adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
 
adi24-78 napisał/a:
I już wszystko wiadomo

I jest pięknie. Chyba nigdy do tej pory amator nie dostał do ręki lepszego narzędzia do zabawy.
Zastanawia mnie tylko data wyjścia sprzedaży do ludu. Nie pomylili roku? To nie po pentaxowemu ogłaszać początkiem miesiąca, a sprzedawać pod koniec w tej samej dekadzie :mrgreen:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu, oj rychu :evilsmile:
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Przecież wszystkie podzespoły mają już z k-70 🙂
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nie , ekran tylny jest nowy ;-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Bez zmiany mechanizmu domykania przysłony ten aparacik budzi moje równie wysokie zaufanie, co samochody z silnikiem 1.2 PureTech.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Mechanizm się zapewne nie zmienił, ale w Ameryce piszą, że jeszcze w czasach K-70 poprawiono komponenty.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Paffcio napisał/a:
Bez zmiany mechanizmu domykania przysłony ten aparacik budzi moje równie wysokie zaufanie, co samochody z silnikiem 1.2 PureTech.


Zaufanie , zaufaniem a mój K-70 właśnie przekroczył 44650 fotek na liczniku...

Także nie w każdym przypadku jest z tym tak źle , jednak brak większych zmian to kolejny strzał w kolano Pentaxa ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Pentax podpiera się egzoszkieletem, można strzelać :-P
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
A jest zmiana koloru w peak focus? Chociaż to mogli wprowadzić bo biały kolor w niektórych scenach jest słabo widoczny... ;-)
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Jest nowa road Mapa obiektywów pentaxa
https://www.optyczne.pl/1...ami_Pentax.html
i niestety nic nowego się nie pojawiło i tak już jest od pond roku tylko co chwilkę jakiś ginie z tej mapy tym razem aż 3 obiektywy
- smc Pentax-DA 14mm f/2.8 ED [IF]
- smc Pentax-DA★ 200mm f/2.8 ED [IF] SDM
- smc Pentax-DA★ 60-250mm f/4 ED [IF] SDM
ciekawe kiedy pokażą te dwa co tam istnieją i ciekawe czy jakieś nowe zapowiedzi się kiedyś pojawią
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Może pojawią się wersje HD + DC?
A DA 14/2.8 chyba od dawna nie produkują, nie był zbyt udany, pewnie właśnie sprzedali ostatnią sztukę ;-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Kuba Nowak napisał/a:
DA 14/2.8 chyba od dawna nie produkują, nie był zbyt udany

Miałem przez chwilę zapiętego, kilka testowych strzałów i już wiedziałem że go nie chcę :roll:
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
14 mm chyba słabo zachęca do fotografowania.
Miałem taką ogniskową i chętnie puściłem dalej.
 

action01  Dołączył: 22 Maj 2008
A ja się ostatnio z 14stką polubiłem.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ciekaw jestem, ile osób na tym forum fotografuje Pentaxem. Jeżeli ma ktoś ochotę niech napisze wstawiając liczbę i nick. Ja zaczynam.

1. Foto
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
1. Foto
2. MCsubi
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
3. Ryszard
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
foto napisał/a:
Ciekaw jestem, ile osób na tym forum fotografuje Pentaxem. Jeżeli ma ktoś ochotę niech napisze wstawiając liczbę i nick.

Fotografuje Pentaxem czy ma Pentaxa?
Mam wiele aparatów (z różnych systemów), w tym mam analogowego Pentaxa, którym jednak nie fotografuję. Już prawie nie sięgam po analogi, a jak już po nie sięgnę to po analogowy średni format (Hasel).
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
4. Krzyc

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach