andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Spadają akcje Nikona
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
:-> :-) Bardzo dobra wiadomość ! :-B :evilsmile: :lol: pojechali z D5000 to mają teraz lipę :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
SiekaSS napisał/a:
Bardzo dobra wiadomość ! :-B :evilsmile: :lol:

tak, cieszmy się, jasne :evil:

bo za to sprzedaż Pentaxa wciąż spada :evilsmile: wyniki HOYA za I kwartał 2009
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Cytat
W dziedzinie lustrzanek Niko tak jak przezd 20 laty dalje stara sie wcisnac za wiecej cos co konkurencja robila juz rok wczesniej w tanszym sprzecie. W kazsdej klasie lustrzanek Nikon jest albo sakramencko przestarzaly albo 50% drozszy od konkurencji. Jedzie na opinii sprzed 25 lat kiedy szklo Nikora bylo szklem. Teraz szkla Nikona to przebrandowane Sigmy - choc chyba musze przeprosic sigme - bo robia juz lepsze szkla niz Nikon (w swojej klasie cenowej oczywiscie).

A wy narzekacie na Pentaksa ;-)

[ Dodano: 2009-08-12, 14:14 ]
opiszon napisał/a:
bo za to sprzedaż Pentaxa wciąż spada :evilsmile: wyniki HOYA za I kwartał 2009

opiszon, gdzie ty wyczytałeś, że Pentaksa spada?
Cytat
"Net sales decreased compared to the same period last year," said Hiroshi Hamada, chief operating officer of HOYA.
"However we see a sign of turnaround in many business units such as optical glass and PENTAX camera compared to the preceding quarter."

Czyli właśnie, że sprzedaż Hoya spada, ale Pentax odwraca tą tendencję :-D
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
SiekaSS napisał/a:
Bardzo dobra wiadomość !
Coraz dziwniej tutaj jest.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jarek Dabrowski napisał/a:
Coraz dziwniej tutaj jest.

nom, sam się zdziwiłem

nie można już normalnie sobie żyć z tym Pentaxem, tylko trzeba nienawidzić wszystkiego co inne :?:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
bo za to sprzedaż Pentaxa wciąż spada

W tym linku, który wskazałeś są wyniki całej korporacji Hoya a nie działu foto.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
plwk, ale też w tym linku który podałem jest link do strony Hoya na której jest zamieszczony cały dokument z zestawieniem finansowym HOYA

możemy tam przeczytać m.in.
Cytat
In the fiscal year under review, sales fell significantly in the second half of the year due to
the slowdown in demand for digital cameras and lower product prices. Currency exchange
rates had a major impact on overseas sales, which account for a large proportion of total
sales, resulting in a significant decrease in revenue. The digital camera division performed
poorly, resulting in both lower sales and an operating loss for the division.
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
andrusz napisał/a:
W kazsdej klasie lustrzanek Nikon jest albo sakramencko przestarzaly albo 50% drozszy od konkurencji.


Coś w tym jest. Jak kupowałem aparat to d60 był sporo droższy od k-m i reszty, ale ani troche lepszy.
Z drugiej strony jeśli tylko taki jest efekt wpadki z d5k to firma ma sie naprawde nieźle.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
W dziedzinie lustrzanek Niko tak jak przezd 20 laty dalje stara sie wcisnac za wiecej cos co konkurencja robila juz rok wczesniej w tanszym sprzecie. W kazsdej klasie lustrzanek Nikon jest albo sakramencko przestarzaly albo 50% drozszy od konkurencji. Jedzie na opinii sprzed 25 lat kiedy szklo Nikora bylo szklem. Teraz szkla Nikona to przebrandowane Sigmy - choc chyba musze przeprosic sigme - bo robia juz lepsze szkla niz Nikon (w swojej klasie cenowej oczywiscie).


O mamo, co za stek bzdur :mrgreen: :mrgreen:
 
jungli
[Usunięty]
Cytat
O mamo, co za stek bzdur


Stek? to w JuEseJu daja takie i tam lubieja, ja tam wole schaba, mniam mniam...

hej

Faktycznie firmy wypuszczaja coraz wieksze badziewie, malpy dla malp....
dlatego, to co dobre, stare ciagle w cenie np taki 5D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jungli napisał/a:
Faktycznie firmy wypuszczaja coraz wieksze badziewie, malpy dla malp....


A malpy to i tak inna inszosc, ja myslalem o luszczankach...
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
opiszon napisał/a:
SiekaSS napisał/a:
Bardzo dobra wiadomość ! :-B :evilsmile: :lol:

tak, cieszmy się, jasne :evil:


tja, aż z ciekawości poszedłem sprawdzić czy moja puszka dalej zdjęcia robi :D Robi, jutro idę znowu w plener, tym razem z "ciężarówką"... Liczę na dobre światło i kadry, czego i Wam życzę :)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
ulro ja zacytowałem jednego z komentujących i raczej jako "humor z zeszytów" - nie traktuj tego zbyt poważnie ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
alkos, przeczytaj sobie całą wypowiedź, z której andrusz zacytował tylko fragment. To są dopiero urojenia chorego umysłu. :mrgreen:
Ja się uśmiałem jak norka. W sam raz na poprawienie humoru. :evilsmile:
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
text jest propagandowy i kierowany do bezmyślnych blondynek ,ponieważ wystarczy się przyjrzeć notowaniom nikona oraz innym spółkom na przykład na googlach ( http://www.google.com/finance?q=OTC:NINOY ) i od ostatniego krachu nikon wzrósł o około 100% . A na giełdzie jak wszędzie , rządzą trendy :D
 
jungli
[Usunięty]
alkos napisał/a:
A malpy to i tak inna inszosc, ja myslalem o luszczankach...


Gdybys dodal emotke to ok, natomiast poruszylem problem, w ktorym lustrzanki staja sie malpkami dla malp... coraz bardziej zautomatuzowane wykrywacze usmiechu krecace filmy programowo-tematycznie poprawniejsze od ustawien z reki. To mnie martwi.

hej
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Wszystko dąży do tego, że lustra APS-C staną się małpkami z upchanymi po brzegi ficzerami. Na dodatek na siłę zmniejsza się ich rozmiar. Jak to tak obserwuję to segment foto poleciał w dół o 1 stopień, jeśli chodzi docelowego klienta. Jeśli wiecie co mam na myśli.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Już Kopernik zauważył (i nawet rozprawę napisał), że gorszy pieniądz wypiera lepszy.
A czego się spodziewałeś? Klient nasz pan. Jak klient chce by aparat "robił za kamerę" to robi. Jak klient chce, żeby aparat miał funkcje, to aparat ma. Robił klient mydelniczką na podglądzie rzeczywistym, teraz chce lustrzankę z podglądem rzeczywistym. Ilu jest amatorów zaawansowanych, prawie zawodowców? Niech sobie kupią sprzęt profesjonalny, a cała reszta niech się nakręca telefonami z 5 megami, mydelniczkami 14-15 mega i lustrzankami z LV i 50 programami tematycznymi.... To daje zysk i nakręca koniunkturę.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
opiszon napisał/a:
nie można już normalnie sobie żyć z tym Pentaxem, tylko trzeba nienawidzić wszystkiego co inne
do tej pory to iinni mowili na nas, ze jestemy inni :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach