M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Na OLX są nowe nie otwierane pełne za 120 za dwie sztuki.

soyer76  Dołączył: 22 Lis 2014
Przy wymianie butli trzeba uważać jeśli ma się nową (z długą 10-letnią homologacją) na jaką wymieniają. Mi się zdarzyło ,że nóweczkę zamienili mi na taką, której koniec żywota miał nastąpić w 2023 i potem nie chcieli jej wymieniać na takie z odleglejszą datą końca homologacji. I tę butlę muszę już niestety tylko nabijać a nie wymieniać a ponieważ kupiłem drugą, nówkę, a korzystam z tego samego punktu z gazami to też ją tylko nabijam aby nie sobie wcisnąć starej.
Druga sprawa to to, że fabryczny kit (saturator + nabój) zawiera nabój z zaworem jednokierunkowym (nie można nabijać). Więc do pierwszej wymiany należy doliczyć koszt wymiany zaworu na dwukieronkowy (ok 50zł). Zapasowy nabój kupiony osobno zawierał już zawór dwukierunkowy.
Trzecia to do mojego Sodastream Spirit nie pasują szklane butelki na wodę od nowszych modeli. I to jest dla mnie duży problem bo nie mogę znaleźć póki co zamienników a szklane preferuję.
Jeżeli w Waszej okolicy nie ma punktu z gazami technicznymi to można zapytać w punkcie obsługi/przeglądów gaśnic. Też mogą mieć CO2 i nabijać naboje.

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
soyer76, piszesz o nowym systemie QuickConnect czy starym na gwint?

soyer76  Dołączył: 22 Lis 2014
Zbynio napisał/a:
soyer76, piszesz o nowym systemie QuickConnect czy starym na gwint?

Stary na gwint.

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Zbynio napisał/a:
Wychodzi, że funkcjonalnością.

Prawdę mówiąc to po za wyglądem nie widzę żadnych różnic między poszczególnymi modelami ale może źle patrzę.

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
soyer76 napisał/a:
Przy wymianie butli trzeba uważać jeśli ma się nową (z długą 10-letnią homologacją) na jaką wymieniają.

Dlatego ja zamierzam korzystać z usługi nabijania do tej samej butli. Wysyłkowo niestety. Opisuję butlę nickiem z Allegro i tą samą odsyłają napełnioną.

soyer76 napisał/a:
Druga sprawa to to, że fabryczny kit (saturator + nabój) zawiera nabój z zaworem jednokierunkowym (nie można nabijać).

No niekoniecznie. Są zestawy ze wspomnianą wcześniej butlą Quick Connect, którą jak już się dowiedziałem można nabić bez wymiany zaworu.

soyer76 napisał/a:
Jeżeli w Waszej okolicy nie ma punktu z gazami technicznymi to można zapytać w punkcie obsługi/przeglądów gaśnic. Też mogą mieć CO2 i nabijać naboje.

Należy jedynie zwrócić uwagę na to by nie był to CO2 techniczny lecz homologowany do celów spożywczych :-)

radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
u mnie od początku nabijają tą z zestawu. Druga butla też sygnowana przez soda stream i też bez podmiany zaworu.
Model urządzenia najprostszy, z butlami na gwint.

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
U mnie to samo, przy pierwszej wymianie odłożyłem swoją pustą butlę do stosownego koszyka i pan z obsługi nie przyglądał się jej nawet przez sekundę.

Łukasz.  Dołączył: 12 Kwi 2012
Zdano napisał/a:
Zbynio napisał/a:
Wychodzi, że funkcjonalnością.

Prawdę mówiąc to po za wyglądem nie widzę żadnych różnic między poszczególnymi modelami ale może źle patrzę.

nie wiem jakie są różnice w funkcjonalności, budowie itp., ale wiem że swój niebieski nabój wymieniam w punkcie za 15zł a za nowszy różowy musiałbym tam płacić 2 razy więcej.

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Z praktyki - używam już ze 4 lata, tak więc w sumie powinienem wymienić butelki ;) Napisy jużsię oczywiście dawno starły :mrgreen:

Dokupiłem 3 małe cylindry. Wymieniam na miejscu w firmie od gazów technicznych - można się bawić wysyłkowo, ale u mnie cena wymiany to 20 zł/szt. Jak zużyję ostatnią butelkę to jadę i wymieniam od ręki. Mogę sobie poprzebierać w butelkach jakie mają, zazwyczaj biorę losowo i nie ma problemu z datą legalizacji. Nie sprawdzają jej teżprzy odbieraniu :)
Zresztą gdyby coś było nie tak, to "Panie, toż u Was biorę cały czas, taką daliście ;)".

Uważam, że przy kosztach wymiany zabawa z przetoczką nie ma sensu. Zestaw 4 butelek wystarcza mi na ponad pół roku, czyli 6 l butla wystarczy na... oj długo - za długo żeby trzymać gaz do celów spożywczych :lol:
Lepiej częściej wymienić mniejsze :)

pz

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kupiliśmy saturator w październiku. Do tego dokupiłem 2 dodatkowe zbiorniki na gaz. Wymieniam wysyłkowo, ślę 3 naboje z darmowym Smartem, koszt jakieś 50 zł za 3 butle.
Dla mnie rewelacja. Do tego dokupiłem syropy napojów z pewnego koncernu i mogę mieć szklankę napoju jak potrzebuję a nie butelkę.
No i wnoszenie zgrzewek wody na 3 piętro odpadło. Nawet nie wiedziałem jakie to było uciążliwe.
Polecam!

Skocz do: