alyssum.montanum  Dołączył: 26 Gru 2010
Canon 5d3
Witajcie,

oto kolejny tytan nadchodzi:

http://www.bhphotovideo.c...D_Mark_III.html

Wygląda na to że tym razem to firma na N prowadzi w wyścigu na megapiksele.
Ale tak na serio, to 3500 usd to nie jest jakaś szczególnie zawrotna kwota. Więc teraz pojawia się "odwieczne pytanie" Canon czy Nikon.

Pozdrawiam!
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
Na razie sa zapisy. Nowa kamera miala miec swoja premiere 3 marca. Kilku moich kolegow czeka na nastepce 5dm2, byc moze wyjdzie jeszcze jedna kamera z wieksza matryca. Zawolanie o wyscigu miedzy Nikonem a Canonem jest o tyle istotne, ze dojdzie kilka swietnych watkow sprzetowych dla ludzi, ktorzy zamiast robic zdjecia spedzaja czas na pisaniu za i przeciw. Praktyka sprowadza sie do tego, ze poza naprawde malymi wyjatkami nikt nie bedzie sie pozbywal nagle 5-6 obiektywow wazacych tysiace dolarow jednej firmy aby poczynic inwestycje idace w tysiace dolarow po to aby przerzucic sie na konkurencje. Moze w przypadku duzych firm, ktore zatrudniaja n fotografow wykonujac wszystkiego rodzaju uslugi a przede wszystkim na potrzeby reklamy - bedzie miala sens wymiana starego na nowe i posiadanie rownolegle 2 systemow. W zasadzie tego rodzaju firmy najczesciej zatrudniaja ludzi z wlasnym sprzetem, nie budujac magazynu. Wyscigu nie bedzie chyba, ze inspirowanego przez obydwie firmy wywlacznie po to aby grzac odwieczny temat na rynku. Ilosc pikseli i wielkosc matrycy dla ekwiwalentu 35mm to i tak BS, ktory wylatuje z tematu gdy sie do dyskusji wstawi w miare nowczesna kamere z 6x4.5 nie mowiac o wiekszych klatkach
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
W europie 3500 jewro rubli -a to już jest znacznie więcej niż(teoretycznie) za d800(o ile sprawdzą się ploty o cenie tego ostatniego)
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
praktyczna różnica między 22 mpix a 36 mpix to przede wszystkim wielkość pliku - nie wiem czy prawdą są plotki o ogromnych RAWach z D800? Słyszałem coś o ponad 70mb/plik... to się przekładac może na masakryczne wydłużenie obróbki na kompie ergo tektonicznym zwiekszeniu wymagań wobec sprzętu... liniowo w rozdzielczości różnica jest niewielka - rozdzielczość dłuższego boku 6144 vs 5760...
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
Różnica w cenie ponad 2-krotna w stosunku do poprzedniej wersji :shock: ;
ciekawe jaki jest koszt wyprodukowania takiego aparatu, pewnie nie więcej jak 500 $
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
Koszt wyprodukowania sprzętu to chyba najpilniej strzeżona tajemnica...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
trumil9 napisał/a:
Ilosc pikseli i wielkosc matrycy dla ekwiwalentu 35mm to i tak BS, ktory wylatuje z tematu gdy sie do dyskusji wstawi w miare nowczesna kamere z 6x4.5 nie mowiac o wiekszych klatkach


Myslisz ze 36mpix bez filtra AA nie da rady? :mrgreen:

wyrwiflak napisał/a:
Słyszałem coś o ponad 70mb/plik...


75mb w 14bitach i braku kompresji.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
ciekawe jaki jest koszt wyprodukowania takiego aparatu, pewnie nie więcej jak 500 $
Pewnie tak, ale inżynierowie to za friko przez parę lat pracowali, tak ?
Nawet nie macie pojęcia, jakie sumy idą na badania, prototypy itp.
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
argawen napisał/a:
Nawet nie macie pojęcia, jakie sumy idą na badania, prototypy itp.


Właśnie to wszystko przechodzi ludzkie pojęcie... :-P
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Pavlvs napisał/a:
Różnica w cenie ponad 2-krotna w stosunku do poprzedniej wersji :shock: ;
ciekawe jaki jest koszt wyprodukowania takiego aparatu, pewnie nie więcej jak 500 $
W końcu odrzutowiec prezesa nie lata na wodę :)
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
wiadomo, że na czymś muszą sobie odbić koszty badań i wdrażania technologii do produkcji ;-)
alyssum.montanum napisał/a:
Ale tak na serio, to 3500 usd to nie jest jakaś szczególnie zawrotna kwota.
3500 U.S. dollars = 10 860.863 Polish złoty (stan na 02.03.2012) + vat ? fakt to malutko jest - kupuję go jutro :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006

(c) Andrzej Mleczko
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, :mrgreen:

Zobaczcie jakie zacietrzewienie kanonierów i nikoniarzy w komentarzach na optycznych, pod informacją o pojawieniu się nowej piątki od Canona. Ten pozamiatał, tamten króluje. Aż strach pomyśleć, że to piszą tzw. profesjonaliści. ;-)

Ja tam cieszę się ze swojej piątki... ka-piątki. :-D
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
mający szkła C kupią 5D MKIII, posiadający szkła N kubią D800 - profesjonalista to nie onanista sprzętowy
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wiem, cena wygląda jakby chcieli wypłukać resztki II z magazynów i sklepów. A potem zrobi się normalniej. Mi tam generalnie świeci nowa canonowska piątka, nie po to kupiłem pentaxową żeby się podniecać innym body:P
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
Czy w naszych Pentax'ach też występują takie dziwne wyrazy w menu ?
Pytam bo nie wiem; używam starego K100D Super a tam napisy bez tłumaczenia.



Może następną razą zmienią :-P
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
arQ napisał/a:
http://cweb.canon.jp/came...ples/index.html

Tak patrzę sobie na te zdjęcia z zorzą, na iso6400 i iso800 i myślę sobie... taki nowy super hiper aparat, z pierdyliardem iso w zanadrzu, a te zdjęcie wyglądają jakby były zmasakrowane chyba przez kompresję. A pozostałe już nie aż tak. To wniosek jest taki, że nie radzi on sobie chyba za dobrze z robieniem zdjęć w nocy.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Faktycznie wyglądają co najwyżej przeciętnie. Zwłaszcza to zrobione na ISO 6400. Rozpaćkane góry lodowe. No i tragicznie są te zdjęcia wyostrzone. Zobaczcie na te czarne obwódki wokół gwiazd i na krawędziach wzgórz oraz gór lodowych.

Jestem ciekawy jakie osiągi będzie miała ta matryca w testach dxomark.
 

diablo1  Dołączył: 08 Kwi 2009
Prawie dwa razy droższy od MKII-straszne!!!
http://www.jessops.com/on...84404/Show.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach