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
sołtys napisał/a:
Fujifilm GFX 50S

Kuzyn do mnie dziś dzwonił, że wacha się między nim a Z6II. Jak kupi Fujika, to się pośmiejemy.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
White napisał/a:
rysiekll, ja bym się nie pakował w Nikona. Ta firma padnie w przeciągu kilku lat. Nawet Pentax będzie trwał dłużej. Canon nieco jeszcze trochę pociągnie. Prawdziwy potencjał jest w tfu, Sony. A dlatego, że aparaty są coraz lepsze i mają Playstation. A jak ktoś ma Playstation to niestety rządzi. Młode pokolenia nie mają pojęcia co to Nikon.


Hyba nie jest tak źle z tego co widać w linku poniżej

https://beafoto.pl/pl/blog/Sprawozdanie-finansowe-firmy-Nikon-3Q-2020-rewelacyjne-wyniki-i-jeszcze-lepsze-prognozy/121

Kupiłem niedawno Z6II, niebawem odniosę się jak wypada z K-1, dziś powiem tylko tyle, bardzo fajny aparat ale ...
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Czy do Nikona Z50 są jakieś jasne zoom’y?
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
foto napisał/a:
Kupiłem niedawno Z6II, niebawem odniosę się jak wypada z K-1
I gdzie to podsumowanie? :-P

P.S. Mam na wypożyczeniu Z6ii z Z24-70, ja będę "porównywać" do KP...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Idę po popcorn
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
M.K napisał/a:
Idę po popcorn
Liczysz na jakąś "akcję" :?: 8-) :mrgreen:
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Oczywiście! :)
Powiedz złe słowo, a nożyce się tak jakby otworzą...
Już przygotowałem snopek słomy na Twoją egzekucję.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach