Radulako  Dołączył: 01 Gru 2018
Takie małe lecz bardzo ważne OT. Jeśli masz śliczną ,,skalę,, to zawsze kusi aby odświeżyć. Ale trzeba bardzo uważać bo się łatwo zmywa i zostaje blade wspomnienie :-( .

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
zipzip napisał/a:
no chyba, że to test zmajstrowane na jakimś laminacie z ścieżkami.

Montaż pajeczynkowy. Można dodać parę nitek.

Radulako napisał/a:
Jeśli masz śliczną ,,skalę,, to zawsze kusi aby odświeżyć. Ale trzeba bardzo uważać bo się łatwo zmywa i zostaje blade wspomnienie :-( .

Mam. Śliczna. Nie trzeba nic odświeżać.

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
zipzip, teoretycznie tak, ale wtedy musi zdobyć dwie żaróweczki na 3.5V. A ścieżki na laminacie też da się przeciąć i połączyć kabelkami wg własnego uznania. ;-) :-)

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Pisząc o łączeniu szeregowym, miałem na myśli obniżenie prądu, które przez taki układ popłynie. Z pewnością byłoby "ciemniej", być może nawet trochę za ciemno, ale za to dłużej.
M.K napisał/a:
Wkręciłem rowerowe 6v/2,4.

Ponieważ "palą" się żarówki 6V to dwie 3,5V połączone szeregowo mają zaledwie 1V "zapasu".

Ale co tam, skoro nowe żarówki już jadą, zostaje życzyć długiego i ładnego świecenia.

Pozdrowienia Krzysztof

zipzip, dzięki wielkie.

Tak to się skończyło. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
M.K, czyli zastosowałeś te typowe "radiowe" 6,3V 0,3A ?

Tak. Wszystko dobrze się skończyło. :)

Ale ładne.
Ja niestety jako dzieciak byłem na tyle głupi, że rozebrałem na części dokładnie takie radio: http://1.bp.blogspot.com/...00/DSCN5022.JPG
szkoda

Generalnie większość tych starych radioodbiorników poszła na złom. Ale ból rozumiem. Takie jak pokazałeś ma mój dobry znajomy. On ma dwa różne. Niesamowite jest to, że już wtedy Niemcy mieli UKF taki jak obecnie. I to radio łapie czysto wszystkie stacje, a nawet więcej niż powinno. Generalnie dźwiękowo stoi na bardzo wysokim poziomie. Niejeden, który nie słyszał jak graja takie cudenka zdziwilby się.

Na tym radiu słuchałem głównie radia Luxembourg do czasu, aż w domu pojawiło się przenośne radio tranzystorowe na którym dalej słuchałem Luxembourg. To chyba wtedy los domowego lampowca został przesądzony. Co do UKF całkiem niezły artykuł tutaj - https://radiopolska.pl/historia/polska-radiofonia/pierwsza-siatka-ukf-i-kolos-w-konstantynowie-1953-1974

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
zipzip, popraw link (kropka na końcu)

Skocz do: