Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Żaba, jasne ;-) :-B
 

venice  Dołączył: 05 Mar 2008
Marcinicus napisał/a:

venice, dyskutujemy o tym teście już od kilku stron :-D

Jeśli sample są wiarygodne szkło będzie dla fotografii tym czym Kopernik dla astronomii ;-)


Ano widzę właśnie. Nie zauważyłem wcześniej - obiło się za małym echem, żadnej dyskusji, więc po szybkim przeleceniu wątku stwierdziłem, że może być to dla Was nowość.

W każdym razie szkło ciekawe, Nikkor 1.4 AIS jest o wiele droższy a nie widać żeby był specjalnie lepszy o samcośtam.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jako że Samyang wydaje 85/1.4 którego w pentaksie brakuje, postanowiłem ukroić kawałek tortu i dla siebie i zaprezentować prototyp nowej 135'tki o świetle około 2.5 (światło jak i cena jeszcze nie ustalone ale zapewniam zniżki dla forumowiczów) LINK. :-P
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
ostrość to nie wszystko. To jak szkło przenosi kolory, kontrasty jest w takim szkle ważne.
Nie wiem od czego to zależy - może od jakości szkła czy powłok - ale niektóre obiektywy dają przyjemniejszy dla oka, bardziej naturalny obraz, inne dają obraz bardziej syntetyczny, nieładny. Nie mówię tu o rozmyciu tła - tylko o kolorach, przejściach między kolorami.
Przekonałem się na własnej skórze jaka była różnica między kitem pentaxa a *16-50.
Teraz mam powtórkę z rozrywki - najpierw nikkor 18-70 a później nikkor 17-55.

pozdrawiam
gilby
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
venice napisał/a:
W każdym razie szkło ciekawe, Nikkor 1.4 AIS jest o wiele droższy a nie widać żeby był specjalnie lepszy o samcośtam.
Jeśli chodzi o zachowanie pod światło, to nikkor miażdży samyanga niczym Godzilla wieżowce Tokyo :-)
 
jungli
[Usunięty]
Dostalem wlasnie samyanga, niestety z S3 nie mam pomiaru swiatla to samo z Kodakiem, na domiar zlego znajomy sklep nie ma Nikora 1.4 na stanie, troche to potrwa ale w tym tygodniu mam nadzieje to zalatwic.

Sam obiektyw musze powiedziec budzi respekt, jest pancerny, solidnie wykonany, jestem zaskoczony na +, jedynie oslona przeciwsloneczna lekko cienka, pudlo ladne, zestaw niezly i z tego co widze po fotkach bedzie mniam mniam, pozniej cos wrzuce.

hej
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
jungli gratuluję i czekam co napiszesz.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
... i pokażesz.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
plwk żeby tylko nie pokazał tego co Cześ ma w awatarze :-P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
jungli napisał/a:
jedynie oslona przeciwsloneczna lekko cienka
Plastik?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Pentagram napisał/a:
Plastik?

no było o tym przecież w recenzjach, że osłona plastikowa jest
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
może i było, musiałem przeoczyć.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Żaba napisał/a:
plwk żeby tylko nie pokazał tego co Cześ ma w awatarze :-P
a tutaj się z kolegą nie zgodzę, takich zdjęć testowych jeszcze nie było, myślę, że byłyby bardzo fajne i ciekawe, jedynie ciężko byłoby się skupić na ocenie technicznej obiektywu ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Eldred nie wywołuj wilka z lasu. Kiedyś na CF była gigantyczna awantura bo ktoś pokazał zdjęcie bardzo, że tak powiem dogłebne, rzeczonej cześci ciała, ale sie działo..
Wolałbym aby nic takiego się u nasz nie zdarzyło :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Żaba, i pokazał to jako test obiektywu na różnych przysłonach? :shock: :shock:
To by było szalone dopiero :roll:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przypominam, że jungli kupił obiektyw portretowy a nie, za przeproszeniem, do dupy.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
plwk, a to się okaże jak pokaże sample :roll:

[ Dodano: 2009-02-16, 13:51 ]
BTW. Jungli, podepnij to szkiełko pod Ds'a jeśli go jeszcze masz, bagnet nikona pasuje na tyle że da się Pentaksami zrobić zdjęcie a i potwierdzenie ostrości jest (w kazdym razie jak ja przez raynoyanga mam to musi być)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
:mrgreen: Sugerujecie, że Samyang ma bagnet D? ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Pentagram napisał/a:
bagnet D
to Daewoo też robi lustrzanki? :shock: :shock:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Wcale bym się nie zdziwił, oni robią wszystko. Nawet broń.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach