jungli
[Usunięty]
TTomek,

Nie no ok, fajnie, ze P idzie z duchem czasu, nie mozna byc starym wapniakiem w koncu, jednak na szczescie jakbym mial, to bym nie uzywal, mam taki gupi nawyk jak cos do wszystkiego to... nie wiem jaka to sprawa ale cos szarpawszy ten filmik aby plynnosc klatkowa to czymalo pentaxisko...

hej
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Jestem w filmie, jestem w filmie , jestem w filmie :lol:
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
jungli, szarpany przez YouTube... Jak chcesz to wrzucę oryginał na serwer to zobaczysz że nie ma szarpania oprócz mojego sieroctwa przy ustawianiu ostrości :-P
 
jungli
[Usunięty]
TTomek,

Wierze, wierze:)

hej
 
endzioendzi
[Usunięty]
Blesso napisał/a:

było dwóch przedstawicieli Apollo( nie będę wymieniał z nazwiska). Były łatwe i trudne pytania wiec tak :

- zmiana dystrybutora nie jest przewidziana i Apollo -jest jedynym dystrybutorem P.


No to pozamiatane. Cała nadzieja w słowie "jest". A co jest przewidziane to zobaczymy.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Kurcze, fajny ten filmik, muszę się jutro na pokazie dorwać do Kasieńki z 50/1.4 :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Bruinen napisał/a:
muszę się jutro na pokazie dorwać do Kasieńki z 50/1.4


To modelka ma mieć na imię Katarzyna? Jakaś znajoma?
 

Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
Co nieco o spotkaniu.
Dało się wygospodarować nieco czasu więc 11 nie stanowiła problemu. Miło było poznać paru kolegów z forum, ale najmilej dorwać k-7.
Jest przyjemnie leżący w dłoni, nie za mały, nie za duży. Migawka jest szybka, choć właściwej byłoby stwierdzić że za.p.rdala aż miło:)
W natłoku wrażeń nie zdążyłem zauważyć że format zdjęć ustawiono na PEF, co skutkuje tym, że Picasa otwiera je z rozjechanym balansem i dziwnymi kolorami) a PhElements 6 w ogóle odmawia ptwarcia.
Zdjęcia otwarłem więc silkypix, za radami powyzej, następnie tylko skonwertowałem do jpg, bez żadnych suwaków, bo się na silku nie znam
To do rzeczy:



k-7//sigma 50mm 1.4 // 1/60s //przys1.4//iso 100


k-7//sigma 24-70 2.8//1/125s//przys 2.8//iso 400//70mm

K-7 szybciutko łapał ostrość, ale jak przyszło do przejrzenia zdjęć to okazało się że niewiele jest wystarczająco ostrych. Po części to wina obiektywów na pełnej dziurze, po części słabego światła po części atmosfery (tyyyle obiektywów i aparatów i robiących zdjęcia), no ale spodziewałbym się ich więcej.

Na zewnątrz postanowiłem wypróbować k-7 i sigmę 100-300 na dostępnych w okolicy ptaszydłach


k-7//sigma 100-300 4.0//1/8000s//przys 4.0//iso 800//300mm

i próbka wyższego iso

k-7//sigma 100-300 4.0//1/1600s//przys 4.0//iso 1600//300mm

Generalnie, to jak po k-7 wziąłem w ręce k10, to tak jakbym schwycił starą skrzynię z gilotyną w środku jako migawką. No i ten bajerancki żyroskop, który odwraca obraz na LCD przy obrocie aparatu... Zgrabny, szybki, cichy. Na pewno gigantyczny krok do przodu od kadyszki.
Zobaczymy, ile Rinaldo da rabatu...;)
Dzięki organizatorom za możliwość wypróbowania aparatów i obiektywów
 

Napinator  Dołączył: 02 Wrz 2007
http://www.youtube.com/watch?v=SnYMtfdwHyE
nie wiem czy było. K-7 w Chorzowie
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
jorge.martinez napisał/a:
To modelka ma mieć na imię Katarzyna? Jakaś znajoma?

Albo ja wypiłem za mało, albo Ty za dużo :-P Ka-Siódemka - w skrócie Kasieńka :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Bruinen napisał/a:
Albo ja wypiłem za mało, albo Ty za dużo :-P Ka-Siódemka - w skrócie Kasieńka :-P


Jeszcze nie piłem. Ale się napiję, może mi złagodzi alergię na tego typu "zdrabnianie".
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Napinator, było ;-)

[ Dodano: 2009-07-09, 20:30 ]
jorge.martinez, zdecydowanie złagodzi ;-)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Bruinen napisał/a:
Napinator, było
Sam operator to podlinkował wcześniej :-P
 

Napinator  Dołączył: 02 Wrz 2007
Mówcie sobie co chcecie, ale z taką modelką to ja bym kilka godzin w tym studiu chciał spędzić :)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Napinator napisał/a:
Mówcie sobie co chcecie, ale z taką modelką to ja bym kilka godzin w tym studiu chciał spędzić :)
My spędziliśmy :-P
 

Napinator  Dołączył: 02 Wrz 2007
macioh napisał/a:
Napinator napisał/a:
Mówcie sobie co chcecie, ale z taką modelką to ja bym kilka godzin w tym studiu chciał spędzić :)
My spędziliśmy :-P


i chwała wam za to :)
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Nie chcę być złośliwy (ale muszę :mrgreen: ) No mówienie na aparat ,,kasia" podczas gdy obok siedzi modelka... To już trochę mnie przeraża :roll: :shock:

[ Dodano: 2009-07-10, 08:32 ]
Bruinen napisał/a:
Ka-Siódemka - w skrócie Kasieńka

Jakieś dziwne te skróty.. Chyba ,,bardzo myślowe" ;-) :-P
 
Dzidziu  Dołączył: 16 Wrz 2008
specmisiek napisał/a:
No mówienie na aparat ,,kasia" podczas gdy obok siedzi modelka

We Wrocławiu modelka miała na imię Kasia :) ale nie pamiętam pieszczotliwych nazw k7.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
T o już wolę pływanie na dmuchanym delfinie... :-P Tylko żona się uśmiała (bo ma chyba skojarzenia :-P Ale w końcu delfin to ssak-chociaż ten był dmuchany :mrgreen: )
Pozdrawiam :-P

[ Dodano: 2009-07-10, 08:36 ]
Kasia -modelka to zdecydowanie bardziej przyjemne niż gadanie tak na aparat (mam nadzieję że nie do aparatu :-P :?: )

[ Dodano: 2009-07-10, 08:38 ]
Ja tam do niego gadał nie będę, a nazwę go kasiódemka ;-)
Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-07-10, 08:42 ]
Te fotki jak na przysłony to nie są nieostree moim zdaniem :-D
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Cytat
Wsadzanie i wyjmowanie karty nie było lekkie łatwe i przyjemne.

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać. Na forum Dpreview to utrudnienie w wyciąganiu karty nazwali lekarstwem na obgryzanie paznokci :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach