Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
potraff napisał/a:
Czy na czas wgrywania też trzeba będzie nie oddychać, żeby się wgrało z taśmy, jak w c64? :mrgreen:


Jak na 7 kasecie będzie "reading error" to trzeba głowicę przeczyścić wacikiem umoczonym w spirytusie i cały proces wgrywania rozpoczynać od nowa ;-)

Trzeba nauczyć się dbać o sprzęt a nie byle szybko i tanio?

Ps. na 125 lecie marki będziesz mógł kupić limitowaną wersję pojemników na kasety z firmware z grawerem "Pentax 125 years of history" ;-)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
A potem nadejdzie coś na miarę Amigi :mrgreen: i dyskietki...
ach kiedyś to było...i będzie ;-)
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Zlitujcie się wreszcie.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Cytat
Przyszłość systemu Pentax
Świetlana, jak nic. Zamówiłem 6 filmów do ME-Super ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ryszard napisał/a:
Zamówiłem 6 filmów do ME-Super
Ja za 4 mógłbym kupić "nowego" ME Super ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Lepiej sprawdź ceny ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
A ja w niedzielę skończyłem rolkę 2021-2022 :mrgreen:
Przy okazji w szuflandii zostła odkryta rolka 120 do wołania :shock:
Sprzedaje jeszcze ktoś wywoływacze?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rychu napisał/a:
Sprzedaje jeszcze ktoś wywoływacze?

Oczywiście.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
potraff napisał/a:
A potem nadejdzie coś na miarę Amigi :mrgreen: i dyskietki...
ach kiedyś to było...i będzie ;-)

... tuning przez analogowy montaż taśm. :mrgreen:
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
rychu napisał/a:
Sprzedaje jeszcze ktoś wywoływacze?

Nawet gdy przestaną je sprzedawać to ... nie będzie problemu, bo można je zrobić samemu. To kilka składników, receptury można znaleźć. ZAWSZE sam je naważam, a takie 250 metolu cz.d.a. wystarczy mi i znajomym do końca świata ;)
Może jestem w tym śmielszy niż inni, bo z wykształcenia jestem chemikiem. Ale zrobienie samemu wywoływacza to naprawdę nic trudnego. Choć niezbyt sie kalkuluje, bo opakowania danego składnika są ciut duże jak na indywidualne potrzeby. Ale czasami można dorwać na Allegro, że ktoś sprzedaje w małych ilościach fenidon, metol czy hydrochinon.
Gorzej z filmami i papierem. Szczególnie z filmami, bo tego samemu się nie zrobi. Papier niby można, choć nie wiem czy Tetenal sprzedaje jeszcze emulsje.
Dla mnie fotografia analogowa to już bardziej techniki szlachetne (ale nadal robię troszeczkę 6x6 na filmach Ilforda, potem to skanuję). Techniki szlachetne są ciekawsze. Mokry kolodion, guma. Izohelia już tylko na komputerach, to się nie liczy :)
Nie robię na negatywach barwnych, nigdy mi sie nie podobał nieciekawy kolor jaki się z nich otrzymywało. Dziś taki dziwny kolor dodaje analogowego sznytu, ale mi w genach została pewna awersja do analogowych negatywów barwnych.
Pomijając cyfrę to najwięcej w życiu zrobiłem na materiałach o których nikt nie mówi, czyli na slajdach (6x7 - Mamiya RZ), ale to po prostu zdjęcia dla klientów, reklama, były one skanowane. Wywołałem przez kilkanaście lat tysiące rolek slajdów (w procesorze Jobo). Ale do slajdów dziś nie tęsknię.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
 

wdudi  Dołączył: 15 Kwi 2009
Ta oliwka - miodzio,
nie wie ktoś jak przemalować K5-tkę? :-D
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
adi24-78, jeżeli będzie do tego 150-450 w oliwce w cenie Sigmy C, biorę od ręki.
To tylko gadżet dla żółtych. Jeżeli idzie się taką drogą to wypada zaproponować całą kolekcje produktów. Kto zdrowy dobiera kolor body do paska PD? Ludzie :roll:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Przetłumaczyłem sobie na szybko w Paintcie no i wychodzi na to, że temu Ricohu jednak rośnie ...
Cytat
Działalność w zakresie aparatów fotograficznych firmy była rentowna przez 3 kolejne kwartały


https://pentaxrumors.com/2023/02/07/ricohs-q3-financial-results-are-out-the-camera-business-has-been-profitable-for-3-consecutive-quarters/
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Nie wiem sam, czy śmiać się, czy płakać, czy rozumieć to jako specyfikę rynku japońskiego.
Ricoh wypuszcza na rynek limitowane (100 sztuk) wydanie bagnetu K:
https://www.optyczne.pl/1...u_Pentax_K.html
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Srogie piguły biorą w Ricohu, ale to od lat.

Można mówić, że to przecież drobiazg ale jednak ktoś musiał to zaprojektować, wdrożyć, wyprodukować na linii, czyli zużyto cenne roboczogodziny na to zamiast na coś innego. To może martwić.

 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
:mrgreen:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
opiszon napisał/a:
zużyto cenne roboczogodziny na to zamiast na coś innego
Ale to J-Limited zrobił, nie Ricoh. Tamci chyba nie projektują teleobiektywów, więc mieli czas? Mnie się podoba, fajne to. I ma stare logo AOCo, smakówa :->

p.s. Swoją drogą, nigdy dotąd nie było tak łatwo robić limitowanych rzeczy. Standardowy bagnet, podwykonawca wykonuje inne/nowe pokrycie, laser/cnc graweruje bajery i zrobione. Wysiłek projektowy minimalny. Wdrożenie "warsztatowe" setki sztuk - bez problemu, a przecież pójście w tę stronę zapowiedział Ricoh. Mnie to się spina.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
J limited to przecież linia fancy produktów Pentaxa a nie osobna firma, czy nie?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Brabus i AMG to osobne firmy, czy odnóżki Mercedesa? I co za różnica?

Nie wiem dokładnie, kim dokładnie jest ten Limitowany Jurek, ale wygląda na osobną organizację - a nie tylko markę Ricoha. To znalazłem na pentaxforums przy okazji premiery KP JL:
Cytat
Rather than being a model designed and developed by Ricoh itself, the KP J Limited is the result of an extensive collaboration between passionate Pentax fans at Ricoh, Miroku Techno Wood Company, Citizen Watch Company, and professional photographer Kazutoshi Yoshimura.

Read more at: https://www.pentaxforums....l#ixzz7tCHEMF1v

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach