gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Cytat
A mnie na poczcie kazali kopertę kupić


wysłałem kiedyś w pracy 80tys kartonowych pudełek jako list polecony.
Wymysł z kopertą, musiał być albo urzędu pocztowego, albo pani w okienku.
W warunkach nadania nie ma takiego wymogu.

A cennik na dziś.
List polecony, priorytetowy, gabaryt B

do 50g 4,15 zł
50g-100g 5,20 zł
100g-350g 5,70 zł
350g-500g 6,20 zł
500g-1000g 9,00 zł
1000g-2000g 12,10 zł

Paczka pocztowa, priorytetowa, gabaryt A
do 1000g 11,00 zł
1000g-2000g 13,00 zł

W liście poleconym mamy gabaryt B (droższy), bo przekroczymy grubość paczki 20mm.
W paczce zmieścimy się w gabarycie A (tańszym), bo nie przekroczymy żadnego z wymiarów: długość 600 mm, szerokość 500 mm, wysokość 300 mm.

Zakładam, że nasza paczka z aparatem, dobrze zapakowanym będzie mieściła się w przedziale 500g-1000g - można zaoszczędzić 2 zł wysyłając listem poleconym.
Ale jeśli Pani zmusi nas do kupienia koperty, to wyjdzie taka sama cena.

gilby
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Zdano napisał/a:
A mnie na poczcie kazali kopertę kupić.

mi kiedyś też :-)

już nie wspominam o tym, że jak paczuszka jest o 1cm węższa od nalepki adresowej, to jest od razu lament że paczka za mała, i że właściwie to nie powinni mi przyjąć tej paczki

kiedyś mi taką paczkę wcisnęła babka do koperty którą podczas wciskania podarła (bo paczka była niczego sobie, tyle że o 1cm za wąska) potem posklejała podarte miejsca (wyglądało ohydnie) po czym na to nakleiła nalepkę adresową

nie wiem co jej to dało, może miała z tego jakąś wewnętrzną satysfakcję, ale wiem, że na mojej poczcie już mnie nie lubią po tym jak co drugi dzień przychodziłem wysyłać książki w zwykłych kopertach (własnoręcznie opakowywałem je przy pomocy folii bąbelkowej której miałem nadmiar) - na siłę chciały mi wciskać koperty bąbelkowe zamiast zwykłych ;-)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Cytat
już nie wspominam o tym, że jak paczuszka jest o 1cm węższa od nalepki adresowej, to jest od razu lament że paczka za mała


to jest akurat w warunkach nadania - minimalny wymiar 90x140mm
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
gilby, wiem, ale 1cm (i nie przesadzam tutaj) to chyba nie tragedia, prawda :?:
"władza" powinna do ludzi wychodzić z otwartymi ręcyma :-P

[ Dodano: 2009-07-14, 11:08 ]
swoją drogą - mogli by po prostu te druki zrobić mniejsze ;-) albo udostępnić możliwość drukowania na poczcie nalepek
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jestem teraz w trakcie ustalania szczegolow drugiego aparatu. Trzymajcie kciuki. Jesli chodzi o kolejnosc, to moim zdaniem powinnismy isc na zywiol. Pomieszam wszystkich uczestnikow i wylosuje - co bedzie to bedzie.

Zastanawiam sie tez, czy nie wprowadzic obowiazku skanowania dowodu nadania. Co o tym myslicie?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dzerry napisał/a:
Zastanawiam sie tez, czy nie wprowadzic obowiazku skanowania dowodu nadania. Co o tym myslicie?

ja jestem jak najbardziej za

najlepiej skanować i wklejać na forum, to nie dość że będzie wszystko jasne, to dodatkowo będzięmy mieli fajną historię wędrówki na forum jeszcze przed zakończeniem akcji
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
dzerry napisał/a:
Zastanawiam sie tez, czy nie wprowadzic obowiazku skanowania dowodu nadania. Co o tym myslicie?

Dobry pomysł. Ze względu na wcześniejsze doświadczenia ten wymóg byłby uzasadniony. A jeśli ktoś nie ma skanera, to na pewno nie będzie dla niego problemem zrobić zdjęcie. ;-)

[ Dodano: 2009-07-14, 11:15 ]
opiszon napisał/a:
najlepiej skanować i wklejać na forum

A tak lepiej nie - nie ma potrzeby, żeby wszyscy mogli oglądać wszystkie adresy...
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Cytat
Zastanawiam sie tez, czy nie wprowadzic obowiazku skanowania dowodu nadania. Co o tym myslicie?


Jestem za - skan albo zdjęcie z cyfrówki.

a kończąc dyskusję o poczcie - poczta jest przestarzała i niereformowalna. Na liście poleconym i paczce są kody kreskowe, a idąc na pocztę z numerem nadania, pani sprawdza w zeszycie, czy mają taką paczkę.

gilby
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dsk napisał/a:
nie ma potrzeby, żeby wszyscy mogli oglądać wszystkie adresy...
Mozna wymazac :-)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Cytat
Mozna wymazac


Wtedy nie wiadomo, do kogo szło, więc żadnej gwarancji, że to jest właściwe potwierdzenie.
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
Można wymazać dane adresowe zostawiając imię i nazwisko nadawcy i adresata.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dopiszcie mnie tez. Patrzac na ilosc chetnych widze, ze bede gdzies pod koniec listy dla trzeciego aparaciku. To nic, czas pomyslec nad jakims "wielkopomnym" kadrem.

Moze zmniecic nazwe na Wielki Wyscig Aparacikow?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Sebastian, spokojnie, przeciez jeszcze nie zapelnilismy dwoch aparacikow :-)

Zdano, na ile klatek jest twoj aparat?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
dzerry napisał/a:
na ile klatek jest twoj aparat?

Na tyle jaki włożę film czyli max 36 klatek.
To nie jest jednorazówka, przesuw filmu jest za pomocą kółeczka Kodak EC100.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Zdano napisał/a:
przesuw filmu jest za pomocą kółeczka

a to to nie będzie za trudne w obsłudze :?:

to nie żart - wiesz, ktoś przewinie, inny nie przewinie, klatki się nałożą (choć może być w sumie fajny efekt ;-) )
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
opiszon napisał/a:
a to to nie będzie za trudne w obsłudze

Myślę, że nie, obsługa jest taka jak Smieny, kręcisz kółeczkiem do oporu i już.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
opiszon, przeciez tamtem aparacik byl taki sam :-) Przesuwem filmu naciagasz migawke i szlus :-) Jak teraz patrze na ten aparat, to wydaje mi sie, ze ta jednorazowka byla chyba oparta na tym modelu.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
opiszon, przeciez tamtem aparacik byl taki sam :-)

a to ok, myślałem że to jakiś automat był ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
omieszam wszystkich uczestnikow i wylosuje - co bedzie to bedzie.

Julek bedzie losowal?
:-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
mygosia napisał/a:
Julek bedzie losowal?
Nie, Excel :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach